Andrew’ s Tips: Dud Bag Tie-In

by Andrew T. Lenz, Jr., Santa Cruz, California, ©2002-2015

jest to przewodnik do wiązania W Ukryj worek dud. Jak w przypadku każdej instrukcji, zaleca się, aby przeczytać je całkowicie przed nurkowaniem. Jeśli masz okazję obserwować, jak ktoś inny robi to z pierwszej ręki, skorzystaj z tego. Poproś o przywiązanie jednego z zapasów podczas nadzorowania, ponieważ, w najgorszym przypadku, będzie po prostu musiał zostać ponownie przywiązany.

notka na zdjęciach poniżej. Rozważ obrazy za wielokrotne wiązania torebek. Podczas gdy w rzeczywistości zdjęcia zostały wykonane z jednej torby, są one przedstawione w niechronicznej, ale logicznej kolejności towarzyszącej tekstowi. Jasne jak błoto? Zobaczysz poniżej.

wymagane materiały

 • Nowa Torba. (Możesz być również zainteresowany moją stroną pomiarów Torby.)
 • dwa małe paski skóry na szyję
 • Tie-in cord (Patrz pole „Tie-In Cord” poniżej.)
 • dwa 12″ (30 cm) kawałki wytrzymałego drewna, takie jak wycięty uchwyt miotły
 • Rolka nici dentystycznej lub mała nitka
 • ostry nóż użytkowy lub hobbystyczny lub żyletka
 • Nożyczki
 • długopis do znakowania

Tie-in Cord

zestaw „tie-in” dostępny u dealera ($3-$10) zazwyczaj zawiera tie-in cord—czasami wystarczy zrobić więcej niż jedną torbę, kilka skórzanych kawałków na zapas kurek i być może podstawową instrukcję obsługi.
w przypadku sznurka do wiązania-zwłaszcza jeśli planujesz zrobić wiele toreb-warto będzie kupić rolkę sztucznego ścięgna (zwykle wykonanego z dakronu, zastrzeżonego Typu tkaniny poliestrowej firmy DuPont), która jest nieco lepka i często można ją znaleźć w sklepach z rękodziełem/skórą. Kup cięższy kording (jeśli jest dostępny) jako cieńsze wersje mogą zatrzasnąć się z napięciem wymaganym do tie-in i mogą również cięć w skórze. Inni polecają „sznurek murarski” (pleciony nylon). Nylon ma doskonałą elastyczność i lubi się kurczyć, utrzymując ciasne wiązanie.

alternatywą dla tie-in cord-to działa się droższe, ale łatwo znaleźć – można użyć woskowane unflavored nici dentystycznej. (Ale nie kupuj nici z teflonu.) Młotkiem gwóźdź w górnej części ogrodzenia (lub jakiś nieruchomy przedmiot z drewna) i pętli nici dentystycznej na nim, w jednej ręce trzymać luźny koniec, a z drugiej trzymać dozownik. Idź do tyłu około 50 stóp (15 m), a następnie odetnij go od dozownika. Związać dwa luźne końce razem, a następnie podwoić go po raz drugi, następnie trzeci, a następnie czwarty tak, że masz około 6 stóp (2m) kawałek. Następnie przekręć (trzymaj „zapętlony koniec” na gwoździu) może 20 razy, a następnie przesuń palce na długość i—viola!- natychmiastowy sznur do wiązania. Rysunek na dwóch rolkach nici dentystycznej dla jednej torby. Po wykonaniu tie-in i odciął nadmiar przewód, można stopić końce z zapalniczki lub zapałki, aby zapobiec strzępieniu.
ponieważ jest woskowany, będzie miał tendencję do poślizgu się mocniej po magazynie. Ponieważ poszczególne pasma są cieńsze niż inne materiały sznurkowe, po związaniu materiału będą tworzyć bardziej solidną masę Sznurka.

bardziej egzotyczne alternatywy można znaleźć w wytrzymałych plastikowych opaskach kablowych, przemyśle telefonicznym „12-przewodowym”, zaciskach do węży samochodowych* (metalowy kołnierz dokręcany śrubą ślimakową—np. klipsy jubileuszowe) i asortymencie innych sznurków, okablowania itp.

*uważaj na zaciski węża, nadmierne dokręcanie i zaciski o ostrych krawędziach mogą powodować poważne problemy.

procedura

Nie zdziw się zbytnio, jeśli znajdziesz jakieś brzydko wyglądające nagromadzenie na dnie swoich zapasów. Mam nadzieję, że go tam nie będzie, ale może być. Można to zmyć ciepłą wodą i odrobiną smaru do łokci-czasami bardzo delikatne użycie tępego noża do masła lub szczoteczki do zębów może być pomocne, jeśli osady są uparte. Niektórzy ludzie nawet używać oleju wiertniczego, aby pomóc usunąć bulid-up. Unikałbym używania mydeł lub detergentów, mogą one wpływać na naturalne oleje znajdujące się w drewnie. Jeśli chcesz naoliwić swoje akcje, ten punkt byłby dogodnym czasem.

tak, twój też może tak wyglądać – choć mamy nadzieję, że nie! Spodziewaj się przynajmniej trochę wyczyścić swoje zapasy.

2) zaznacz nową torbę, gdzie będą zapasy.
możesz użyć swojej starej torby w celach informacyjnych, jeśli ją masz. (Pamiętaj, że jeśli nie czułeś się komfortowo z pozycjami któregokolwiek z zapasów w Twojej starej torbie, teraz jest czas, aby zmienić ich pozycje.) Jeśli nie masz worka do odniesienia, możesz zastosować następującą metodę wyznaczania punktów środkowych dla lokalizacji otworów dla średniej wielkości piper:

a) środkowy (tenorowy) dronowy zapas: układanie torby płasko, składanie torby na pół z przodu do tyłu i zaznaczanie górnej części fałdy w fabrycznym gnieceniu dzielącym stronę ciała torby od strony ramienia torby.
b) Bass Drone Stock: połóż torbę płasko, strona ciała do góry. Zmierz 3 cale (76 mm) prosto w dół od środkowego punktu środkowego dronu, a następnie 3 / 4″ do 1″ (19 mm do 25 mm) w kierunku szyi i zaznacz go.
c) Poza tenor Drone Stock: połóż torbę płasko, ramię do góry. Zmierz 3 cale (76 mm) prosto w dół od środkowego punktu środkowego dronu, a następnie 1/2 „do 3/4” (13 mm do 19 mm) od szyi i zaznacz go.
d) kolba z dmuchawą: połóż torbę płasko, strona ciała do góry. Fold worek z przodu do tyłu tak koniec szyi spełnia punkt środkowy dla środka (Tenor) czas i zrobić tymczasowy znak na krotnie. Rozłóż torbę i zmierz 1/2 „do 3/4” (13 mm do 19 mm) prosto w dół od tymczasowego znaku, a następnie zaznacz punkt centralny dla kolby dmuchawy.

zaznacz małe „X”, aby wskazać przyszłe otwory, ponieważ kropki mogą być trudne do zlokalizowania później.

alternatywa dla określania pozycji akcji

metoda, którą możesz zdecydowanie rozważyć, jeśli jesteś bardzo dużą osobą lub bardzo małą osobą—lub kombinacją tych dwóch!- to metoda „tymczasowej gęsi”. (Jeśli uważasz, że standardowe pozycje akcji są niewygodne, może to być dla ciebie.) Metoda ta została udowodniona przez Scotta Walkera, ale moje próby ustalenia, czy jest on pomysłodawcą tej metody nie powiodły się.

to wymaga dwóch osób.

1. Tymczasowo zawiąż kolbę z dmuchawą w szyjkę torby przeznaczonej na kolbę kurkową. Włóż dmuchawę.

2. Napompuj torbę i ustaw torbę, aby Dmuchawa zawiesiła się w wygodnej pozycji do gry w kurki dla rąk.

3. Każ swojemu asystentowi oznaczyć torbę kredą wzdłuż bicepsu i wewnętrznego przedramienia, tworząc szorstki kształt „L”.

4. Środkowy tenor będzie w miejscu, w którym kreda bicepsów przecina górną krawędź worka.

5. Kolba blowpipe jest zwykle umieszczona w połowie drogi między środkowym tenorem (kreda) a końcem kurka torby, chociaż możesz chcieć to dostosować. Asystent może pomóc w znalezieniu odpowiedniego kąta, a następnie prawidłowej pozycji zapasów. Pamiętaj, że istnieją różne rozmiary ustników, nie musisz używać tego, co przyszło z rurami.

6. W tym momencie możesz opróżnić torbę i rozwiązać dmuchawę.

7. Bas i tenor zewnętrzny są ustawiane przy użyciu normalnych pomiarów przesuniętych od niestandardowej pozycji tenora środkowego-chociaż możesz zdecydować się na przesunięcie tenora zewnętrznego w oparciu o linię kredową przedramienia.

8. Po wyraźnym oznaczeniu wszystkich pozycji magazynowych, postępuj normalnie z resztą procedury tie-in.

3) Przygotuj swój przewód tie-in: związać jeden koniec wokół jednego z ciężkich kołków, pętli pozostałą wokół drugiego kołka, pozostawiając około 3 stóp (1m) luźne między dwoma. Jeśli używasz kilku krótkich kawałków Sznurka, musisz powtórzyć ten krok przed związaniem każdego towaru.

alternatywna metoda owijania „pętlą poślizgową”.

zdjęcia na tej stronie pokazują tradycyjną metodę Dwóch Kołków używanych do dokręcania kordu wokół kolby. Inną metodą jest opisana tutaj.

Zwiąż go tak, aby utworzyć jeden długi krąg Sznurka. Utwórz węzeł ślizgowy i zapętl go na magazynie. Przeciwległa strona / koniec przewodu umieścić na bardzo bezpiecznym haku. Pociągnij bardzo mocno kolbę i worek z dala od haka, a następnie zacznij skręcać wokół kolby, zatrzymując się, aby okresowo zaciskać opakowanie.

sposobem na uzyskanie naprawdę dobrej przyczepności na kolbie jest włożenie krótkiego kołka do kolby, aby uzyskać lepszą dźwignię, wystarczy chwycić kolbę, aby nie obracała się wokół kołka.

ta metoda wymaga specjalnego sposobu wykończenia owijania. Patrz „wykańczanie owijania wokół kolby” poniżej.

minusem tej metody jest wielokrotne obracanie całego worka. Może to być kłopotliwe, gdy pracujesz nad ostatnim zapasem dronów.

4) wsuń kolbę tenorową* przez szyję do korpusu torby. Użyj mydła do naczyń, aby ułatwić przesuwanie, jeśli jest ciasno. (Będziesz chciał wyczyścić mydło tak szybko, jak to możliwe.) Wyśrodkuj górny koniec kolby pod odpowiadającym mu „X” na torbie.
*niektórzy pipery wolą zacząć od basu Drone stock, który jest również w porządku.

„UPS, pomyliłem akcje!”

jeśli wyjmiesz swoje zapasy z istniejącej torby i zapomnisz, która jest która, łatwo je odróżnić według długości. Oto lista akcji od najdłuższego do najkrótszego: bas, tenory, chanter, blowpipe.

5) Wytnij otwór: za pomocą bardzo ostrego noża, wyciąć od środka „X”, aby tylko nieśmiały wewnętrznej krawędzi otworu w magazynie. Uważaj, aby nie niszczyć swojego towaru, szczególnie jeśli ma okucia z Kości Słoniowej! Patrz „cięcie otworu” poniżej.

zaznaczę tutaj, że w zależności od zwierzęcia—z którego pochodzi skóra – takiego jak krowa, kangur, owca—będzie grubsza lub cieńsza, mniej lub bardziej elastyczna i/lub będzie miała inne różnice. Owce mogą być na przykład cieńsze i łatwiejsze w pracy. Jeśli masz trudny okres, może to być rodzaj skóry, nie ty. Bądź cierpliwy. Po zakończeniu procesu powinien on trwać latami!

„X oznacza miejsce.”

tutaj właśnie mamy zamiar pokroić w worek.

cięcie otworu

Większość piperów lubi używać otworu w kształcie gwiazdy, czyli ośmiu cięć od środka, aby utworzyć otwór. Jak wszystko, są zalety i wady. Ta metoda powoduje otwarcie, które pozwoli zasobowi przejść trochę łatwiej. Obrazy pokazują Otwór W kształcie „X”, nieco szybszy do wykonania niż kształt gwiazdy, ale znacznie mniej powszechny, ponieważ jest nieco bardziej podatny na rozrywanie, chyba że masz z tym duże doświadczenie. (Osobiście wolę osiem cięć lub okrągłe.)

niezawodnym sposobem uniknięcia nacinania zapasów ostrzem jest wskazanie otwarcia, naciskając końcówkę tulei kolby bardzo mocno na zewnątrz torby w zamierzonym miejscu, a następnie użyj szerokiego drewnianego drążka włożonego do torby i pod otworem jako powierzchni tnącej (aby zapobiec przecięciu przeciwnej strony torby).

alternatywą jest okrągły otwór. Amerykańska moneta o nominale 25 centów może służyć jako szablon do cięcia. Lub niektórzy piperzy, którzy robią wiele toreb, kupują miedzianą rurę typu T—joint—o średnicy 1 cala (25 mm) – ze sklepu z narzędziami, a następnie przesuwają krawędź dna „T”, aby była wystarczająco ostra, aby przeciąć skórę. Następnie można go wkręcić do torby w odpowiednim miejscu, używając szerokiego drewnianego patyczka wewnątrz torby pod otworem, aby zapobiec przecięciu obu stron torby. Upewnij się, że okrąg jest prawidłowo wyśrodkowany. Zaletą tej metody jest to, że nie ma szans na wyrwanie zapasów za pomocą ostrza i nie ma słabych punktów, które są bardziej podatne na rozerwanie. Minusem jest to, że nie masz „kolców” metody star, które można wykorzystać jako „uchwyty”, aby pociągnąć torbę do pozycji wokół kolby i zawsze istnieje szansa na przebicie otworu przez całą torbę, jeśli powierzchnia cięcia wewnątrz torby znajduje się w niewłaściwej pozycji.

6) przyciąć otwór w razie potrzeby. Spróbuj wsunąć towar do dziury. Powinno być ciasno i wymagało sporej siły. Jeśli po prostu nie idzie, użyj noża lub ostrych nożyczek, aby rozwinąć otwór. Przyciąć tak mało, jak myślisz będzie coś zmienić. Pamiętaj, że zawsze możesz przyciąć więcej, ale nie możesz tego odłożyć!

przycinanie cięć, aby umożliwić przejście górnej części kolby.

7) Umieść kolbę w otworze do tie-in. (Niektóre pipery zwilżają skórę, aby ją rozciągnąć. Kurczy się później i zapewnia ciasne dopasowanie.) Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od około 1/2″ (13 mm), ponieważ po zakończeniu powinno być co najmniej 1/4 ” (7 mm) materiału nad rowkiem w magazynie.

tu jest środkowy tenor na pozycji i gotowy do połączenia.

utrzymywanie zapasów na miejscu tymczasowo

niektórzy piperzy doświadczają problemów ze ślizganiem się zapasów podczas ich wiązania i aby rozwiązać problem, użyj zacisku węża (karbowanego kołnierza, który napina się po obróceniu ślimaka), aby tymczasowo zabezpieczyć zapasy na miejscu. Po związaniu kolby zacisk węża jest odkręcany i zdejmowany.

8) Wiązanie w magazynie: Zabezpiecz jeden z dwóch kołków pod stopami, a pomiędzy nimi pojawi się sznur. Owinąć Sznurowadło raz wokół kolby, tworząc węzeł pół-zaczepowy-pół-zaczep jest pierwszym krokiem wiązania buta po ścisłym pociągnięciu sznurowadeł—następnie pociągnij go mocno, upewniając się, że sznurowanie pozostaje w podanym rowku w kolbie. Trzy takie pętle wokół sznurka, ciągnięcie za każdym razem wystarczająco przytrzyma kolbę na miejscu, chociaż niektóre pipery używają więcej. Zabezpiecz luźny koniec kabla. (Patrz „wykańczanie owijania wokół kolby” poniżej.)

ciągnij mocno tego frajera! Zwróć uwagę na skrzyżowanie Sznurka tworzące węzeł.

Wiązanie w

zamiast drugiego kołka, niektórzy piperzy lubią używać gałki drzwi lub mocnego haka jako stałego punktu, z którego można mocno pociągnąć sznur wokół kolby. Jednak to robisz, trzymaj plecy prosto i używaj dobrej postawy, zwłaszcza jeśli robisz więcej niż jedną torbę na raz.

Kończenie owijania wokół magazynu

po zakończeniu owijania wokół magazynu toczy się dyskusja na temat najlepszej metody zabezpieczenia Sznurka. Oto kilka metod:

 • po kilkukrotnym pętli wokół kolby ułóż kształt” U ” o oddzielnej długości sznurka prostopadle do owijania, aby wystawał z obu stron. Wykończ wszystkie okłady. Umieść koniec głównego przewodu przez zamknięty koniec „U”. Utrzymując napięcie na nim, odciąć nadmiar, a następnie pociągnąć za dwie luźne nogi „U” (lub związać luźne nogi razem, aby uzyskać lepszy chwyt do użycia z kołkiem), pociągając w ten sposób koniec głównego Sznurka pod korpusem owijania, który ma być ukryty i trzymany. Metoda ta jest stosowana z metodą owijania „slip loop”.
 • po zakończeniu owijania, po prostu zwiąż kilka węzłów pół-zaczepowych—prosty węzeł, który tworzysz podczas wiązania buta przed zrobieniem pętli—i gotowe. (Jeśli kording jest syntetyczny, niektórzy ludzie używają płomienia, aby stopić węzeł w trwałą masę materiału.)
 • po owinięciu zawiąż węzeł zaczepu goździkowego i jeśli chcesz być bardzo ostrożny, zakończ go kilkoma półzłączami. (Ponownie, jeśli kording jest syntetyczny, niektórzy ludzie używają płomienia, aby stopić węzeł.)

9) Sprawdź sukces tie-in przez bardzo agresywnie próbuje włączyć akcji luźne. Jeśli w ogóle się obraca, trzeba go przerobić. Upewnij się, że nad sznurkiem wokół całego materiału widoczna jest nienaruszona skóra, jeśli nie, prawdopodobnie nie będzie hermetyczna i powinna zostać zmieniona.

10) powtórz kroki od 4 do 8 dla drugiego kolby tenorowej.

11) W przypadku kolby basowej zrób to samo, co w przypadku tenorów, ale upewnij się, że kolba jest pochylona do tyłu i w kierunku tego, co będzie ramieniem gracza.

12) the blowpipe stock może być czasami najtrudniejszą częścią serialu. Idealnie, powinien być związany w pozycji, która zminimalizuje prawdopodobieństwo, że Pałka odchyli się od ust, jeśli wyślizgnie się z ust podczas gry. Oznacza to, że będziesz mieć o wiele więcej materiału z boku materiału najbliżej ust niż po przeciwnej stronie. Zrób bardzo wstępne Wiązanie kolby, włóż dmuchawę, podłącz zapasy dronów, a następnie napompuj torbę i zobacz, jak Dmuchawa działa w stosunku do ust. W zależności od fizjologii i sposobu, w jaki trzymasz torbę, może nie być możliwe Związanie kolby w taki sposób, że rura wydmuchowa po prostu siedzi w otwartych ustach, gdy torba jest pełna, ale zbliż się tak blisko, jak to tylko możliwe do tego celu.

13) kurek. Po obu stronach szwu szyi potrzebne są dwa luźne kawałki zwiniętej skóry, aby stworzyć hermetyczne uszczelnienie dla kolby Kurkowej. Czasami ta skóra jest dostarczana z torbą, innym razem możesz po prostu wyciąć sekcje ze starej torby lub po prostu ponownie użyć wad z poprzedniego tie-in.
utwórz pętlę z konopi (nici dentystyczne lub nici lub gumki ortodontyczne również będą działać), aby utrzymać dwa kawałki skóry na miejscu. (Możesz również zabezpieczyć rolki, aby pozostały zrolowane.) Prawdopodobnie będziesz potrzebował więcej materiału z boku kolby skierowanego do twojego ciała,aby kurka zwisała i być może lekko do tyłu. Możesz sprawdzić pozycję swojego towaru z kurką na miejscu i workiem napompowanym przed ukończeniem Tahe tie-in. Wiele piperów wykonuje drugie owijanie pod kątem od kanału kolby, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla tej skręconej i ciągniętej kolby.
zapas kurek jest często najtrudniejszy do uzyskania szczelności. Niektóre pipery zawsze wsuwają 2 ” (5cm) kawałek wyciętej Dętki Opony rowerowej (z rowka górskiego lub Cruisera) na rowek kolby Kurkowej przed związaniem go. Inni owijają Różne Taśmy na rowku. Niektóre rzeczy rowek z ugniatanym materiałem gumki lub Kit używany do trzymania plakatów na ścianach. Jeśli twoje zapasy kurek wyciekają pomimo najlepszych starań, możesz wybrać jedną z tych metod.

oto dwa kawałki skóry trzymane na miejscu za pomocą nici dentystycznej.

po remisie. Gdy twoja torba zostanie całkowicie przywiązana, prawdopodobnie będziesz musiał ją przyprawić-jeśli jest to skóra owcza, zdecydowanie trzeba ją przyprawić. Odwiedź moją stronę przyprawa worek Dudy do instrukcji.

Połóż swoją starą torbę. „Jechałem przez strefę 51, gdzie widziano UFO, i cóż, pojawiło się to światło i straciłem dwie godziny czasu, ale kiedy odzyskałem przytomność, ten egzoszkielet był na moim fotelu pasażera…”

stary przyjaciel gotowy do ostatecznego odpoczynku, stężenie pośmiertne się rozpoczęło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.