Aktualności i media

miejsca pracy traktują recykling bardziej poważnie w dzisiejszych czasach, ale udane programy recyklingu zależą od zaangażowania pracowników i uczynienia go tak prostym, jak to tylko możliwe.

firmy i organizacje, duże i małe, wdrażają własne działania w zakresie recyklingu, aby odzyskać materiały wielokrotnego użytku i zmniejszyć ilość odpadów na wysypiskach.

te wysiłki są nie tylko dobre dla środowiska, ale także oszczędzają pieniądze firm i dają im przewagę w przyciąganiu nowych klientów i zatrzymywaniu personelu.

to powiedziawszy, skuteczne programy recyklingu wymagają więcej wysiłku niż tylko wystawienie kilku pojemników. Aby zmotywować pracowników, firmy i organizacje muszą aktywnie zachęcać do recyklingu i prezentować wyniki.

oto kilka wskazówek dotyczących promowania recyklingu w Twoim miejscu pracy:

Utwórz stację upcyklingu

dużą częścią recyklingu jest znalezienie sposobów na ponowne wykorzystanie towarów, które nadal działają, ale nie są już potrzebne.

stacja upcyklingowa to świetny sposób na zachęcenie pracowników do ponownego używania przedmiotów codziennego użytku w miejscu pracy, czy to Starego zszywacza, segregatora czy monitora komputerowego.

Twoje miejsce pracy może łatwo skonfigurować stację upcyklingu, wyznaczając wspólną przestrzeń, taką jak półka, szafka lub regał, gdzie ludzie mogą podrzucić przedmioty, których już nie potrzebują.

pamiętaj, aby ustalić jasne wytyczne, aby personel wiedział, aby pozostawiać tylko elementy robocze na stacji i zachęcać pracowników do sprawdzenia stacji upcycle przed zamówieniem nowych materiałów do miejsca pracy.

skuteczne pozycjonowanie pojemników do recyklingu

lokalizacja pojemników do recyklingu może mieć wpływ na tempo recyklingu w Twoim miejscu pracy.

badania wykazały, że ludzie są bardziej skłonni do recyklingu, jeśli istnieją pojemniki w dogodnych miejscach, zwłaszcza gdy znajdują się w pobliżu ogólnych pojemników na odpady.

jeśli pojemnik na odpady znajduje się więcej niż pięć metrów od ogólnego pojemnika na odpady, wskaźnik recyklingu będzie prawie taki sam, jak gdyby w ogóle nie dostarczono pojemnika na odpady.

należy również rozważyć utworzenie punktów zbiórki odpadów, które muszą być poddane odrębnemu recyklingowi.

firmy zajmujące się recyklingiem, takie jak Ecocycle, mogą zaopatrzyć Twoje miejsce pracy w pudełka do zbierania baterii, żarówek, odpadów elektronicznych (e-odpadów) i innych specjalistycznych przedmiotów i mogą bezpiecznie je zbierać po ich zapełnieniu.

Upublicznij wysiłki związane z recyklingiem

aby uzyskać jak najwięcej korzyści z programu recyklingu, dobrym pomysłem jest wyświetlanie znaków recyklingu w pobliżu pojemników, aby uniknąć nieporozumień.

podczas gdy większość ludzi wie o recyklingu papieru, plastikowych butelek i aluminiowych puszek, możesz użyć znaków, aby poinformować personel o mniej znanych przedmiotach nadających się do recyklingu, takich jak baterie i telefony komórkowe.

możesz również ostrzec personel o typowych przedmiotach, które są błędnie wyrzucane do pojemnika na śmieci, takich jak papierowe kubki do kawy, które są zwykle pokryte plastikiem.

pracodawcy mogą również publikować wyniki recyklingu w swoim miejscu pracy, niezależnie od tego, czy świętują sukcesy, czy podkreślają słabe wyniki.

śledzenie statystyk może być świetnym motywatorem dla pracowników i może zacząć się od policzenia liczby worków śmieci generowanych w miejscu pracy w porównaniu do ilości odpadów poddanych recyklingowi.

chcesz rozpocząć program recyklingu w miejscu pracy?

jeśli chodzi o niszowe kategorie recyklingu, takie jak oświetlenie i odpady zawierające rtęć, Ecocycle może również dostarczyć certyfikaty recyklingu, które pokazują, ile poddałeś recyklingowi.

Ecocycle jest wiodącym australijskim recyklerem rtęci, oferującym kompleksowe programy recyklingu dla firm i organizacji każdej wielkości.

jeśli Twoje miejsce pracy potrzebuje komercyjnego programu recyklingu zużytych baterii, oświetlenia, odpadów elektronicznych lub innych odpadów zawierających rtęć, zadzwoń do nas pod numer 1300 32 62 92 lub wypełnij poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.