11 niezwykłe korzyści z marketingu mobilnego

nowe badanie pokazuje, że przeciętny użytkownik smartfona sprawdza swój telefon 63 razy dziennie. Oszałamiające 83% sprawdzi swoje urządzenia w towarzystwie przyjaciół i rodziny, a średni czas spędzony na smartfonach wynosi 171 minut dziennie.

Tak jesteśmy uzależnieni od smartfonów. Dla marketerów ważne jest zatem posiadanie solidnej strategii marketingu mobilnego.

dla tych, którzy wciąż zastanawiają się nad jego zaletami, oto 11 wypróbowanych i przetestowanych, a także potężne zalety marketingu mobilnego, których po prostu nie można zignorować.

opłacalność

Zacznijmy od dużego. W porównaniu z innymi metodami marketingu, marketing mobilny jest bardzo opłacalny. Na przykład druk, telewizja i outdoor mają znacznie wyższe koszty produkcji i zakupu. Precyzyjnie ukierunkowany charakter marketingu mobilnego oznacza, że każdy dolar, który wydajesz, działa znacznie trudniej. Ponadto, ponieważ marketing mobilny oferuje różnorodne kanały komunikacji, możesz wybrać te, które pasują do Twojego budżetu.

weź sprawę KLM. Przeprowadzili kampanię mobilną, aby zachęcić konsumentów do rezerwacji lotów na swoich urządzeniach mobilnych. W kampanii zastosowano różne podejścia, takie jak oferowanie korzyści w salonie, a także filmów instruktażowych. Kampania trwała zaledwie trzy tygodnie-ze świetnymi wynikami. Liczba odwiedzin mobilnej strony internetowej KLM wzrosła o 17%, co doprowadziło do 34% wzrostu liczby rezerwacji i 38% wzrostu przychodów z usług mobilnych.

Personalizacja mobilna

jako marketer wiesz już, że spersonalizowane wiadomości mają większą szansę na przypomnienie sobie i zachęcenie konsumentów do działania. Badanie przeprowadzone przez wiodącą agencję marketingu cyfrowego i analityki wykazało, że 7 na 10 konsumentów twierdzi, że preferuje treści i reklamy dostosowane do ich osobistych zainteresowań. Marketing mobilny wyróżnia się tym atrybutem.

to nie tylko treść, ale także powiadomienia push, które można spersonalizować. Dzięki gromadzeniu dozwolonych danych segmentacja użytkowników staje się łatwiejsza, co prowadzi do potężnych kampanii. Na przykład Toyota USA stworzyła 100 000 różnych reklam wideo dla pojazdu hybrydowego, wszystkie spersonalizowane do gustu widza na podstawie spostrzeżeń z Facebooka. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Personalizacja w Push

targetowanie oparte na lokalizacji

ważną częścią personalizacji jest korzystanie z usług lokalizacji. Może to być wielką zaletą dla marketerów, ponieważ ludzie są tak przywiązani do swoich smartfonów. Weź geofencing, który prowadzi do powiadomień, alertów lub innych ofert, gdy urządzenie wejdzie w określoną lokalizację – na przykład Stadion sportowy lub centrum handlowe.

takie kierowanie na lokalizację sprawia, że Twoja wiadomość marketingowa jest znacznie bardziej osobista, skoncentrowana i prawdopodobnie zostanie zauważona. Według jednego z raportów, 70 procent wszystkich kampanii mobilnych z restauracji szybkiej obsługi wykorzystało lokalizację.

gdy Twoje wiadomości marketingowe online są wysyłane do komputerów stacjonarnych lub laptopów, może być tak, że konsument nie ma szansy ich zobaczyć przez jakiś czas. W przypadku smartfona zachowanie konsumentów jest inne. Mobilne powiadomienia push mogą z tego skorzystać. Na przykład aplikacja wiadomości może natychmiast wysyłać istotne, najświeższe wiadomości. Lub sklep detaliczny może ogłosić jednodniową wyprzedaż.

bezpośredniość

źródło

kolejnym sposobem wykorzystania tego aspektu bezpośredniości są ważne alerty reagujące na działania konsumentów. Jest to szczególnie ważne dla osób z branży fintech. Lloyds TSB, pierwszy bank, który oferuje alerty tekstowe zawierające informacje o saldzie i szczegóły ostatnich pięciu transakcji klientów, pozytywnie ocenia przydatność mobile jako kanału usługowego. „Chodzi o oferowanie wyboru sposobu, w jaki klient może komunikować się z bankiem”, mówi Anita Hockin, dyrektor ds. Internetu w Lloyds TSB. Dowiedz się więcej o tym, jak pozycjonować aplikację bankowości internetowej jako centrum, wokół którego budujesz wielokanałową strategię zaangażowania konsumentów.

natychmiastowe transakcje w czasie rzeczywistym

w przypadku e-detalistów marketing mobilny oferuje bezkonkurencyjną korzyść w postaci promowania natychmiastowych transakcji. Możesz natychmiast zaspokoić potrzeby konsumentów. Takie transakcje mogą być również oferowane w sklepie. Ostatnie badania pokazują, że 39% konsumentów twierdzi, że częściej korzystałoby z płatności mobilnych, jeśli zaakceptowałoby je więcej sklepów i aplikacji, podczas gdy 61% twierdzi, że obecnie zastępują transakcje gotówkowe płatnościami mobilnymi.

wygoda mobilnych zakupów również jest czymś, na czym coraz więcej konsumentów zaczyna polegać. Catbird, Firma Jubilerska, stworzyła niestandardowy motyw handlu mobilnego, który był niezależny od sklepu stacjonarnego, aby zapewnić płynne, wielokanałowe wrażenia. Doprowadziło to do ponad 45-procentowego wzrostu liczby transakcji mobilnych.

zasięg wielokanałowy

marketing mobilny może wydawać się jednym zunifikowanym procesem. Ale w rzeczywistości termin ten obejmuje wiele kanałów, co daje wiele skutecznych sposobów dotarcia do konsumentów. Obecnie większość ruchu na stronie pochodzi na przykład z telefonów komórkowych. Następnie są aplikacje mobilne, dla niestandardowych doświadczeń. Lub spójrz na wiadomości tekstowe, które mają średni współczynnik otwarcia 98%.

omnichannel reach

Source

istnieją również inne wartościowe sposoby dotarcia do ciebie. Kody QR w lokalizacjach zewnętrznych lub drukowane mogą być skanowane na telefonach komórkowych w celu uzyskania dalszych ofert i informacji, aby wziąć jeszcze jeden przykład. W zależności od zachowania i historii potencjalnego klienta, będziesz w stanie stworzyć strategię mobilną, która dociera do nich z właściwym Komunikatem we właściwym miejscu i czasie. Ponieważ Google niedawno wymienił powiadomienia push jako ważny trend marketingowy, którego nie mogą już ignorować marketerzy, oto pomocny i dogłębny przewodnik.

wykorzystanie mediów społecznościowych

na całym świecie jest ponad 3,5 miliarda użytkowników mediów społecznościowych, a liczba ta rośnie z dnia na dzień. W 2020 r. przeciętne dzienne korzystanie z mediów społecznościowych przez internautów na całym świecie osiągnęło 145 minut dziennie. Większość z nich jest na smartfonach. Oczywiście strategia marketingu mobilnego, która obejmuje media społecznościowe, ma wiele sensu. Media społecznościowe mogą być wykorzystywane do zwiększenia istniejących działań marketingowych lub mogą być również wykorzystywane do wiadomości, ofert i oddzielnych kampanii.

Weźmy przypadek Sony India, która wykorzystała Facebook i YouTube do budowania i pielęgnowania swoich odbiorców. Skupił się na integracji swoich programów w mediach społecznościowych, TVC i wprowadzaniu produktów w celu skutecznego zaangażowania. Wyniki: ich liczba fanów wzrosła z 500000 do ponad 2 milionów w ciągu 12 miesięcy od jej obecności na Facebooku. A jego filmy na YouTube przyciągnęły codziennie ponad 1300 fanów na swoją stronę na Facebooku. Dla innych firm medialnych i rozrywkowych, które chcą poruszać się wzloty i upadki, oto zasoby marketingu mobilnego do pozyskiwania, zaangażowania i utrzymania.

dzielność i Viralność

aspekt viralności, jeśli chodzi o marketing mobilny, jest związany z korzystaniem z mediów społecznościowych, a także z innymi kanałami. Niektóre ze sposobów, w jaki wiadomości marketingowe stają się wirusowe, to ciekawe podejście do aktualnych wydarzeń, odpowiedni humor lub po prostu coś, co jest niezwykle niezwykłe. Czasami akcja związana z przyczyną działa, jak w przypadku słynnego wyzwania ALS Ice Bucket Challenge, z 2,4 milionami filmów opublikowanych na Facebooku i 28 milionami osób przesyłających, lubiących lub komentujących wideo związane z wiadrem lodu.

aby przejść do udostępniania, jest to wbudowana część doświadczenia telefonu komórkowego konsumenta, którą doświadczeni marketerzy starają się ulepszyć na różne sposoby. Darmowa ekspozycja, więcej rejestracji i pozytywne wiadomości z ust to tylko niektóre z korzyści. Marketerzy mobilni powinni ułatwiać udostępnianie swoich wiadomości za pośrednictwem aplikacji lub funkcji przekazywania na innych kanałach. Jeśli pojawi się dodatkowa zachęta, konsumenci będą bardziej skłonni do udostępniania – na przykład usługa przechowywania w chmurze Dropbox powiedziała użytkownikom, że każdy znajomy, którego zaproszą, zwiększy swoją przestrzeń dyskową, a także przestrzeń znajomych, o 500 MB.

śledzenie i analityka

kolejną potężną i korzystną cechą marketingu mobilnego jest możliwość łatwego śledzenia odpowiedzi użytkowników. Daje to więcej danych i więcej informacji do działania. Wskaźniki, takie jak koszt nabycia, wartość cyklu życia i zaangażowanie użytkowników, są ważnymi sygnałami do sprawdzenia kondycji kampanii i wprowadzenia niezbędnych korekt kursu. To z kolei prowadzi do efektywnego wydatkowania budżetu kampanii.

zwiększ pozycję w wyszukiwarkach

coraz więcej konsumentów korzysta z urządzenia mobilnego zamiast komputera stacjonarnego do wyszukiwania i przeglądania Internetu. Strona zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych jest niezbędna. Oznacza to elementy takie jak szybkość strony, wygląd i odpowiednie dodatki. Dodaj do tego odpowiedni wysiłek SEO i wzmianki w mediach społecznościowych, a wynik netto to wyższa pozycja w wyszukiwarkach. To oczywiście oznacza większą widoczność i trafienia.

wyprzedzając konkurencję

pomimo wyraźnych zalet marketingu mobilnego, ostatnie badanie wykazało, że prawie 24% z miliona najpopularniejszych stron internetowych NA ŚWIECIE NIE JEST przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Inne badanie wykazało, że 60% mniejszych firm w próbie populacji ma starsze strony internetowe, które również nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych. Dla firm z branży fintech, handlu detalicznego, usług konsumenckich i innych firm z tej listy oznacza to, że tracą ogromną część uwagi i przychodów konsumentów. W rzeczywistości 61 procent konsumentów twierdzi, że są bardziej skłonni do zakupu z witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Strategia marketingu mobilnego, aby przyciągnąć takich ludzi i więcej, oznacza, że możesz pozostać o krok przed konkurencją i ustanowić długoterminową lojalność i silniejszą pozycję niż reszta.

znaczenie urządzeń mobilnych w życiu konsumenta będzie gwałtownie rosło w nadchodzących latach. Ci marketerzy, którzy mają solidną strategię mobilną, będą mogli czerpać korzyści, a także uzyskać przewagę pierwszego ruchu, jeśli chodzi o przyszły postęp technologiczny.

oto co możesz przeczytać dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.