łatwy przewodnik do szkolenia Dobermana pinczera we właściwy sposób

Szkolenie Dobermana pinczera może wydawać się zastraszające — w końcu są inteligentną i aktywną rasą. Prawda jest jednak taka, że Dobies są niesamowicie chętni do zadowolenia, więc prawdopodobnie będziesz mieć psa, który jest jeszcze bardziej podekscytowany nauką niż ty. Tylko nie zapomnij torebki!

z pewną przezornością i właściwym nastawieniem, Szkolenie Dobermana pinczera może być proste. Może to wymagać trochę praktyki, aby być tak jasne i zwięzłe, jak to możliwe podczas komunikowania się z szczeniakiem, ale w końcu, będzie to zrobić wielką różnicę dla was obu. W razie wątpliwości niektóre zwierzęta i pyszna przekąska z pewnością pomogą przekazać wiadomość.

mają postawę Alfy

według Amerykańskiego Związku Kynologicznego Dobermanowie są niesamowicie inteligentni i chętni do zadowolenia, choć mogą stać się hałaśliwi, a nawet destrukcyjni, gdy zostaną wychowani lub wyszkoleni niezgodnie. Oprócz bycia pełnym nadmiaru energii, rasa ta może być nachalny, gdy są one szczególnie zmotywowany-lub bez motywacji.

aby pomóc zwalczyć upór Dobie, upewnij się, że rozumie, że jesteś szefem. Nie chodzi jednak o bycie szorstkim lub głośnym; chodzi o to, aby twój pies wiedział, że to Ty podejmujesz decyzje za was oboje. Gdy twój pies opanuje podstawowe polecenie posłuszeństwa, takie jak „siad” lub „wait”, włącz to szkolenie podczas karmienia psa lub wypuszczania go do nocnika. Kiedy będzie musiała zarobić na swoje ulubione rzeczy, zrozumie, że to Ty decydujesz.

 dwa pinczery Dobermana stoją obok siebie na zielonej trawie
/

Pracuj z ich pragnieniem zadowolenia

ponieważ Dobermany są tak naturalnie zmotywowane, aby zadowolić swoich właścicieli, wielu rodziców Dobie uważa, że szkolenie przychodzi całkiem naturalnie. Kluczem do utrzymania pinczera w treningu są dokładne pochwały i odpowiednie interwały treningowe. Upewnij się, aby znaleźć ucztę treningową, która jest zarówno zdrowa, jak i kusząca dla Twojego psa-choć nie są one substytutem werbalnych pochwał i wielu kochających zwierząt!

chociaż dobie często są chętni do treningu, zbyt duża praktyka może zachęcić Twojego szczeniaka do działania. Zacznij od pięciu do 10 minut treningu na sesję, gdy zaczynasz, a następnie buduj zgodnie z tym, co wydaje się właściwe dla was obu.

zacznij od podstaw

Dobermanowie są podekscytowani, że mogą zadowolić swojego właściciela i zdobyć nagrodę, więc zacznij od najprostszych poleceń, aby dać im szansę na sukces. To również buduje ich pewność siebie! Nauka podstawowych elementów sprawi, że niektóre z bardziej zaawansowanych poleceń będą jeszcze łatwiejsze, ponieważ złożone ruchy często łączą i opierają się na podstawach.

” Sit ” to idealne miejsce na początek. Chwyć poczęstunek i przytrzymaj go przed psem, aby przyciągnąć jej uwagę, a następnie powoli podnieś rękę (i poczęstunek) nad głową szczeniaka. Aby mieć oko na ucztę, twój pies naturalnie podniesie głowę i ostatecznie usiądzie. Nie zapomnij jej chwalić i nagradzać! Gdy przejdziesz nad nim raz lub dwa, włącz słowo polecenia ” sit ” za każdym razem, gdy powtarzasz sztuczkę.

Naucz się polecenia release

jednym z pomocnych narzędzi szkoleniowych dla szczeniąt, które lubią zadowolić, jest polecenie release. To polecenie zasadniczo mówi Twojemu psu, że skończyłeś prosić ją o różne rzeczy, a ona może wrócić do bycia psem.

użyjesz tego polecenia po tym, jak powiesz Dobie, aby „siad”, „stay” lub cokolwiek innego. W rzeczywistości możesz mieć już polecenie wydania, nawet o tym nie wiedząc. Wielu rodziców mówi swoim szczeniaczkom ” ok!”kiedy nadszedł czas, aby chwycić poczęstunek po treningu — to dokładnie ten sam pomysł!

 Doberman Pinczer stoi na trawiastym polu w pochmurny dzień
/

bądź konsekwentny

Doberman pinczery są mądre i lojalne, ale też mają nawyki. Rutyny pomogą utrzymać je zrelaksowane i szczęśliwe … tak długo, jak nie wrócisz późno do domu, to jest! Wypadanie z rutyny jest jedną z częstych przyczyn przebiegłego Dobie, chociaż zamieszanie może sprawić, że też będą się rzucać.

aby temu przeciwdziałać, pozostań jak najbardziej konsekwentny podczas treningu. Krótkie, częste sesje są przewidywalne i wystarczająco długie, aby ich umysły były zaangażowane w naukę. Podczas aktywnego treningu pamiętaj o zwykłych słowach poleceń i nie oczekuj, że twój szczeniak magicznie odbierze coś nowego.

jeśli chodzi o szkolenie pinczerów Dobermana, większość właścicieli ma szczęście: wszystko, czego potrzeba (czasami), to zachowanie alfa i jasna, spójna praktyka. Oczywiście każdy szczeniak jest inny, więc bezowocne jest oczekiwanie, że każdy Dobie będzie zachowywał się tak jak reszta. To zajmie trochę czasu, aby znaleźć to, co działa dla ciebie, ale postaraj się trochę zabawy w tym procesie!

rekomendacje redakcji

  • czy psy naprawdę czują strach?
  • 8 znaków, które pokazują, jak bardzo twój pies naprawdę cię kocha
  • „gadający” pies może zawierać odpowiedź na to, czy psy tęsknią za nami, gdy nas nie ma
  • wypróbuj te wskazówki dotyczące odżywiania i suplementów, aby utrzymać starszego psa w optymalnym zdrowiu
  • jak wąchające COVID psy z kory pomagają przywrócić ludzi do biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.