6 skutecznych strategii przyciągnięcia relacji medialnych z Twojego wydarzenia-Retro Media NYC

kwiaty są na miejscu, rozrywka jest zarezerwowana, a jedzenie jest gorące, więc co dalej? Gotowy, aby przenieść produkcję wydarzeń na zupełnie nowy poziom? Jeśli nie masz budżetu, aby zatrudnić publicystę do ciężkich robót, oto kilka skutecznych sposobów, aby pomóc w przyciągnięciu relacji prasowych z następnego dużego wydarzenia.

1. Sprawdź swoją lokalną prasę. Większość publicystów ma dostęp do bazy danych mediów za pośrednictwem serwisów takich jak PR Newswire, Cision czy Meltwater, ale gdy nie masz dostępnych zasobów, Google jest Twoim następnym najlepszym przyjacielem. Zrób własne badania i stwórz listę reporterów, aby zawierać nazwiska, e-maile i numery telefonów producentów telewizyjnych i reporterów gazet, stron internetowych i blogów, które byłyby zainteresowane Twoim wydarzeniem w oparciu o twoją publiczność. Słowa kluczowe Google, które odnoszą się do Twojego wydarzenia i zobacz, jakie publikacje pojawiają się. Cierpliwości. To zajmie trochę czasu!

2. Złap celebrytę. Nic dziwnego, że paparazzi i reporterzy uwielbiają blichtr i blask Hollywood, najnowsze plotki o gwiazdach i wydarzenie na czerwonym dywanie, więc kiedy szukasz uwagi mediów na swoją działalność charytatywną lub wydarzenie warte wiadomości, kłócenie się o gwiazdę na liście A z pewnością pomoże sprawie. Oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale to Twój skrót do relacji prasowych i zwrócenia bardzo potrzebnej uwagi na wydarzenie. Niektórzy celebryci będą chcieli otrzymać zapłatę, a niektórzy mogą gościć lub uczestniczyć w wydarzeniu, ponieważ czują związek z przyczyną. Tak czy inaczej, to świetny sposób, aby przyciągnąć uwagę lokalnej, a czasem krajowej prasy. Można badać publicystów, którzy reprezentują Gwiazdy poprzez strony o nazwie whorepresents.com oraz contactanycelebrity.com. obie strony internetowe dostarczają informacji kontaktowych dla publicystów i są świetnym źródłem do wysyłania spersonalizowanych zaproszeń do celebrytów i ich publicystów.

3. Utwórz Alert multimedialny. To wraca do szkoły podstawowej, kiedy musieliśmy dowiedzieć się, kto, co, gdzie i kiedy artykułów prasowych! Widzisz….nie myślałeś, że to się przyda! Alert medialny to krótki zarys tego, czym jest twoje wydarzenie, kto bierze udział, miejsce, czas i jak potwierdzić swoją obecność jako członek Prasy. Pamiętaj, że członkowie prasy będą oczekiwać, aby dostać się za darmo, więc odłóż na bok bezpłatne bilety, jeśli wydarzenie nie jest darmowe dla wszystkich. Gdy otrzymasz alert medialny, wyślij go na swoją listę prasową z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem jako zapisz datę, a następnie raz w tygodniu po wydarzeniu z aktualizacjami na temat tego, kto bierze udział. W miarę zbliżania się do wydarzenia, należy wysłać go 3 dni przed, dzień przed, a następnie dzień.

4. Kontynuuj, Kontynuuj, Kontynuuj. Ktoś ostatnio używa telefonu? Włóż Majtki big girl i zadzwoń do wszystkich dziennikarzy z przyjaznym pozdrowieniem, aby zobaczyć, czy otrzymali twój alarm medialny i ocenić, czy będą uczestniczyć. Będziesz miał 30 sekund, aby przejść do sedna, jak tylko usłyszysz głos po drugiej stronie, więc zachowaj to krótko i słodko, gdy będziesz śledzić reporterów…i…jeśli masz celebrytę uczestniczącego, upewnij się, aby prowadzić od ich nazwiska.

5. Wynajmij fotografa i stwórz komunikat prasowy przed i po wydarzeniu. Tak, będziesz chciał stworzyć dwa komunikaty prasowe. Jeden przed wydarzeniem, który jest dłuższą wersją alertu medialnego (zachowaj go w jednym dokumencie) i często zawiera cytat od organizatora wydarzenia lub gospodarza. Wielu reporterów poprosi o informację prasową przed udziałem w wydarzeniu. Gdy wydarzenie się skończy i będziesz miał te błyszczące zdjęcia gwiazd, wyślij wiadomość ze zdjęciami do wszystkich swoich kontaktów.

6. Stwórz kampanię w mediach społecznościowych. Potrzebujesz trochę budżetu na media społecznościowe, więc wybierz jedną lub dwie sieci, które pomogą promować przed, w trakcie i po wydarzeniu. Użyj sieci do sprzedaży biletów i stwórz szum wokół wydarzenia. Podczas Wydarzenia Facebook lub Instagram mogą udostępniać historie na żywo, używając kluczowych hashtagów, a następnie publikować zabawne zdjęcia z imprezy po wydarzeniu, aby pokazać ludziom, co ich ominęło. Ponieważ media społecznościowe są w większości opłacane za grę, musisz włożyć trochę pieniędzy za każdy ze swoich postów i zbudować obserwujących oprócz tworzenia zabawnych treści.

brzmi jak dużo pracy? Tak! Zdecydowanie tak. Mamy nadzieję, że nauczyliście się kilku sztuczek z naszej branży, ale dla zainteresowanych informacjami na temat naszych wydarzeń i usług public relations, prosimy o kontakt [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.