4 kroki, aby uniknąć samozadowolenia w miejscu pracy

  1. Misja firmy
  2. Stwórz System odpowiedzialności
  3. Ćwicz SWA (Stop work Authority)
  4. Kontynuuj rozmowy z Toolbox

jeden z największych problemów w obliczu przedsiębiorstw dzisiaj, zwłaszcza firm z branży budowlanej, jest niebezpieczeństwa samozadowolenia w miejscu pracy. Z czasem nawet najlepsi pracownicy przyzwyczajają się do wykonywania zadań w ” określony sposób.”Tego typu niedorozwój może prowadzić do utraty produktywności,utraty wydajności, a nawet wypadków.

to prawda-samozadowolenie w miejscu pracy może nawet spowodować śmierć. Większość pracowników nawet nie zdają sobie sprawy, że stali się samozadowoleni, dopóki nie jest za późno i są zaangażowani w Bliski brak, a nawet wypadek.

na szczęście, jako liderzy, są 4 proste kroki, które możesz podjąć, aby powstrzymać pracowników przed samozadowoleniem. I rzeczywiście działają!

4 kroki, aby uniknąć samozadowolenia w miejscu pracy:

1. Miej misję firmy – kiedy twoi pracownicy mogą gromadzić się wokół wspólnego celu lub celu, będą mieli emocjonalną inwestycję w wykonywaną pracę. Jeśli Twoja firma ma silną, konkretną misję, która jest regularnie wymieniana i wzmacniana przez twoich pracowników, najprawdopodobniej będą oni zaangażowani w miejscu pracy.

2. Stwórz System odpowiedzialności – kiedy twoi pracownicy wiedzą, że mogą liczyć na siebie nawzajem, aby wykonać zadanie, zaczynają ciężej pracować. Ale to nie tylko to – badania wykazały, że kiedy pracownicy zobowiązują się do osiągnięcia celu, ich wydajność znacznie wzrasta. American Society of Training and Development (ASTD) przeprowadziło badanie dotyczące odpowiedzialności i stwierdziło, że pracownicy mają 65% szans na osiągnięcie celu, jeśli zobowiązują się do kogoś. A jeśli mają konkretne spotkanie z osobą, do której się zobowiązali, zwiększy to szansę na sukces nawet o 95%.

co to oznacza dla branży budowlanej? Oznacza to, że gdy pracownicy zobowiązali się do osiągnięcia celu z przełożonym lub menedżerem, są bardziej skłonni do tego. „Ale czy to nie ich praca?”Cóż, różnica polega na stworzeniu tego systemu odpowiedzialności i spędzeniu czasu twarzą w twarz z pracownikami proszącymi ich osobiście o wykonanie określonych zadań. Organy nadzoru powinny robić to tak często, jak to możliwe, aby wzmocnić, że ich praca ma znaczenie i ktoś czeka na ich wyniki.

3. Praktyka SWA (Stop work Authority) – program Stop Work Authority to program, który upoważnia pracowników do zatrzymywania i zatrzymywania pracy, jeśli obecne jest postrzegane zagrożenie bezpieczeństwa. Dzięki temu Twoi pracownicy są czujni i mają prawo przerwać pracę, jeśli zauważą problem bezpieczeństwa. To utrzymuje „wszystkie ręce na pokładzie” i prowadzi do większej liczby zgłoszeń o chybieniach, co oznacza większy zysk i wydajność z braku wypadków i obrażeń. Utrzymuje również pracowników dbających o siebie, co może wzmocnić budowanie zespołu.

4. Kontynuuj rozmowy z Toolbox-zgodnie ze zjawiskiem „krzywa zapominania”, 90% informacji szkoleniowych jest zapomnianych w ciągu pierwszego tygodnia. Oznacza to, że pracownicy niestety zapominają o większości szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i przestają je wykonywać. To tylko nauka i zdarza się nawet najlepszym pracownikom. Aby temu zaradzić, użyj programu Toolbox Talks, aby informować swoich pracowników. Toolbox Talks to nieformalne spotkania, które odbywają się co tydzień przed rozpoczęciem dnia zmiany i zapewniają krótki przegląd tematu bezpieczeństwa, a następnie otwarte forum. Nie tylko odświeża szkolenie pracowników-co prowadzi do mniej samozadowolenia – ale pozwala kierownikom i kierownikom ocenić morale zespołu i mieć oko na kwestie bezpieczeństwa i inne problemy związane z pracą, które pojawiają się w terenie. Twoi pracownicy nie tylko otrzymują więcej szkoleń, ale także odnoszą większe sukcesy dzięki bezpośredniej odpowiedzialności i zwiększonemu morale. To wygrana dla wszystkich zaangażowanych stron. Mamy dziesiątki darmowych szablonów rozmów Toolbox, jeśli potrzebujesz szybkiego startu.

ćwicząc te 4 proste kroki, możesz znacznie obniżyć wskaźniki samozadowolenia pracowników. W niektórych przypadkach może to oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Nie daj się zaskoczyć wypadkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.