Apple wyjaśnia, że nie można ustawić „domyślnej” usługi muzycznej w iOS 14.5

@sarahintampa / 9: 31 AM PST • Marzec 4, 2021

ikona Apple Music na iPhonie

kredyty graficzne: TechCrunch

firma Apple wyjaśniła, że wersja beta iOS 14.5 nie pozwala użytkownikom wybrać nowej domyślnej usługi muzycznej, jak donoszono. Po wydaniu wersji beta w lutym, wielu beta testerów zauważyło, że Siri zapytała teraz, z której usługi muzycznej chcieliby skorzystać, gdy poprosili Siri o odtwarzanie muzyki. Ale Apple nie uważa tej funkcji za odpowiednik „ustawienia domyślnego” – opcja, którą ostatnio zaczęto zezwalać na aplikacje e-mail i przeglądarki.

zamiast tego funkcja jest oparta na inteligencji Siri, co oznacza, że może się poprawiać, a nawet zmieniać z czasem, gdy Siri uczy się lepiej rozumieć twoje nawyki słuchania.

na przykład, jeśli powiesz Siri, aby odtworzyła utwór, album lub artystę, może zapytać, z której usługi chcesz korzystać, aby słuchać tego rodzaju treści. Jednak Twoja odpowiedź na Siri nie czyni tej konkretnej usługi „domyślną”, mówi Apple. W rzeczywistości Siri może w pewnym momencie poprosić Cię ponownie — żądanie, które może zdezorientować użytkowników, jeśli sądzą, że ich preferencje zostały już ustawione.

kredyty na obraz: iOS 14.5 zrzut ekranu

Apple wskazuje również, że w systemie iOS nie ma określonego ustawienia, w którym użytkownicy mogą skonfigurować „domyślną” usługę muzyczną, tak jak w przypadku aplikacji e-mail i przeglądarek. Podczas gdy wiele wcześniejszych raportów zauważyło tę różnicę, nadal odnosiło się do tej funkcji jako „ustawienie domyślne”, co jest technicznie niepoprawne.

mówiąc szerzej, ta funkcja jest próbą pomocy Siri w nauce aplikacji do słuchania, których chcesz używać do różnych rodzajów treści audio-nie tylko muzyki. Być może chcesz używać Spotify do słuchania muzyki, ale wolisz nadążyć za podcastami w Apple podcasty lub innej aplikacji podcastów innych firm. I może chcesz słuchać audiobooków w jeszcze innej aplikacji.

gdy Siri zapyta Cię, której usługi chcesz użyć do tego rodzaju żądań audio, wyświetli listę zainstalowanych aplikacji audio do wyboru.

kredyty na obraz: iOS 14.5 zrzut ekranu

oprócz zrozumienia przez Siri Twoich nawyków — które są oparte na Twoich odpowiedziach i wyborach — programiści aplikacji mogą opcjonalnie korzystać z interfejsów API, aby zapewnić Siri dostęp do większej inteligencji na temat tego, czego ludzie słuchają w swojej aplikacji i dlaczego. Dzięki temu Siri może z większą dokładnością spełniać żądania użytkowników. A całe to przetwarzanie odbywa się na urządzeniu.

funkcja wyboru dźwięku oczywiście nie uniemożliwia użytkownikom zamawiania określonej usługi po imieniu, nawet jeśli nie jest to ich zwykłe preferencje.

na przykład, nadal możesz powiedzieć coś w rodzaju „graj w smooth jazz radio na Pandorze”, aby uruchomić tę aplikację. Jeśli jednak użytkownik nadal prosił Pandorę po imieniu o prośby o muzykę — nawet jeśli początkowo podał Apple Music lub Spotify lub inną usługę, gdy Siri poprosiła o to po raz pierwszy — to następnym razem, gdy poprosisz Siri o odtwarzanie muzyki bez określania usługi, asystent może ponownie poprosić o wybranie usługi.

kredyty na obraz: iOS 14.5 zrzut ekranu

chociaż może się to wydawać drobnym wyjaśnieniem, ma to większe znaczenie ze względu na zwiększoną kontrolę regulacyjną firmy Apple nad działaniem sklepu z aplikacjami i ekosystemu aplikacji. W szczególności Spotify twierdzi, że Apple zachowuje się w sposób antykonkurencyjny-na przykład wymagając prowizji od zakupów w aplikacji Spotify, mimo że Apple prowadzi konkurencyjną usługę muzyczną, która według Spotify ma zalety własne.

funkcja wyboru dźwięku pojawiła się po raz pierwszy w iOS 14.5 beta 1, ale została wycofana w wersji beta 2. Od tego czasu powrócił wraz z wydaniem wersji beta 3, która ponownie przyciągnęła uwagę i nagłówki gazet-a także odpowiedź Apple.

chociaż technicznie nie pozwala na ustawienie „domyślnego”, funkcja zasilana Siri może w końcu poczuć się jak jedna z użytkowników o spójnym zachowaniu słuchania. IPhone po prostu stanie się mądrzejszy, jak grać w to, co chcesz usłyszeć, bez konieczności zmuszania Cię do korzystania z własnych aplikacji Apple, jeśli nie chcesz.

Early Stage to najważniejsze wydarzenie „how-to” dla startupowych przedsiębiorców i inwestorów. Dowiesz się z pierwszej ręki, jak niektórzy z najbardziej udanych założycieli i inwestorów kapitałowych budują swoje firmy, zbierają pieniądze i zarządzają swoimi portfelami. Zajmiemy się każdym aspektem budowania firmy: pozyskiwaniem funduszy, rekrutacją, sprzedażą, dopasowaniem produktu do rynku, PR, marketingiem i budowaniem marki. Każda sesja ma również wbudowany udział publiczności — jest wystarczająco dużo czasu na pytania i dyskusję z publicznością.

{{{tytuł}}}

{{{autor}}}
{{{Data}}}

{{tytuł}} obraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.