7 cech mądrego przywódcy

mądrzy liderzy przeszli od postawy głównie uczenia się do bycia uważanym za zaufany zasób dla innych.

dużo piszę i mówię o przywództwie. Znam wielu dobrych przywódców. Pracuję z wieloma dobrymi liderami. Mam nadzieję, że niektórzy nawet powiedzą, że mam dni, w których spełniam standard—niezależnie od standardu.

również piszę i dużo mówię o mądrości. I myślę, że mądrość jest kluczowa dla pola dobrego przywództwa.

mądry przywódca rozwinął pewne cechy-mądrość wyciągniętą z osobistego doświadczenia sukcesu i porażki oraz z wglądu innych przywódców-co odróżnia ich od innych liderów. Mądrzy liderzy są cenni dla każdej organizacji. Każdy z nas ma chwile mądrości—niezależnie od wieku czy doświadczenia.

ale szczerze mówiąc, znam niewielu w przywództwie, których uważałbym za prawdziwie mądrych przywódców. Mądrzy liderzy przeszli na nowy etap w życiu od uczenia się od innych do bycia postrzeganym jako zaufany zasób. Ludzie szukają ich wkładu, ponieważ wiedzą, że są liderami, którym można ufać. Ich doświadczenie i to, kim są jako ludzie, sprawia, że są postrzegani jako inwestorzy w nowych pokoleniach liderów.

wymienię niektóre cechy, które zaobserwowałem u przywódców, którzy mają mądrość. Myśl w swoim umyśle, że ludzie, w których wierzysz, są mądrymi przywódcami.

opanowali sztukę wyczucia czasu.

mądry przywódca wie, że czas to cenny towar. Używają rozsądnego osądu w podejmowaniu decyzji. Mają cierpliwość. Wiedzą, że organizacje i jednostki mają Pory roku. Pory obfitości i pory pragnienia. Nauczyli się, że jest odpowiedni czas na działanie i że są chwile na oczekiwanie. Oni również starannie planują to, co mówią; wiedząc, że ich słowa są potężne. Nigdy nie złapiesz ich „wychodzących” na spotkaniu—chyba że planowali to ze względów strategicznych. Są ostrożni, aby nie składać obietnic, których nie mogą dotrzymać. Używają swoich słów, by błogosławić innych.

Mają Głęboki, Zaufany Charakter.

mądry przywódca kładzie duży nacisk na uczciwość. Wiedzą, że ostatecznie wszystko wznosi się i spada na moralne włókno jednostki. Widzieli, jak ludzie tracą wszystko jedną złą decyzją. Wiedzą, że reputacja jest ciężko zarobiona i powinna być traktowana jak złoto. Nie są doskonali, ale są ostrożni, aby chronić swoją reputację i to, kim są publicznie, są prywatni.

prowadzą z jasną wizją.

mądry przywódca rozumie wartość dużego obrazu. Mają oko na coś, co jest warte osiągnięcia. Nieustannie motywują innych dzieląc się ” dlaczego.”W swoim życiu osobistym i zawodowym są świadomi tego, gdzie próbują się udać – i gdzie mają nadzieję kiedyś skończyć. Wiedzą, że utracony pęd jest trudny do odzyskania. Nieustannie poszukują zmian, które pobudzą energię wokół ich wizji – dla dobra wszystkich wokół nich.

Podejmują Inicjatywy, Nawet Gdy Są Trudne.

mądry lider podejmuje ryzyko i celowo zachęca do innowacji. Byli świadkami zablokowanej organizacji. Znają straszne uczucie, gdy nie ma postępu do przodu. Osobiście doświadczyli kosztów utraconej szansy. Chcą angażować innych, utrzymując rzeczy w ruchu, ludzie marzą i kultura ekscytująca; nawet wtedy, gdy ryzyko jest większe niż inni mogą natychmiast zaakceptować. Są gotowi przejąć inicjatywę.

Nieustannie Wykazują Się Starannością.

mądry przywódca trwa mimo przeciwności losu. Wytrwale wytrwają w ciężkich dniach. Wiedzą, że osiągnięcie celu jest warte trudu, aby się tam dostać. Już wcześniej przechodziły burze i mają blizny, które udowadniają, że możesz przejść przez nie w całości. Są postrzegane jako filary. Wykazują siłę pod przymusem. Ludzie szukają dla nich stabilności.

Są Myślicielami Strategicznymi.

mądry przywódca zdaje sobie sprawę, że żadne marzenie nie staje się rzeczywistością bez odpowiedniego planowania. Upewniają się, że plany są na miejscu, a ludzie wiedzą, czego się od nich oczekuje. Wykorzystują zdrowe systemy i struktury. Nie są one uciążliwe dla zasad, ale są pomocne w przemyśleniu procesu, aby osiągnąć cele i cele organizacji. Otaczają się ludźmi, którzy mogą posuwać się naprzód i ciężko pracować na postęp. Wiedzą, że z właściwą wizją, ludźmi i planami wszystko jest możliwe.

Naprawdę Kochają Ludzi.

mądry lider wie, że ludzie są kluczem do sukcesu każdej organizacji lub zespołu i pracują, aby wzmocnić innych. Inni wiedzą, że są cenieni i doceniani pod ich kierownictwem. To prawdziwi delegaci. Inwestują i rozwijają następne pokolenie. Patrzą poza rachunek zysków i strat i widzą bilans-a ludzie są największym atutem organizacji. I to nie jest fałszywy podziw. Czas i doświadczenie pozwoliły im zobaczyć, że bez ludzi nic się nie dzieje – i nie osiąga się niczego wartościowego. Inni ludzie się liczą.

Czytaj więcej od Ron Edmondson „

ten artykuł pierwotnie pojawił się na RonEdmondson.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.