Blog GoShare

Jak przenieść kanapę przez drzwi

Mar 18, 2019

  • Tweet
  • e-mail
  • RedTube
  • e-mail

Pluszowe, duże kanapy są idealne na Netflix binging lub NFL Sunday. Ale wprowadzenie kanapy do salonu może być trudniejsze niż myślisz. Próba dopasowania dużej kanapy przez wąskie drzwi jest częstym wyzwaniem podczas przenoszenia, przenoszenia lub dostarczania mebli.

postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami poniżej, aby bezpiecznie dostać swoją nową kanapę, przekrój lub fotel na swoje honorowe miejsce przed telewizorem.

Zmierz najpierw

zanim kupisz nową kanapę, zmierz ją. Zmierz wysokość, szerokość i długość kanapy. Pomiar wszystkich kątów jest ważny, ponieważ najłatwiej jest przesuwać kanapę przez wąskie przestrzenie, ustawiając ją w pozycji pionowej. Wiele kanapy mają zdejmowane nóżki, więc wziąć to pod uwagę przy pomiarze.

następnie zmierz wszelkie wąskie otwory, przez które będziesz musiał przejść. Może to obejmować drzwi, korytarze, klatki schodowe i windy. W wielu przypadkach drzwi są najtrudniejszym wyzwaniem. Ale jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub musisz przenieść kanapę na górę, może się okazać, że inne miejsca w podróży są ciasne. Dokonując pierwszego pomiaru, będziesz w stanie określić, czy przeniesienie kanapy do nowej lokalizacji jest możliwe. Kanapa o kilka cali za szeroka? Nie rozpaczaj, są jeszcze Opcje (Czytaj dalej!).

użyj najszerszej ścieżki

masz szklane drzwi przesuwne na podwórku? Masz francuskie drzwi przed domem? Jeśli masz jakieś ciasne ściśnięcia, wybierz szerszą ścieżkę. Nawet jeśli wymaga to przenoszenia kanapy nieco dalej, zaoszczędzisz czas i stres, unikając trudnego przechylania i obracania w małych przestrzeniach.

Usuń drzwi

potrzebujesz przestrzeni? Możesz zyskać cal lub dwa, usuwając drzwi z zawiasów. Jest to opcjonalny krok, ale może być konieczne, jeśli jakakolwiek część otwartych drzwi blokuje ścieżkę. Jeśli chcesz usunąć drzwi wewnętrzne, spróbuj wyciągnąć kołki zamiast odkręcać zawiasy. Użyj płaskiego śrubokręta, aby stuknąć w górę kołek od dołu. Będzie to łatwiejsze do ponownego ustawienia po zakończeniu ruchu niż całkowite usunięcie zawiasów.

przygotuj sofę i Pokój

przygotuj sofę, zdejmując odpinane stopy, poduszki lub Luźne poduszki. Jeśli przenosisz przekrój, zdemontuj go i przenieś każdy kawałek osobno. Możesz nosić bawełniane rękawiczki, aby zapobiec uszkodzeniu mebli podczas przenoszenia. Dobrze jest również położyć koc meblowy lub ręcznik na podłodze. Chroni to podłogę i kanapę i może umożliwić przesuwanie mebli w razie potrzeby. Upewnij się, że masz przyjaciela lub dwóch pod ręką, aby pomóc. Jeśli nie masz dostępu do pomocy lub czujesz, że kanapa może być zbyt ciężka do zarządzania, wynajmij profesjonalną obsługę, taką jak GoShare, aby pomóc.

Tilt and Pivot

jeśli kanapa jest zbyt duża lub szeroka, aby po prostu przejść przez drzwi, przygotuj się do przechylania i obracania. Dla wielu kanapy są najbardziej wąskie, gdy są pochylone pionowo. Przechyl sofę tak, aby była na boku. Jeśli kanapa jest loveseat, może być w stanie przesunąć go przez drzwi w pozycji pionowej. W przypadku dłuższej kanapy musisz ustawić kanapę pod kątem i przesunąć ją przez drzwi w ruchu zahaczającym. Miej stojak partnera wewnątrz pokoju, aby poprowadzić kanapę przez drzwi. Być może trzeba będzie nadal przechylać, obracać i obracać – powoli przechylając kanapę przez drzwi, aż znajdzie się ona w całym pomieszczeniu. Powoli i spokojnie. Poduszki kanapy mogą zgniatać, ale nie wymuszają dopasowania, bo możesz rozerwać tapicerkę.

potrzebujesz pomocy w przenoszeniu kanapy lub dostawie? Wynajmij jednego lub dwóch dostawców i ciężarówkę, furgonetkę lub ciężarówkę za pomocą strony GoShare lub wygodnej aplikacji. Oferty są bezpłatne, a profesjonaliści dostawy mogą dotrzeć w mniej niż godzinę.

szukasz więcej porad? Sprawdź te artykuły:

  • 5 najważniejszych porad dla osób przeprowadzających się
  • jak uniknąć obrażeń podczas przeprowadzki
  • 10 najważniejszych rzeczy do zrobienia przed przeprowadzką
  • ile dać napiwku swoim Przeprowadzkom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.