11 wskazówek, jak sprawić, by uparty koń biegał

konie mogą być bardzo uparte, a to może być frustrujące, gdy próbujesz z nimi pracować.

konie są dużymi zwierzętami i mogą być bardzo trudne do pracy, jeśli odmówią ruchu lub współpracują z tobą.

nie tylko trudno o upartego konia do biegania, jeśli nie chce, ale może również działać w inny sposób, np. podwiązując, odchowując, gwałtownie cofając się, czasami nawet rzucając się na ziemię.

nawet jeśli masz upartego konia, nie oznacza to, że nie ma rzeczy, które można zrobić, aby z nimi pracować.

dzięki kilku ćwiczeniom treningowym i cierpliwym sztuczkom powinieneś być w stanie skłonić do współpracy nawet upartego konia.

spis treści

8 sposoby na zdobycie konia Do Biegania:

uzyskanie konia do biegania tak, jak chcesz, jest ważne, gdy trenujesz konia.

Szkolenie konia, aby reagował na Ciebie i twój dotyk, jest czymś, co będziesz chciał upewnić się, że robisz poprawnie.

1. Dowiedz się, dlaczego:

dowiedz się, dlaczego twój koń jest uparty, może Ci pomóc w szkoleniu konia. Konie mogą być uparte z kilku różnych powodów.

te powody mogą obejmować, ale nie są ograniczone do:

 • lenistwo
 • brak treningu
 • brak wiary w swojego jeźdźca
 • strach przed nieznanym
 • brak sygnału do przodu

jeśli masz lepsze pojęcie o tym, dlaczego twój koń odmawia wykonywania poleceń, możesz lepiej pracować z nimi, aby lepiej z tobą pracować.

2. Trenuj, aby iść do przodu:

pierwszą rzeczą, na której powinieneś się skupić podczas treningu konia, jest nauczenie konia, jak poruszać się do przodu w dowolnym tempie.

Szkolenie konia, aby iść do przodu, nawet jeśli nie chce, może pomóc wyleczyć jego upór.

posiadanie sygnału „idź do przodu” może być niezbędne, aby twój koń mógł iść do przodu, gdy nie chce.

aby nauczyć konia iść do przodu, będziesz chciał:

 1. pamiętaj, aby stanąć po lewej stronie konia i trzymać jego ołowiu liny w lewej ręce.
 2. popchnij jedną ręką linę prowadzącą do przodu, a drugą Dotknij lewej kości biodrowej konia.
 3. kontynuuj, dopóki nie zacznie iść do przodu.
 4. gdy twój koń idzie do przodu, przestań go pchać i stukać, obróć go w kierunku, w którym chcesz iść, i zrób kilka kroków.
 5. pogłaskaj swojego konia i daj mu miłe słowa zachęty.
 6. powtarzaj to, aż twój koń zacznie wiedzieć, o co go prosisz.
 7. gdy jesteś pewny siebie, twój koń nauczył się tego, czego go uczysz, powtórz ten proces po prawej stronie.

jedną rzeczą, na którą musisz być gotowy, próbując skłonić upartego konia do pójścia do przodu, jest to, że ich pierwszym instynktem może być cofnięcie się.

nie zniechęcaj się tym i bądź cierpliwy i pracuj ze swoim koniem.

upewnij się również, że zachowujesz czujność podczas treningu na wypadek, gdyby uparty koń wstał. Jeśli nie jesteś przygotowany, możesz naprawdę zranić się, jeśli jesteś w niewłaściwym miejscu w porównaniu do wzburzonego konia, który hoduje.

3. Uporaj się z uporem natychmiast:

jeśli nie uporasz się z uporem konia natychmiast, zaczną wierzyć, że to oni rządzą, nie ty. Jest to powszechne podczas szkolenia wszystkich zwierząt.

chcesz mieć pewność, że jeśli koń nie wykonuje Twoich poleceń, natychmiast się z tym uporasz i podejmiesz działania mające na celu zmianę jego zachowania. Jeśli koń przestaje poruszać się do przodu podczas jazdy na nim, pochyl się do przodu i ściśnij nogi razem od ud do pięt.

to powinno zachęcić go do pójścia naprzód.

jeśli to nie zadziała, możesz spróbować wyprowadzić ich z ziemi.

4. Użyj powtarzania:

powtarzanie to świetny sposób na nauczenie wszystkiego, czy to koni, zwierząt domowych, dzieci, a nawet siebie.

aby nauczyć konia szybciej, będziesz chciał trenować go za pomocą spójnych wskazówek dla konia. Ta wskazówka powinna być bardzo rozsądną i prostą formą kontaktu między tobą a twoim koniem.

oprócz nauczenia konia wskazówki, aby iść do przodu, należy również upewnić się, aby nauczyć konia wskazówki, aby zatrzymać.

bardzo niebezpieczne może być szkolenie konia, aby jechał szybciej, który nie wie, jak prawidłowo i bezpiecznie zatrzymać się z Tobą na pokładzie.

5. Rozgrzej się:

ćwiczenie, bez względu na to, kim jesteś, powinno być stopniowe. Nie chcesz się obudzić i zacząć biegać od sprintu, tak jak Twój koń.

rozgrzewka jest nie tylko dobra dla mięśni twojego konia, ale może również pomóc w wprowadzeniu go w odpowiedni nastrój do biegania.

po rozgrzewce powinieneś ćwiczyć z koniem prędkości przejściowe, a także pracę w kółkach i inne wzory chodzenia.

6. Utwórz harmonogram:

jeśli nie trenujesz konia konsekwentnie, możesz stracić wszystkie postępy, które zrobiłeś.

aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze z treningu konia, należy zachować harmonogram.

harmonogram nie tylko pozwoli Ci wiedzieć, nad czym i kiedy pracować z koniem, ale możesz także śledzić postępy konia i rejestrować je, abyś wiedział, czy są wprowadzane ulepszenia.

7. Upewnij się, że Twój koń jest komfortowy:

komfort jest ważny dla Twojego konia. Jeśli jesteś biegaczem, wiesz, że odpowiednie ubrania i buty mogą mieć znaczenie. Może to być podobne do Twojego konia.

Najważniejsze, gdy patrzysz na komfort swojego konia, jest jego siodło. Upewnij się, że siodło jest prawidłowo dopasowane i nic nie jest zużyte lub uszkodzone.

dzięki temu Twój koń będzie wygodny.

jeśli twój koń nie jest komfortowy, nie będzie chciał jechać szybciej, a nawet w ogóle się poruszać.

8. Właściwa dieta:

odpowiednia dieta jest również ważna dla Twojego konia.

to pomaga ich zdrowiu, a także daje im energię, aby mogli szybciej się poruszać i mieć więcej energii.

jeśli zauważysz, że twój koń jest opóźniony, gdy zwykle jest w stanie jechać szybciej, może potrzebować lepszej diety lub więcej nawodnienia.

jak sprawić, by koń jechał szybciej?

pragnienie, aby twój koń jechał szybciej nie jest rzadkością. Ale jak ich do tego skłonić? Oprócz powyższej listy, istnieje kilka innych możliwych technik, których możesz użyć, aby zwiększyć prędkość konia.

9. Trening interwałowy:

jeśli kiedykolwiek próbowałeś biegać samodzielnie, wiesz, że dobrym sposobem na zwiększenie prędkości i wytrzymałości jest naprzemienne bieganie i chodzenie.

po rozgrzewce możesz zmienić tempo kłusowania konia (które jest szybsze niż chód, ale wolniejsze niż lope lub run) na loping lub running.

jeśli rozłożysz bieganie lub łopotanie konia na łatwe do opanowania kawałki, będą one lepiej zdolne do pracy nad swoją szybkością i wytrzymałością.

jednym z możliwych przykładów rozkładów może być bieg na jedną milę, a następnie kilkukilometrowy kłus. Będziesz na przemian, aż skończysz z treningiem na dzień, w tym rozgrzewkę i ochłodzenie.

Cool-downs może pomóc wzmocnić trening, a także umożliwić koniowi regenerację i zmniejszyć nagromadzenie kwasu mlekowego w mięśniach.

10. Odpoczynek:

właściwy odpoczynek między treningami jest kluczowy.

jeśli zużyjesz konia i nadmiernie to zrobisz, będzie mniej prawdopodobne, że będzie chciał wyjść z Tobą w przyszłości, a nie zobaczysz ulepszeń, których szukasz.

odpowiedni odpoczynek może również zapobiec potencjalnym urazom konia, a także stawów i mięśni.

jeśli twój koń zostanie ranny, będziesz musiał wziąć wolne od treningu, a może być trudno przywrócić konia do harmonogramu.

11. Doświadczenie trenera:

jeśli próbowałeś trenować konia i masz problemy z osiąganiem wyników, zawsze możesz zwrócić się do profesjonalnego trenera.

profesjonalista będzie miał większe doświadczenie w pracy ze wszystkimi typami koni, w tym tymi upartymi, i może mieć pewne techniki, które będą w stanie nakłonić wyniki z twojego konia, że walczysz o siebie.

Możesz również pracować z koniem i profesjonalnym trenerem w tym samym czasie, a oni mogą dać ci wskazówki, jak pracować z koniem, a w ten sposób nadal będziesz mieć czas wiązania z koniem i przekazać końowi, że to Ty jesteś odpowiedzialny.

czy wszystkie konie powinny umieć szybko biegać?

wszystkie konie potrafią biec szybko, ale niektóre potrafią biec szybciej niż inne.

większość koni może biec z prędkością 25-30 mil na godzinę, ale niektóre konie mogą osiągnąć prędkość maksymalną 55 mil na godzinę.

różne rasy są również idealne na różne odległości. Na przykład konie czystej krwi mogą utrzymać prędkość na dłuższych dystansach, podczas gdy konie ćwiartkowe są bardzo szybkie, ale nadają się do krótszych dystansów.

istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na prędkość konia, które obejmują, ale nie ograniczają się do:

 • rama konia
 • długość/krok nogi konia
 • włókna mięśniowe konia
 • czy ma jeźdźca i jak duży jest jeździec

chociaż istnieją czynniki, które mogą wpływać na prędkość, nie oznacza to, że nie możesz pomóc końowi osiągnąć ich prędkości pełny potencjał prędkości dzięki technikom treningowym wymienionym powyżej, ale nadal chcesz być ostrożny.

Nie przepychaj konia za to, co jest w stanie osiągnąć.

istnieją czynniki genetyczne i inne, które wpływają na szybkość Twojego konia i może być niesprawiedliwe mieć wobec niego oczekiwania, których nigdy nie spełni.

czy ten artykuł był pomocny? Lubię Nie Lubię
Świetnie!

Kliknij, aby udostępnić…

znalazłeś błędne informacje lub czegoś brakowało?

z przyjemnością wysłuchamy Twoich myśli! (PS: czytamy wszystkie opinie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.