14 różnych rodzajów narzędzi pomiarowych i ich zastosowań

rodzaje narzędzi pomiarowych

narzędzia, które mogą zapewnić dokładne pomiary, są niezbędnym elementem każdego zawodu, od stolarki, przez hydraulikę, po kamieniarstwo. Co więcej, Narzędzia pomiarowe zapewniają niezawodny sposób obserwacji i rejestrowania otaczającego nas świata, dzięki czemu możemy lepiej przekazywać lekcje kolejnemu pokoleniu studentów i profesjonalistów. Aby ułatwić Ci zapoznanie się z tą częścią świata pracy, przygotowaliśmy listę 14 podstawowych narzędzi pomiarowych wraz z przykładami ich rzeczywistych zastosowań.

dzielnik 2

analogowe Narzędzia Pomiarowe

Lokalizator kątów

narzędzia ogólne 822 Cyfrowa zasada szukania kątów

znane również jako wyszukiwarka kątów, każde z tych narzędzi ma magnetyczną podstawę, która umożliwia przymocowanie do metalowych kwadratów pomiarowych. Od czasu do czasu znajdziesz również modele, które zawierają wkręty samogwintujące do użytku z niemetalicznymi kwadratami pomiarowymi.

umożliwiając łatwe pomiary kątów od 0° do 90°, niektóre lokalizatory kątów są również wyposażone w prowadnice konwersji, które sprawiają, że są przydatne do identyfikacji nachylenia dachu, zboczy schodów lub kątów odwadniania. Chociaż istnieje wiele cyfrowych opcji pomiaru kątów, czasami pewność niedrogiego narzędzia na każdą pogodę wygrywa z droższymi i bardziej zmiennymi technologiami.

Inklinometr Bąbelkowy

Prexiso elektroniczny Inklinometr Bąbelkowy

zaprojektowany specjalnie do pomiaru zakresu ruchu na złączu, Inklinometr bąbelkowy może być również używany do pomiaru stromości stopnia. Aby określić zakres ruchu mierzonego stawu, po prostu umieść Inklinometr bezpośrednio obok niego, przekręć pokrętło, aż skala odczyta 0, przeprowadź złącze przez jego zakres, a następnie odczytaj zakres przebyty bezpośrednio z inklinometru.

Inklinometr bąbelkowy jest często używany przez terapeutów sportowych do testowania zdrowego zakresu ruchu w kluczowych momentach ciała. W trakcie leczenia narzędzie to pozwala im prowadzić obiektywny rejestr procesu odzyskiwania w przypadku urazów stawów.

zaciski

Anytime Tools Suwmiarka Wybierania

dostępne w analogowych lub cyfrowych wersjach pomiarowych, zaciski są niezbędnym narzędziem do pomiaru odległości między dwoma przeciwległymi stronami obiektu. Poprzez dopasowanie końcówek zacisków do mierzonego obiektu, a następnie usunięcie zacisków, całkowitą odległość można zmierzyć za pomocą zintegrowanej linijki.

stosowane w wielu różnych dziedzinach, Suwmiarki można znaleźć w biurach inżynierów mechaników, naukowców i lekarzy, a także w dziedzinie z metalowcami, stolarzami i badaczami leśnictwa.

Kompas

Kompas

jeden z najbardziej czczonych wynalazków w historii, kompas był integralną częścią rozpoczęcia ery eksploracji w podróżach morskich. Używany zarówno do nawigacji, jak i ustalania orientacji, opiera się na naturalnym przyciąganiu magnetycznym Ziemi, aby ustalić względny kierunek dla użytkownika.

znany jako jeden z „czterech wielkich wynalazków” Chin (obok prochu strzelniczego, Papiernictwa i druku), kompas był pierwotnie używany jako narzędzie do wróżenia. Dziś jest nadal szeroko stosowany przez entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, operacji wojskowych i marynarzy.

poziom

Qooltek wielozadaniowy poziom laserowy

używany do ustalenia „prawdziwego poziomu”, poziom to przyrząd optyczny, który wykorzystuje pęcherzyki powietrza w ciekłym medium do wyświetlania jego wyników. Szczególnie przydatny w pracach budowlanych, jest również standardowym dodatkiem w warsztatach obróbki drewna i metalu.

RELATED READING: nasze recenzje najlepszych poziomów laserowych dla właścicieli domów

Ciśnieniomierz

 Miernik 2-1:2 Rozmiar pokrętła, Manometr wypełniony cieczą

wyjątkowo zróżnicowana dziedzina narzędzi pomiarowych, manometry służą do określania ilościowego wszystkiego, od wysokości do ciśnienia powietrza, głębokości do ciśnienia krwi. Mierniki hydrostatyczne i aneroidowe są najczęstszymi stylami analogowego manometru; ten pierwszy ma opóźnioną reakcję, ale świetnie nadaje się do długotrwałego ciśnienia, podczas gdy ten drugi reaguje szybko, ale ogólnie jest mniej dokładny.

kątomierz

plastikowy kątomierz Sparco

przezroczysty plastikowy lub szklany półokrąg, kątomierz mierzy kąty i jest zwykle oznaczany stopniami. Czasami znajdziesz więcej matematycznie zorientowanych kątomierzy mierzących w radianach. Są podstawą zawodu mechanika, ale są również powszechnie stosowane na lekcjach geometrii w szkołach średnich.

  Pióro stalowe linijki

czasami znane jako reguła, wskaźnik linii lub straightedge, linijki są używane do pomiaru odległości i/lub rysowania linii prostych. Profesjonalnie, znajdują się one głównie w pracach inżynieryjnych i budowlanych, gdzie są używane do zapewnienia dokładnych pomiarów na płaskich powierzchniach. Popularne narzędzie do posiadania w domu, linijki są prawdopodobnie najczęstszym narzędziem pomiarowym w użyciu.

kwadraty pomiarowe

Johnson Level tool CS10 Steel Carpenter Square

również powszechnie nazywane kwadratem cieśli, w ich najbardziej podstawowych narzędziach te przypominają dwie linijki połączone pod kątem prostym. Dostępne w różnych specjalistycznych formach, można również znaleźć:

  • kwadraty kombinowane, linijki z wymiennymi głowicami kątowymi, które są używane w obróbce drewna i kamieniarstwie do oznaczania kątowych cięć.
  • kwadraty do płyt kartonowo-gipsowych, bardzo duże wersje standardowego kwadratu pomiarowego, które są zaprojektowane tak, aby umożliwić długie, dokładne oznaczenia cięć do płyt kartonowo-gipsowych.
  • kwadraty ramowe, znane również jako kwadraty stalowe. Szeroko stosowany w stolarstwie, aby ustawić idealne kąty proste, krótszy bok jest znany jako język, podczas gdy dłuższa strona jest znana jako ostrze.
  • Speed squares poprawiają się na klasycznym placu stolarza, łącząc funkcje kwadratu kombinowanego i kwadratu kadrowania w jednym narzędziu. Służą do znakowania tarcicy, a także są stosowane jako prowadnica piły na krótki 45° lub 90°

Taśma Miernicza

Taśma Miernicza rzemieślnicza

znana również jako Taśma Miernicza, te elastyczne linijki mogą być używane do pomiaru rozmiaru lub odległości. W najprostszym, składają się one z niewiele więcej niż wstążki z tkaniny lub tworzywa sztucznego, oznaczone wymiarami w calach, centymetrach i / lub milimetrach. Powszechnie znajdziesz te minimalistyczne środki taśmowe stosowane w krawiectwie i krawiectwie.

alternatywnie, samoprzylepna Metalowa Taśma Miernicza wykorzystuje sprężynową obudowę, którą można przymocować do paska. Wszechobecne narzędzie branży budowlanej, te taśmy miernicze są szczególnie przydatne do wykonywania pomiarów na dużych odległościach-czasami nawet do 100 stóp!

dzielnik 8

Cyfrowe Narzędzia Pomiarowe

kątomierz

 Wixey Cyfrowy Kątomierz typu 2

szybszy, łatwiejszy w użyciu i dokładniejszy niż analogowy kątomierz, cyfrowy kątomierz pozwala natychmiast znaleźć kąt dowolnej powierzchni, do której go przymocujesz. Wyposażone w potężną podstawę Magnetyczną i Automatyczne regulatory kalibracji, te narzędzia pomiarowe są szczególnie przydatne w precyzyjnym określaniu kątów ukosu i rozcięcia na pilarkach napędzanych.

poziom laserowy

 Wixey Cyfrowy Kątomierz typu 2

samopoziomujące narzędzie, które emituje kolorową wiązkę lasera, poziom lasera pozwala na łatwe wizualne potwierdzenie poziomowania poziomego i pionowego. Niektóre z bardziej zaawansowanych modeli obejmują również możliwość pomiaru odległości od urządzenia do końca wiązki laserowej, co czyni je szybkim i dokładnym rozwiązaniem do pomiaru odległości w miejscu pracy.

POWIĄZANE LEKTURY: Nasze recenzje najlepszych zewnętrznych poziomów laserowych

Mikrometr

mikrometr cyfrowy REXBETI

niezbędny do stosowania w precyzyjnej obróbce, mikrometr przypomina zacisk, który wkręca się, a nie ślizga. Mikrometry cyfrowe generują natychmiastowy odczyt odległości między dwiema głowicami zacisku, czasami umożliwiając pomiary z dokładnością do trzech lub czterech miejsc po przecinku.

Termometr

Medyczny Termometr doustny dla dorosłych

jedno z najbardziej uznanych narzędzi pomiarowych, Termometry zapewniają odczyt temperatury, a termometry cyfrowe zapewniają szybsze i bardziej wiarygodne wyniki. Są podstawą współczesnej medycyny, ale również dość regularnie znajdują drogę do sztuki kulinarnej i badań środowiskowych.

1

podsumowanie

niezależnie od tego, czy pracujesz w jednym z zawodów fizycznych, czy po prostu kochasz angażować się w projekty majsterkowania w domu, Narzędzia pomiarowe pozwolą ci uzyskać precyzję i dokładność niezbędną do osiągnięcia doskonałych wyników na wszystko, na co masz ochotę. Następnym razem, gdy będziesz dążył do poprawy umiejętności fizycznych, znajdź sposób, aby je zmierzyć-w ten sposób z czasem będziesz w stanie określić, jakie postępy robisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.