10 porad dla architektów, którzy chcą realizować fotografię architektoniczną

zdjęcie może opowiedzieć całe życie w jednej klatce. Gromadzi wspomnienia i utrzymuje je razem z nami, na zawsze. Fotografia sama w sobie jest tak rozległa, że nie da się jej zrozumieć pod każdym względem. Ale pomaga rozwinąć perspektywę, wizję, proces myślowy, ostrość, cierpliwość i wiele więcej. To jedyna rzecz, która pomogła nam wyobrazić sobie kolory, tekstury, wzory, głębię itp.

jako rzecz niematerialna, Fotografia pomaga nam zrozumieć ludzkie zachowania i zachowania innych żywych organizmów na planecie, ich nawyki, upodobania i niechęci, łańcuch pokarmowy, schronienie, rolę wszystkich tych organizmów w kształtowaniu naszej planety i tak wiele, że nie jesteśmy świadomi.

Fotografia architektoniczna może być oglądana przez różne obiektywy i interpretowana indywidualnie. Odbywa się to z różnych powodów, takich jak dokumentacja architektoniczna, Publikacja nowego projektu, Przygotowanie Rysunków Pomiarowych itp. Sposób na to wszystko jest inny, nie można kliknąć budynku do pracy dokumentacyjnej, a następnie użyć tego samego, co Publikacja.

spójrzmy na kilka rzeczy, które musimy wiedzieć, aby realizować fotografię architektoniczną:

Edukacja

wiedza zaczyna się od edukacji, a edukacja nie zawsze musi być z Instytutu. Podczas gdy myśl o zostaniu fotografem architektury brzmi ekscytująco i ekscytująco, trzeba dostać się do szczegółów tego samego. Chociaż dobry Instytut zapewni Ci uczciwą wiedzę na ten temat, zawsze istnieje możliwość pracy praktycznej, dla bardziej wyrafinowanej i dojrzałej bazy wiedzy. Praca z fotografem jako stażysta lub młodszy pomoże Ci zrozumieć nie tylko część fotografii, ale także wszystkie pokrewne prace.

10 Porady dla architektów, którzy chcą zajmować się fotografią architektoniczną-Arkusz1
Edukacja ©sws.cept.ac.in

Podróże

jako domyślna zasada, każdy, kto chce dostać się do fotografii, najmniejszym warunkiem jest uczciwa i odpowiednia podróż. Podróże otwierają twoje oczy na świat i kierują twoją perspektywę, aby pomóc Ci obserwować to, czego pragniesz.

trzeba zwiedzić miejsca, które oferują różne style architektoniczne. Mówi również, jak architektura pomaga kształtować miejsce i odwrotnie. To daje wyobrażenie o stylu życia i jak architektura odgrywa ważną rolę w życiu ludzi jako część społeczności.

dzięki podróży możesz zobaczyć i doświadczyć mnóstwa materiałów, stylów architektonicznych, technologii budowlanych i wielu innych aspektów, które bezpośrednio lub pośrednio są częścią architektury miejsca.

10 Wskazówki dla architektów, którzy chcą uprawiać fotografię architektoniczną-Sheet2
Podróże ©Amit Devale

mocny i rozsądny materiał odniesienia

dobry materiał odniesienia może rozwiązać każde trudne pytanie w pracy. To po prostu coś, co skieruje twój mózg we właściwym kierunku. Spróbuj polecić magazyn, publikację, platformę cyfrową; cokolwiek pomoże Ci zorientować się, jak to zrobić. Spróbuj spojrzeć na różne kompozycje i oglądać wywiady różnych ludzi pracujących nad tym samym.

zbyt wiele odniesień spowoduje tylko więcej chaosu w twoim umyśle. Więc staraj się ograniczać i być specyficznym w poszukiwaniu odniesień.

10 Wskazówki dla architektów, którzy chcą uprawiać fotografię architektoniczną-Arkusz3
mocny i rozsądny materiał referencyjny ©images.app.goo.gl

4. Wybór aparatu

profesjonalnie i technicznie aparat zrobiłby dużą różnicę w przechwytywaniu klatki. Kolory przechwycone przez kamery są różne i zasadniczo odbijają się na wyjściu. Ponadto musisz pomyśleć o łatwości, z jaką możesz uchwycić, więc istnieje wiele możliwości wyboru. Lustrzanka cyfrowa może nie być zawsze najlepszym wyborem. Na przykład dokumentacja może być najlepiej pokryta Cybershotem lub aparatem typu point and shoot, podczas gdy do fotografowania nowego projektu do publikacji najlepszym sprzętem byłaby lustrzanka cyfrowa. Jeśli ktoś jest zainteresowany robieniem wideo i fotografii, GoPro jest jednym z najlepszych i najbardziej kompaktowych aparatów dostępnych.

Zdjęcia lotnicze najlepiej wykonać za pomocą drona. Usterka polega na tym, że korzystanie z drona wymaga pewnych zezwoleń od władz miejskich. Ale dron sprawia, że fotografowanie jest bardzo elastyczne i zabawne. Drony mogą przechwytywać rzeczy, których ludzie nie mogą, i zawsze jest to mądry wybór, aby użyć tej technologii, gdy jest to wymagane.

10 Porady dla architektów, którzy chcą realizować fotografię architektoniczną-Sheet4
wybór aparatu ©images.app.goo.gl

preferowanie obiektywu

o ile ważne jest użycie odpowiedniego aparatu do przechwytywania, dobry i odpowiedni obiektyw może być również kluczową częścią sesji. Ponownie, dokumentacja wymaga prostego domyślnego obiektywu bez większych zmian, ponieważ szacowany wynik jest zwykłym prawdziwym obrazem. Dla amatorów zestaw 18-55mm będzie działał sprawnie, z ustawieniami domyślnymi. Obiektyw szerokokątny jest powszechnie stosowany w przypadku węższych lub ciasnych ustawień przestrzennych, głównie we wnętrzach. Szerokokątny obiektyw pomaga pokryć większą powierzchnię z mniejszą głębią między aparatem a obiektem. Dla lepszej wydajności i dość lepszego wyniku kolorów, prime 50mm lub 35 mm byłby sprawiedliwym wyborem.

dobra ilość badań, aby wybrać obiektyw odpowiedni do Twojego zastosowania, jest koniecznością, jeśli chcesz dostać się do fotografii architektonicznej.

10 Porady dla architektów, którzy chcą zajmować się fotografią architektoniczną-Sheet5
Preference of lens ©images.app.goo.gl

6. Światło

światło zawsze było jednym z najważniejszych i najważniejszych kryteriów w fotografii. Zarówno naturalne, jak i sztuczne światło odgrywa ważną rolę w przechwytywaniu budynków. Architektonicznie budynek jest zorientowany i umieszczony tak, aby uzyskać najlepszą jakość światła, w zależności od jego zastosowania. Elementy budynku, ich konstrukcja i rozmieszczenie wydobywają inną grę cieni, gdy są odpowiednio rozmieszczone, biorąc pod uwagę padające na nie światło. Można to najlepiej uchwycić badając różne czasy w ciągu dnia i decydując o najlepszym wyniku.

sztuczne oświetlenie może być odtwarzane, ponieważ jest kontrolowane i łatwiejsze w obsłudze. Nie musimy polegać na tym, jak musimy dla naturalnego światła. Ale jakość zdjęć w sztucznym oświetleniu nigdy nie może zbliżyć się do wyniku uzyskanego przy naturalnym świetle.

odpowiednie użycie światła może poprawić jakość obrazu, a nawet najmniejsze błędy, które mogą zepsuć zdjęcie poza naprawą. Ktoś, kto chce uprawiać fotografię architektoniczną, musi zrozumieć związek między budynkiem a tworzonym w ten sposób światłem i cieniem.

10 Wskazówki dla architektów, którzy chcą uprawiać fotografię architektoniczną - Arkusz6
światło ©Amit Devale

elementy do skupienia

w fotografii architektonicznej w większości przypadków brakuje pewnych elementów, które są ważne w kształtowaniu budynku. Zawsze zaleca się, aby raz spojrzeć na cały budynek, przespacerować się przed rozpoczęciem fotografowania, aby zrozumieć budynek i jego elementy. To daje sprawiedliwy pomysł, od czego zacząć i jak się do tego zabrać. Kiedy już wiemy, co będziemy omawiać, mamy szersze pojęcie o tym, gdzie ustawić kamerę i gdzie skupić. Dobrym pomysłem byłoby określenie, które elementy powinny być kręcone jako podstawowe, a które powinny być kontynuowane jako drugorzędne i trzeciorzędne, w zależności od ich znaczenia dla budynku.

10 Wskazówki dla architektów, którzy chcą realizować fotografię architektoniczną-Arkusz7
elementy do ostrości ©Amit Devale

Kąt Kamery

ważne jest, aby zrozumieć lokalizację i wysokość kamery, aby uzyskać dobry kąt budynku, który ma zostać uchwycony. Jak wspomniano w punkcie wcześniej, zawsze należy przejść się po całym budynku jako przegląd wizualny przed rozpoczęciem zdjęć. Niektóre części budynku najlepiej uchwycić z poziomu oczu, podczas gdy niektóre z nich można pobrać z wyższych poziomów lub za pomocą drona. Kąt kamery nie powinien przekrzywiać zdjęcia, częsty błąd popełniany przez wielu. Zabija czynnik rzeczywistości obrazu i sprawia, że kadr wprowadza w błąd.

10 Wskazówki dla architektów, którzy chcą uprawiać fotografię architektoniczną-Arkusz8
Kąt Kamery ©Amit Devale

Stojak Na Aparat

fotografowanie lustrzanką cyfrową może działać ci na nerwy, zwłaszcza gdy sprzęt jest cięższy. Soczewki stają się trudne w obsłudze i ustawianie ostrości zaczyna wymykać się spod kontroli. Dobry lekki i wygodny stojak jest naprawdę przydatny w takich przypadkach. Szczególnie podczas fotografowania w sztucznym oświetleniu należy użyć podstawki, aby uzyskać bardziej ustabilizowany obraz. Również korzystanie z podstawki daje elastyczność, aby przesunąć aparat, obracać, regulować pod dowolnym kątem i ułatwić życie fotografa. Ułatwia wyrównanie aparatu z liniami w kadrze. W rezultacie zdjęcia wykonane przy użyciu statywu są znacznie bardziej stabilne i skupione niż te wykonane gołymi rękami, gdzie błąd ludzki nieznacznie wzrasta. Wskazane jest posiadanie wcześniejszej wiedzy na temat panoramy akcesoriów do aparatów dostępnych na rynku, aby wybrać mądrze do użytku lub potrzeby.

10 Porady dla architektów, którzy chcą wykonywać fotografię architektoniczną-Sheet9
Stojak Na Aparat ©images.app.goo.gl

edycja obrazów

edycja obrazów to końcowa część procesu i dość istotna. Niepotrzebna edycja może zniszczyć zdjęcie, które wykonało wiele próbnych zdjęć, aby sfinalizować. Również edycja musi być wykonana zgodnie z ostatecznym szacunkowym wynikiem i jego wykorzystaniem. Nie wszystkie obrazy mogą być edytowane w ten sam sposób przy użyciu tego samego języka. Adobe Photoshop to uniwersalne oprogramowanie do edycji zdjęć. Poza tym są Adobe Lightroom, SkylumLuminar, Corel Photopaint, ON1 Photo RAW itp. Wszystkie z nich mogą być stosowane pojedynczo lub w połączeniu dla pożądanego efektu. Należy pamiętać, że fotografia architektoniczna nie wymaga dużej edycji, poza podstawowymi ustawieniami światła i wyostrzeniem.

10 Porady dla architektów, którzy chcą zajmować się fotografią architektoniczną-Sheet10
Edycja zdjęć ©images.app.goo.gl

wiele rzeczy należy wziąć pod uwagę, planując zająć się fotografią architektoniczną. Jak wspomniano powyżej, nie jest to jedna rzecz, która działa, aby uzyskać dobry obraz, wszystkie powyższe muszą być wypracowane w zgodzie, a następnie można oczekiwać dobrego wyniku.

ponadto, trzeba być otwartym, aby podjąć wiele niezależnych prac, aby utrzymać kontrolę nad oprogramowaniem i utrzymać aparat w ciągłym użyciu. Oprócz fotografii architektonicznej, należy również oddawać się innym formom fotografii, aby uniknąć monotonii,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.