Cottage Country

nieco ponad rok temu, kiedy COVID-19 oficjalnie przejął miasto, prowincję i kraj, moja żona i ja Zapakowaliśmy samochód po brzegi, wrzuciliśmy nasze dwoje małych dzieci na plecy — w przenośni — i udaliśmy się do jej rodzinnego domku, aby przeczekać nieznane.

zrobiliśmy to, zanim ktokolwiek w rządzie, lub jakimkolwiek innym oficjalnym miejscu, powiedział ludziom, aby nie przytłaczali kraju. Nie mówię, że to było słuszne, ale gdy już tam dotarłem, powrót też wydawał się być słuszny.

przez następne siedem tygodni mieszkaliśmy w tandemie z pięcioosobową rodziną mojej szwagierki, ciasno splecioną bańką na końcu długiej żwirowej drogi składającej się z czterech rodziców po trzydziestce, pięciorga dzieci poniżej siódmego roku życia i jednego psa za starego, by dbać o dystans społeczny.

 domek wiejski internet
Muskoka pogoda kiedy przyjechaliśmy w połowie marca 2020

to był dziwny i piękny czas dla naszych rodzin. Jak wszyscy, baliśmy się, martwiliśmy i nie wiedzieliśmy, co się wydarzy. Moja żona nie opuszczała posiadłości przez sześć tygodni.

ja z kolei codziennie zaczynałem wyjeżdżać.

próba przetrwania dnia pracy z serwisem internetowym była po prostu niemożliwa. Najwyższa prędkość, jaką nasz dostawca mógł dostarczyć, to 5 mega bajtów na sekundę (Mbps), ale w oparciu o testy prędkości i, cóż, rzeczywiste wykorzystanie, wydawało się, że kapie z prędkością około 2 Mbps max.

Zapomnij O Netflixie. Samo sprawdzanie poczty e-mail było minutowym doświadczeniem. Chcesz przesłać zdjęcie? Równie dobrze możesz próbować wydobywać Bitcoin — miałoby to taki sam wynik, co oznacza, że nie byłoby żadnego rezultatu poza kręcącym się kołem śmierci.

domek wiejski internet
„oglądamy telewizję.”Rozrywka w świecie non-broadband.

Tethering z telefonu pomógł mi przetrwać pierwszy tydzień lub dwa. Po tym, jedynym sposobem na kontynuowanie pracy było pakowanie się każdego ranka i wjazd do pustego domu mojej szwagierki 20 minut stąd, aby podłączyć się do ich łącza szerokopasmowego. Nie zatrzymałbym się nigdzie-tylko z domku do domu iz powrotem na koniec dnia, wszystko w imię przyzwoitego Internetu.

nie powiem, którego dostawcy obecnie używamy w Muskoka, ale powiedzmy, że rymują się z „piekłem”. A po cotygodniowych rozmowach telefonicznych, wielu wizytach na miejscu i niewielkiej poprawie usług w ciągu ostatniego roku, tak właśnie wygląda ten związek.

i Elon Musk na to liczy.

serwis internetowy satelitarny Starlink startuje w tym roku w Ontario (i kilku innych częściach wiejskiej Kanady), po uzyskaniu aprobaty od CRTC jesienią. I spodziewa się znaleźć silny związek z mieszkańcami.

„internet (i jeśli chodzi o usługę telefonu komórkowego) od lat stanowi wyzwanie w cottage country”, mówi Maryrose Coleman z Sotheby ’ s International Realty i właściciel Muskoka District Rentals (MDR).

” W przypadku strony MDR regularnie wykonujemy Duże transfery plików fotograficznych i wideo, zostałem zmuszony do korzystania z personelu zdalnego w Orillia i Bracebridge, a nawet Toronto, aby wykonać tę pracę, ponieważ szybki dostęp do Internetu nie był dostępny ani niezawodny w porcie Carling, gdzie mieszkam. Jak na ironię Port Carling jest znany jako centrum lub centrum Jezior Muskoka i ma chyba najgorszy internet w kraju!”

to nie przeszło niezauważone. Rzeczywiście, w artykule opublikowanym w The Star w czerwcu ubiegłego roku, a następnie tweetowanym przez jego autora Petera Nowaka (obecnie wiceprezes Insight & Engagement w TekSavvy), prawdziwy Iron Man odpowiedział z entuzjazmem:

cottage country internet

a kiedy Elon tweetuje, ludzie się ekscytują. Więc powiedzieć, że jest nadzieja w domkach w całym Ontario nie jest niedopowiedzeniem.

” to zmienia grę! Podczas gdy wdrożenie nie zostanie zaplanowane do końca 2021 r., gdy w cottage country będziemy mieli dostęp do naprawdę niezawodnego i szybkiego internetu, będzie jeszcze mniej potrzeby powrotu do miasta. Dostęp do niezawodnego i szybkiego internetu satelitarnego zmieni sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, i będzie kontynuował trend, który rozpoczął się na poważnie na początku pandemii ludzi pracujących zdalnie ze swoich domków i domków nad jeziorem”, mówi nam z podnieceniem Coleman Muskoka.

W grudniu, kiedy wzrost Cottage Country był naszym „problemem roku”, Marilyn Rogers Z Peterborough Homes and Cottages również mówiła nam o typie kupujących, których widziała, uciekając do Kawarthas, a szybkość Internetu była najważniejsza dla wielu z nich.

„Na jednym pokazie klient przyniósł laptopa i zalogował się do Internetu, aby przetestować jego szybkość” – mówi Rogers. „Wielu klientów nie potrzebuje już biura … potrzebują tylko miejsca z dobrym Internetem.”

podobnie pośrednicy w obrocie nieruchomościami Jeff i Jess Wilson z zespołu Haliburton Highlands ostrzegli nowych nabywców, dodając, że ” komórka i serwis internetowy to dwie z największych rzeczy, o których ludzie powinni być świadomi. Jest powoli, i jest wiele obszarów bez recepcji.”

Rząd Ontario zgadza się, że brak niezawodnego szybkiego internetu jest problemem w wielu obszarach wiejskich, zobowiązując się do dalszego $2.88 B (z B) w wczorajszym budżecie 2021, aby doprowadzić całkowitą inwestycję prowincji w szerokopasmowy internet do $4B, próbując zapewnić łączność wszystkim Ontarianom do 2025.

dla przypomnienia, rząd chce, aby wszyscy Kanadyjczycy mieli dostęp do szerokopasmowego internetu o przepustowości ” co najmniej 50 MB / s przy pobieraniu i 10 MB / s przy wysyłaniu.- Oczekują również, że tak będzie w przypadku 90% Kanadyjczyków do końca 2021 r. Z pewnością, jeśli to możliwe, Pan Musk będzie odgrywał rolę.

oddanie mojego wówczas 2,5 letniego syna do pracy w kwietniu 2020

według Star, Starlink twierdzi, że jest w stanie zapewnić prędkość do „gigabit na sekundę, czyli 1000 Mbps, za pomocą satelitów o niskiej orbicie okołoziemskiej. Satelity LEO działają na wysokości od 500 do 2000 kilometrów nad powierzchnią ziemi, czyli znacznie niżej niż tradycyjne odpowiedniki geostacjonarne, na wysokości 36 000 kilometrów.”

nie musisz prowadzić Tesli, aby zdać sobie sprawę, że 1000 MB / s to o wiele szybciej niż 2 MB / s. Tak bardzo, że jeśli zostanie dostarczona, może stać się podstawowym czynnikiem przyczyniającym się do trwającej rekalibracji życia zawodowego z domu, pobudzonej przez COVID, która doprowadziła tak wielu do tego, że po raz pierwszy wylądowało w cottage country-lub spróbowało skończyć w cottage country -.

ale w dzisiejszych czasach prędkość nie jest tania. Instalacja to fajne $ 650 od hopu, a następnie miesięczne płatności w wysokości $129. Jednak dla wielu w regionie będzie to więcej niż warte kosztów, aby móc odpowiadać z prędkością do 1000 MB / s. W końcu nie ma lepszej opcji na przerwę w środku dnia niż orzeźwiająca kąpiel w jeziorze.

Jak to wygląda, aby zapisać się do Starlink w Muskoka

oczywiście dostępny jest argument (dla każdego, kto tego chce), że to, co czyni życie w domku tak wyjątkowym, to właśnie fakt, że częściej niż Nie, jego plamisty odbiór i słabe sygnały internetowe zmuszają ludzi do odłączenia się — od pracy tak samo jak wszystkiego innego — niezależnie od tego, czy chcą, czy nie.

W końcu wyrażenie „godziny letnie” nie oznacza więcej godzin pracy lub połączenia.

W dzisiejszym hiper-technologicznym świecie, jeśli ostatnie ślady prawdziwej ucieczki zostaną nagle przejęte przez serwisy streamingowe, FaceTime i wszystkie małe przypływy dopaminy, które przyniesie następny „gram post”, czy to w rzeczywistości będzie dope czy po prostu, cóż, szyb żalu?

dwie rzeczy są pewne. Po pierwsze: ludzie będą się kłócić po obu stronach. A po drugie: następne pokolenie, które się pojawi, już nie obchodzi; będą po prostu zadowoleni z przewijania, Mb / s Pod Prąd, bez przerwy powracają do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.