choroby korzeniowe powodują szybką śmierć vinca

A: Vinca minor jest dobrą, wiecznie zieloną okrywą w półcieniu; ma małe wiosenne niebiesko-fioletowe kwiaty. Jest kilka rzeczy, które mogę ci powiedzieć odnośnie Vincy.

po pierwsze, istnieje wiele różnych chorób, które mogą zaatakować tę roślinę. Jest około trzech, które atakują korzenie. Jeśli masz którąkolwiek z chorób korzeniowych, roślina umrze dość szybko po więdnięciu. Jeśli vinca umiera z powodu chorób korzeni, powinieneś być w stanie zobaczyć ciemne lub zgniłe obszary na korzeniach. Zdrowe korzenie powinny być białawe lub kremowe.

brak wody również spowoduje więdnięcie vinca. Roślina więdnie, podlewasz ją, wraca do życia, a potem więdnie, gdy potrzebuje wody. Jeśli nie złapiesz go na czas, umrze z braku wody.

jeśli chodzi o Pojemnik, jeśli pojemnik jest zbyt mały, szybko straci wodę i zrobi się zbyt gorąco w naszym klimacie. Może to spowodować, że rośliny będą wymagały częstszego podlewania lub gleba w pojemniku może stać się tak gorąca, że może uszkodzić korzenie i mogą umrzeć.

Vinca najlepiej sprawdzi się w dobrze oświetlonym, ale częściowo zacienionym obszarze. Należy go sadzić z dala od bezpośredniego i intensywnego południowego lub popołudniowego światła słonecznego. Preferuje dobrze przygotowaną glebę, która jest wilgotna. Pojemniki będą wymagały częstego podlewania z dobrym drenażem w okresie letnim.

Q: Czytałem gdzieś, że mieszanina 50 procent siarki i 50 procent nawozu 15-15-15 stosowana pod koniec roku powinna dbać o sole glebowe i poprawiać glebę. Próbuję teraz, ale wygląda na to, że siarka nie rozpuści się, nawet po kilku podlewaniach.

A: jedyną rzeczą, która pozbywa się soli, jest bieżąca woda przez glebę. Woda rozpuszcza Sole i tak długo, jak woda może spuścić, prosta woda wypłukuje sole z gleby. Jeśli chodzi o dbanie o sole glebowe z mieszaniną siarki i nawozów, to jest Hokus pocus.

dobrymi roślinami wskaźnikowymi dla soli są fasola krzewiasta lub słupkowa, a także rzodkiewka. Jeśli można sadzić fasolę i rzodkiewki, a ich liście nie palą się, problem z solą jest minimalny.

Siarka nałożona na glebę w granulkach może zająć lata, zanim się rozpuści. Im drobniej zmielona Siarka, tym szybciej się rozpuści. Potrzebuje wilgotnej ciepłej gleby, aby się rozpuścić i zacząć obniżać pH gleby.

P: wygląda na to, że mój ogród wyprodukował więcej zaraz po tym, jak włożyłem go jakieś sześć lat temu.

A: Aby uzyskać dobry produktywny Ogród, należy dodawać 2-3 cale bogatego kompostu za każdym razem, gdy sadzisz i uprawiasz go.

pamiętaj, aby obrócić rośliny w swoim ogrodzie. Nie sadzić warzyw z tej samej rodziny w tym samym miejscu rok po roku. Obracaj je w różnych miejscach. Pomidory, bakłażan, papryka i ziemniaki należą do tej samej rodziny. Melony, squash i CUK są w tej samej rodzinie. Jeśli nie obracasz roślin, zobaczysz spadki w produkcji.

P: mój bakłażan dojrzał, gdy byłem poza miastem i zaczął się złocić. Nadal dobre?

A: Jest kilka rzeczy, które mogą powodować żółte bakłażany. Przede wszystkim są białe bakłażany, takie jak tajskie żółte jajko, które zmieni kolor na żółty, jeśli pozostawi się na roślinie zbyt długo i dojrzewa. Rozwiązaniem jest wcześniejsze zbiory.

Większość bakłażanów należy zbierać w młodym wieku. Pozwolenie na zwiększenie owoców niż jest to konieczne spowolni produkcję z całej rośliny. Mniejsze owoce są zwykle bardziej delikatne.

oczywiście, jeśli produkowały one czarne bakłażany przed żółtymi, to nie jest to jedna z roślin o białych owocach. Bakłażany, takie jak Black Beauty, prawdopodobnie jedna z najczęściej sadzonych odmian, od czasu do czasu będą miały owoce, które żółkną i twarde, gdy będą nadmiernie dojrzałe. Ponownie, musisz zbierać regularnie, gdy owoce są małe.

inną możliwością są problemy z owadami. Owady, które zakopują się w owocach i składają jaja, powodują, że owoce są zniekształcone, zwykle mają dziury i żółkną. Dobry pomysł. Utrzymuj obszar czysty od starych śmieci ogrodowych.

P: mamy Dwie Sosny Mondell, które posadziliśmy jakieś cztery lata temu. Miały około 20-25 stóp wysokości, kiedy je posadziliśmy. Obecnie mają około 35-40 stóp wysokości. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zauważyliśmy, że igły stają się brązowe i odpadają w zastraszającym tempie. Czy to normalny proces? Jeśli nie, co powinniśmy zrobić?

A: nie, to nie jest normalne. Jest pewna ilość kropli igły, która jest normalna każdego roku; jednak, gdy sosny tracą liście i baldachimy stają się cienkie, zwykle jest to spowodowane brakiem wody. Jeśli te drzewa są nawadniane kroplami, zgaduję, że nie otrzymują takiej ilości wody, jakiej potrzebują. Domyślam się, że drzewa tej wielkości będą wymagać około 90-100 galonów wody tygodniowo w okresie letnim.

typowo drzewa takie jak ten będą dobrze radzić sobie w miesiącach wiosennych i jesiennych, ale cierpią podczas upałów lata, gdy ich zapotrzebowanie na wodę może być dwa razy wyższe. Najłatwiejszym sposobem na podlewanie drzew tej wielkości jest zbudowanie poziomych gliniastych basenów wokół drzew, być może o średnicy 6 stóp i głębokości co najmniej 3-4 cali.

baseny te są napełniane wodą przy każdym nawadnianiu, umożliwiając przenikanie wody do gleby 18-24 cali. Jeśli używasz emiterów kroplówek, nadal będziesz musiał zastosować tę samą ilość wody, co oznacza, że będziesz musiał uruchomić emitery kroplówek kilka godzin, aby dostarczyć tę ilość wody.

gdy drzewa stają się większe, będą wymagały więcej wody, więc musisz dodać więcej emiterów wokół drzew, aby dostosować się do ich większych systemów korzeniowych i zwiększonego zapotrzebowania na wodę.

podawanie tym drzewom więcej wody o tej porze roku może nie zwiększyć gęstości ich zadaszeń aż do następnego roku. Ale musisz dać im wystarczająco dużo wody, aby wspierać ich wzrost i rozwój.

wiosną każdego roku należy stosować uniwersalny nawóz do drzew, taki jak 16-16-16 wokół basenu drzewa, ale z dala od pnia. Jeśli używasz emiterów kroplowych, możesz zastosować nawóz pod emiterami i pozwolić wodzie zmyć nawóz do stref korzeniowych.

Bob Morris jest profesorem nadzwyczajnym w University of Nevada Cooperative Extension. Pytania dotyczące ogrodnictwa kieruj na gorącą linię master gardener pod numerem 257-5555 lub skontaktuj się z Morris przez e-mail na [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.