10 kluczowych korzyści SEO dla Twojej firmy

założyciel & CEO w Deviate Agency, agencji kreatywnego marketingu i oprogramowania z pełnym zakresem usług, pomagającej markom zwiększyć i zdominować ich udział w rynku

getty

jeśli chcesz stworzyć długoterminową świadomość marki, poszerzyć grupę docelową i zarobić więcej przychodów, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ma kluczowe znaczenie. Spójrzmy na 10 znaczących korzyści SEO dla Twojej firmy i jak możesz je zrealizować.

1. Zwiększa wiarygodność

Witryna, która zajmuje wysokie miejsce na stronach wyników wyszukiwania, jest zwykle uważana za wysokiej jakości i godną zaufania przez wyszukiwarki, a to z kolei zwiększa wiarygodność Twojej firmy. Poświęć czas na ulepszanie i dodawanie treści do swojej witryny, zwiększanie szybkości witryny i badanie słów kluczowych, aby pomóc Twojej witrynie jeszcze wyżej.

2. Nie musi Cię nic kosztować

poza czasem, jeśli sam sobie z tym poradzisz, SEO nie kosztuje nic takiego, jak inne strategie marketingowe, takie jak pay-per-click. Wyszukiwarki indeksują Twoją witrynę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, promując przydatne treści i pomagając znaleźć nowych klientów. Aby w pełni wykorzystać swoje wysiłki SEO, przeznaczyć trochę czasu na przeglądanie treści na stronach o wyższym rankingu w swojej niszy i dążyć do pisania treści, które są lepsze niż ich. Następnie udostępniaj swoje treści na platformach społecznościowych.

3. Wspiera Content Marketing

Oryginalna treść i praca SEO ramię w ramię; tworząc pomocne treści dla odwiedzających, w tym tekst, obrazy i filmy, Twoja strona będzie lepiej oceniać w wynikach wyszukiwania. Ale SEO może również wspierać twoje wysiłki content marketingowe. Upewnij się, że treści są wysokiej jakości i zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, dla których chcesz pozycjonować, a ponieważ wyszukiwarki lubią świeżość, regularnie aktualizuj treści.

WIĘCEJ ODFORBES ADVISOR

4. Maksymalizuje kampanie PPC

bezpłatne (SEO) i płatne strategie marketingowe (PPC) działają fantastycznie razem. PPC pomaga twojej witrynie pojawić się na szczycie płatnych wyników wyszukiwania, podczas gdy SEO robi to samo organicznie. Posiadanie obu wyników na górze strony wyników wyszukiwania zwiększa wiarygodność Twojej marki i pokazuje, że nie tylko rzucasz pieniądze na reklamę, aby być na szczycie. Możesz użyć SEO, aby zmaksymalizować swoje kampanie PPC — na przykład strona o wysokiej pozycji może zrobić jeszcze lepiej, jeśli użyjesz jej jako części reklamy PPC, zwłaszcza jeśli słowo kluczowe ma niski koszt kliknięcia.

5. Daje Ci przewagę konkurencyjną

twoi konkurenci prawdopodobnie będą inwestować w SEO, co oznacza, że ty też powinieneś. Ci, którzy mocno inwestują w SEO, często wyprzedzają konkurencję w wynikach wyszukiwarek i zdobywają udział w rynku. Jeśli wziąć pod uwagę, że wyniki na pierwszej stronie wyszukiwarki Google uzyskać ponad 90% ruchu, nie można sobie pozwolić, aby nie być tam, zwłaszcza jeśli konkurenci są. Zacznij od identyfikacji konkurencji, analizy ich mocnych i słabych stron oraz tworzenia i zarządzania reputacją online. Następnie upewnij się, że witryna ładuje się szybko i jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, twórz najlepsze możliwe treści i skup się na zapewnieniu najlepszego doświadczenia użytkownika.

6. Może pomóc Ci dotrzeć do większej liczby osób

podczas gdy wiele kampanii marketingowych koncentruje się na określonej grupie docelowej, SEO może pomóc ci przyciągnąć każdego, kto ma zamiar w danym momencie, bez względu na to, na jakim etapie lejka zakupowego się znajdują. Jeśli kierujesz słowa kluczowe zamiast danych demograficznych, jak w przypadku reklamy PPC lub reklamy społecznościowej, możesz przyciągnąć więcej potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani współpracą z Tobą.

Utwórz listę słów kluczowych, dla których chcesz uszeregować pozycję. Następnie użyj narzędzi do badania słów kluczowych, aby go rozwinąć. Na koniec skorzystaj z badań konkurencyjnych, aby udoskonalić swoją listę, określając, kim są twoi konkurenci, jakie słowa kluczowe są w rankingu i gdzie mają linki zwrotne, i wykorzystaj te informacje do stworzenia lepszej strategii SEO.

7. Pomaga Ci lepiej pozycjonować w lokalnych wyszukiwaniach

lokalne wyszukiwania, takie jak „hydraulicy w pobliżu mnie”, stają się coraz bardziej powszechne. Prawie 80% lokalnych wyszukiwań na urządzeniach mobilnych prowadzi do konwersji. Lokalne strategie SEO mogą pomóc ci przyciągnąć tych poszukiwaczy, którzy często są gotowi do zakupu. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z lokalnych strategii SEO jest utworzenie konta Google Moja Firma. Następnie zacznij żądać opinii od swoich klientów. Zoptymalizuj swoje oferty, upewniając się, że masz poprawne Imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Pamiętaj również, aby zoptymalizować ofertę pod kątem wyszukiwania głosowego, co oznacza pisanie bogatych, atrakcyjnych treści w tonie konwersacyjnym, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania i zapewnia rozwiązania problemów wyszukiwarek. Niektóre inne kroki obejmują dokładne rozważenie lokalnych słów kluczowych i tworzenie ofert w lokalnych katalogach firm.

8. Poprawia użyteczność witryny

SEO polega na tym, aby Twoja witryna była przyjazna dla wyszukiwarek, ale może również poprawić wrażenia klienta podczas odwiedzania Twojej witryny. Jeśli włożysz pracę w generowanie użytecznych i wysokiej jakości treści, spraw, aby Twoja witryna była szybsza i bardziej responsywna, dodawała linki zwrotne i ulepszała każdą stronę, Zwykle otrzymujesz doskonałą witrynę oprócz tej, która jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Czynniki poprawiające użyteczność obejmują solidną strukturę witryny i nawigację, które są czynnikami wpływającymi na ranking witryny przez wyszukiwarki.

9. Uzyskujesz wymierne wyniki

dzięki SEO możesz śledzić zmiany w rankingach, konwersjach i ruchu na stronie. Platformy takie jak Google Analytics zapewniają kompleksowy pakiet informacji, pozwalając na uzyskanie niezwykle szczegółowego poziomu. Na przykład możesz zobaczyć podróż zakupową każdego użytkownika witryny — w tym strony, z którymi się angażował, słowa kluczowe, których używał do wyszukiwania i czy wykonał określone działania. Możesz wykorzystać te informacje, aby dostosować i poprawić swoją strategię SEO.

10. Poprawia zaangażowanie użytkowników

zoptymalizowana strona zapewnia wysokiej jakości Ruch. Jeśli masz witrynę z przydatnymi treściami, które pasują do intencji Wyszukiwarki, prawdopodobnie będą spędzać więcej czasu na przeglądaniu, co ostatecznie może prowadzić do większej liczby konwersji i zwiększonego zwrotu z inwestycji. Klienci, którzy angażują się dłużej na stronie internetowej, mają tendencję do łączenia się z marką bardziej — może to prowadzić do wspierania klientów i długoterminowych przychodów. Aby poprawić wskaźnik zaangażowania użytkowników, użyj jednego z wielu narzędzi online do audytu witryny, a następnie zoptymalizuj takie rzeczy, jak tytuł i metatagi. Upewnij się również, że udostępniasz bezpieczną i przyjazną dla urządzeń mobilnych stronę internetową.

myśli końcowe

SEO ma duże korzyści dla stron internetowych i może prowadzić do długoterminowego wykładniczego wzrostu. Marki, które inwestują w SEO, mogą budować wiarygodność i zaufanie odbiorców, co czyni je kluczową częścią strategii marketingu cyfrowego.

Forbes Agency Council jest zaproszoną społecznością dla kadry zarządzającej w udanych agencjach public relations, strategii mediowej, kreatywnych i reklamowych. Czy się kwalifikuję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.