11 porad jak zwiększyć prędkość Brzdąkania w tematach akustycznych

gdy chcesz zwiększyć prędkość bicia na gitarze akustycznej.

Przebywanie w czasie może być czasem wyzwaniem dla graczy, starając się utrzymać rytm płynny, spójny i płynny (szczególnie dla początkujących.)

w tym poście podzielę się niesamowitymi wskazówkami, ćwiczeniami i rutynami, których pro Guitar tutors uczą swoich uczniów, aby mogli uporać się z szybszym biciem na akustyce.

wdrażaj wskazówki, ćwicz procedury konsekwentnie, a gwarantuję, że zauważysz poprawę szybkości, czasu i rytmicznej jakości dźwięku. Wskazówka numer jeden idzie w ten sposób…

wybierz lekkie Plektrum

wybór Plektrum jest bardzo ważnym, a czasami pomijanym aspektem (głównie przez początkujących) podczas wiązania, aby pozostać w czasie z szybkimi tempami połączonymi z trudnymi wzorami brzdąkania.

faktem jest, że lżejszy plektrum jest twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o rytmiczne ciężkie utwory, dając Ci największą szansę na nadążanie za szybszymi tempami i wykonywanie bardziej skomplikowanych wzorów brzdąkania.

sugerowałbym grubość plektrum w dowolnym miejscu od 0,45 mm do 0,70 mm, co jest uważane za lekki pick. Poświęć chwilę, aby dokładnie sprawdzić, z jakiego plektrum aktualnie korzystasz!

dlaczego Lekka Plektrum?

prosta odpowiedź jest taka, że lekkie plektrony łatwiej się zginają i swobodniej przesuwają struny, umożliwiając płynniejsze brzdąkanie każdej struny.

grubszy kilof jest bardziej sztywny i nie wygina się tak bardzo, jak kontaktuje się z każdym pojedynczym sznurkiem podczas bicia. Powoduje to większy opór, co spowalnia bicie w dół w procesie.

często łapie się ciąg podczas wykonywania uderzeń upstrokes przewracając swoje stałe tempo i rytm z whack co prowadzi do frustracji.

Dlaczego Ciężkie Typy Cię Spowalniają?

czy zauważyłeś kiedyś, gdy próbowałeś brzdąkać szybkim tempem ciężkim kilofem, to cholerstwo po prostu chce się poluzować z twoich palców?

znowu dzieje się tak, ponieważ gruby plektron jest zbyt sztywny, powodując, że porusza się, co poluzuje się z uchwytu.

chociaż nie zrozumcie mnie źle cięższy kilof jest ok do bicia jak można to zrobić. Jednak będziesz musiał rozwinąć lżejszy dotyk lub za pomocą krawędzi plektrum, który nie jest idealny dla początkujących.

środkowy do cięższego plektrum najlepiej nadaje się do wyrywania poszczególnych strun, głównie do riffów, solówek i wzorów do wybierania.

punktem wyjścia jest to, że jeśli chcesz poprawić szybkość i złożoność swojej uderzającej ręki, najlepszym wyborem jest lżejsze zdjęcie.

sugerowałbym wtedy powoli popracować nad wskaźnikami, gdy poczujesz, że musisz trochę bardziej zagłębić się w struny.

trzymaj mocno Pick

posiadanie ugruntowanego i solidnego uchwytu jest wymagane do budowania, utrzymywania i zwiększania prędkości bicia bez utraty plektronu.

jak już wspomniano, z czasem, gdy zwiększasz prędkość bicia, zauważysz, że plektrum będzie chciało poruszać się między palcami.

nie mówię, że musisz trzymać plektrum z uchwytem „vice-like”, ponieważ nie jest to konieczne i może być negatywne dla twojej gry.

powodem jest to, że rozciąganie przez tak długi czas jest niewygodne i może promować napięcie w przedramieniu.

jak trzymać swój wybór?

trzeba znalesc szczesliwe medium gdzie uchwyt nie promuje zdjecia z poślizgu, ale nie za bardzo palce sa biale z uchwytem.

to oczywiście przyjdzie z czasem i praktyką.

jeśli zmagasz się z trzymaniem plektrum, gdy osiągniesz określone tempo lub wykonasz trudny wzór, mogę polecić dwie rzeczy…

rozwiązanie dla Slippy Pick

wybór Plektrum – pierwszym rozwiązaniem jest użycie plektrum takiego samego jak na poniższym zdjęciu z rowkami, które są nieco bardziej chwytliwe niż standardowe płaskie i gładkie plektrum.

lubię używać tych plektrumów do koncertów, ponieważ gdy jest połączenie Świateł Scenicznych, ciepła, nerwów i spoconych dłoni. Te zdjęcia pozwalają na dodatkowy chwyt, gdy najbardziej go potrzebuję.

środkowy palec-drugi to dodanie środkowego palca do plektronu, aby uzyskać dodatkową przyczepność i stabilizację.

to jest powszechne u początkujących i jest całkowicie w porządku, pamiętam, że robiłem to w moich wcześniejszych latach, gdy uczyłem się gitary. Z czasem, gdy zręczność została ustalona, wrócisz do trzymania plektronu za pomocą palca wskazującego.

Rozluźnij się i uwolnij napięcie

kiedy próbujesz brzdąkać szybciej, automatycznie przechodzisz w „tryb ataku” i natychmiast napinasz się podczas próby pchania i umiejętności na gitarze. Jednak jest to ostatnia rzecz, której chcemy do bicia.

dlatego najlepiej jest się zrelaksować, oddychać naturalnie i usunąć wszelkie napięcia z nadgarstka i ramienia.

ładny luźny nadgarstek to dobry sposób na zwiększenie i utrzymanie szybkości, jakości i czasu bicia.

nadgarstek i ramię z naprężeniem zachęcą do … sztywności i sztywności. Sztywny nadgarstek spowalnia cię i nie promuje żadnego rytmu ani rowka.

bo gdy się czegoś uczysz, napięcie nie zrobi nic poza spowolnieniem i przerwaniem rytmu.

najlepiej być cierpliwym i nie spieszyć się, bo uczenie się czegokolwiek nowego może być frustrujące.

to wszystko w nadgarstku

częstym błędem początkujących jest uderzanie całkowicie łokciem, gdy w rzeczywistości.. wszystko jest w nadgarstku.”

przyznaję, będzie trochę ruchu z łokcia, ale uderzanie całkowicie łokciem jest znacznie mniej wydajne i wolniejsze niż toczenie i przesuwanie nadgarstka w płynny i kontrolowany sposób po strunach.

odtwarzanie rytmu w wyższych tempach staje się niezwykle trudne, gdy bicie rozpoczyna się w łokciu, a nie w nadgarstku.

po drugie, uderzanie w łokieć nie może być utrzymywane przez długi czas (ponownie powodując napięcie), ponieważ jest męczące, jak już wspomniano, jest znacznie mniej wydajne niż skuteczne używanie nadgarstka.

aby zwiększyć tempo bicia, upewnij się, że nadgarstek wykonuje większość pracy, a nie łokieć.

możesz po prostu przestudiować bicie ramienia, aby upewnić się, że nie za bardzo uderzasz w łokieć, upewniając się, że to twój nadgarstek inicjuje ruchy w górę iw dół.

krótkie struny

aby móc brzdąkać w szybkim tempie, zakres Twoich uderzeń w górę iw dół musi być krótki.

ten punkt łączy się również z poprzednim punktem, który bije tylko łokciem, zwiększa długość uderzeń w górę iw dół, utrudniając Ci bicie w szybszym tempie.

dlatego krótki zasięg uderzeń w górę iw dół w połączeniu z luźnym nadgarstkiem i lekkim zawiasowaniem w łokciu zapewni solidny fundament i lepszą technikę szybszego bicia na akustykę.

im więcej ćwiczysz i doskonalisz swoją rękę rytmiczną, tym bardziej automatycznie odbierzesz idealną odległość bicia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

ćwicz ćwiczenia Brzdąkania

najlepszym sposobem na zwiększenie prędkości brzdąkania jest ćwiczenie ćwiczeń i procedur, które podkreślą Twoje wzorce rytmiczne i zręczność.

najlepszy zaczyna się od powolnych ćwiczeń, a następnie ostatecznie zwiększa trudność dzięki szybszym tempom i bardziej złożonym wzorom.

przykładem podstawowego Wiertarko-wkrętarki idealnej dla początkujących byłby poniższy film. Spróbuj, a następnie ćwicz trudniejsze wzory i różne prędkości.

przydatne będzie również dodanie podstawowej teorii rytmu do swojej wiedzy, rozumiejąc różnicę między „ćwierćnutami”, „ośmioma nutami” i „szesnastoma nutami” itp. Następnie pracujesz nad ich wykonaniem w szybszym tempie.

ćwicz w Metronomie

metronom może być twoim najlepszym przyjacielem podczas ćwiczenia timingu i rytmu na gitarze.

najpierw zacznij od powolnego tempa, powiedzmy „75 uderzeń na minutę”, z prostym rytmem „w dół iw górę”. Kiedy możesz wygodnie utrzymać czas z określonym tempem, zwiększ go o „5 BPM”, aż stanie się ponownie wyzwaniem.

możesz użyć tej darmowej strony tutaj do metronomu online, który również przekazuje ścieżkę podkładową, co ułatwia ćwiczenie.

jest to dobra rutyna do Ćwiczenia, ponieważ możesz być świadkiem własnych postępów i w tym procesie, usłyszeć swój własny rytm i bicie coraz szybsze i brzmiące bardziej solidnie na akustyce z czasem.

z czasem i ćwiczeniami zwiększysz swoją prędkość, a kiedy osiągniesz określone tempo, możesz dodać różne wzory brzdąkania i dodać subtelne „akcenty”, aby nadać swojemu brzdękaniu więcej smaku i tonacji.

jest to sprawdzony sposób, aby przyspieszyć brzdąkanie, dodając małe kroki do gry i pozwala być świadkiem postępów.”

Dodaj akcenty

umieszczanie „akcentów” w rytmie jest techniką, która zatrzymuje cię w czasie, gdy uderzasz frazami. Ten film wyjaśnia akcenty bardzo dobrze, dzięki czemu można zrozumieć, w jaki sposób można utrzymać stały rytm.

akcenty są opisywane jako podkreślanie nieco innego „ataku” na akordy lub wyciszanie palm pewnym pociągnięciem strun.

akcenty dodają lekkiego urozmaicenia uchu, zwiększając rytm gry i mogą być używane, aby utrzymać cię w czasie złożonych wzorów brzdąkania.

nie wszystkie wzory brzdąkania wymagają akcentów i czasami po prostu nie są wymagane. Na nudnym podstawowym wzorze w górę iw dół mogą być używane do urozmaicenia rzeczy.

jednak, trzeba będzie osiągnąć pewien poziom umiejętności, aby rozpocząć dodawanie akcentów do rytmu gry, który przyjdzie z czasem.

Ustaw poprawnie swoją akustykę

upewnij się, że Twoja akustyka jest mocno przylegająca do ciała i nie ślizga się po kolanach, pozwala na podstawę do bicia i ogólnej gry.

upewnij się, że gitara jest zaklinowane w organizmie to daje najlepszy kąt do ataku struny dzięki czemu gra szybciej łatwiejsze i bardziej wydajne podczas bicia.

możesz użyć kroku, aby podnieść prawą nogę podczas siedzenia, aby klinować gitarę w kolanach.

nie możesz grać na najczystszej pozycji, gdy twoja pozycja ciała jest zła, a kąt ataku na strunach utrudnia Ci uderzenia.

posiadanie akustyki z dużym ciałem może również odgrywać pewną rolę, ale z czasem i techniką przyzwyczai się do kształtu ciała akustyki i nauczy się bawić wokół jego wad, jeśli takie ma.

bądź cierpliwy

ucząc się czegoś nowego, prosta prawda jest taka, że nauka i opanowanie wszelkich umiejętności wymaga czasu. Powiem to jeszcze raz … osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności, co może wymagać czasu i wysiłku.

postaram się unikać banałów, ale ” Rzym na pewno nie został zbudowany w jeden dzień.”Z pewnością dotyczy to nauki gry na gitarze.

gdyby jakiś początkujący mógł po prostu podnieść akustykę i zacząć grać jak profesjonalny Hiszpański flamenco. Wtedy ten post i niezliczone filmy instruktażowe nie musiałyby istnieć.

w rzeczywistości życie tak nie działa….

Nie brzmiąc zbyt głęboko, nasze wyniki w życiu są tym ,o co „walczyliśmy” i o co „jesteśmy gotowi walczyć”. Więc pamiętaj, bądź cierpliwy, krok po kroku, a dotrzesz tam z czasem, powtarzaniem, konsekwencją i determinacją.

Praktyka, Praktyka, Praktyka!

to oczywisty punkt, ale jak w przypadku wszystkiego, co praktyka czyni mistrza. Mogę dać ci wszystkie wskazówki, aby zwiększyć szybkość bicia.

ale kiedy do tego dojdzie, jedynym sposobem na doskonalenie swojego bicia jest bycie konsekwentnym i cierpliwym. Weź wszystkie wskazówki, które dałem i zastosuj je do swojej gry. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.