czy masz to, czego potrzeba, aby przejść do rozwoju nieruchomości?

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2020

jak zostać deweloperem nieruchomości

rozwój nieruchomości jest drogi i jeśli nie masz pieniędzy zaoszczędzonych na pokrycie wszystkich kosztów, musisz pożyczyć, aby za niego zapłacić. Jeśli myślisz o tym, jak dostać się do rozwoju nieruchomości, można zebrać pieniądze, których potrzebujesz za pomocą:

 • kredyty pomostowe: to pożyczka, którą możesz wykorzystać na zakup nowej nieruchomości, czekając na inne środki, np. na sprzedaż innej nieruchomości.

 • Kredyty Hipoteczne na cele mieszkaniowe: jeśli planujesz mieszkać w nieruchomości, którą rozwijasz, lub chcesz ją sprzedać, możesz zebrać fundusze za pomocą kredytu hipotecznego na cele mieszkaniowe.

 • Buy to let mortgages: jeśli rozwijasz nieruchomość z zamiarem jej wynajmu, gdy jest kompletna, musisz kupić kredyt hipoteczny.

 • hipoteka komercyjna: będziesz potrzebował hipoteki komercyjnej, jeśli zamierzasz korzystać z nieruchomości w celach biznesowych, np. jako sklep.

 • kredyty niezabezpieczone: Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, możesz skorzystać z osobistej pożyczki, ale Pożycz tylko to, czego potrzebujesz i zawsze porównuj oferty, aby znaleźć najlepszą stawkę.

 • pożyczki zabezpieczone: jeśli potrzebujesz pożyczyć dużą ilość pieniędzy, możesz zabezpieczyć kredyt na dom, ale może to być drogie, a Twoja nieruchomość jest zagrożona, jeśli nie możesz nadążyć za spłatami.

na czym polega rozwój nieruchomości?

Rozwój Nieruchomości oznacza kupno nieruchomości, jej rozbudowę poprzez remont, a następnie albo sprzedaż z zyskiem, albo wynajem lokatorom.

często wiąże się to z zakupem nieruchomości, która jest tania, ponieważ wymaga aktualizacji i remontu poprzez nowe meble, naprawy i konserwację.

kupno nieruchomości tanio oznacza, że gdy już wprowadzisz w nią nowe życie, powinieneś mieć nadzieję, że będziesz w stanie sprzedać ją za znacznie więcej niż pierwotnie zapłaciłeś.

dlaczego warto być deweloperem?

jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy na temat rozwoju nieruchomości jest to, że każdy może to zrobić. Aby rozpocząć, nie potrzebujesz żadnych kwalifikacji ani szkolenia. Każdy może zostać deweloperem po prostu kupując dom, a następnie sprzedając go dla zysku.

Plus jeśli dobrze to zrobisz, korzyści finansowe mogą być znaczne, szczególnie gdy zaczniesz budować portfel odnowionych nieruchomości, które zostały sprzedane lub wynajęte.

przeczytaj nasz przewodnik na temat inwestycji w nieruchomości, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać deweloperem.

jakie są zagrożenia związane z rozwojem nieruchomości?

nie warto nawet zastanawiać się, jak dostać się do rozwoju nieruchomości, chyba że jesteś w bardzo stabilnej sytuacji finansowej.

przejęcie nieruchomości do zagospodarowania to poważne zobowiązanie, a jeśli się pomylisz, możesz skończyć się dużym długiem z nieruchomością, której nie możesz zmienić, a nawet stracić dom.

jakich dodatkowych wydatków należy się spodziewać?

Rozwój Nieruchomości niemal zawsze będzie wiązał się z nieprzewidzianymi kosztami, więc będziesz musiał odłożyć gotówkę, aby upewnić się, że jesteś w stanie sobie z nimi poradzić.

po prostu zakup kilku mebli z IKEA nie wystarczy, aby dodać wiele wartości do nieruchomości. Trzeba będzie również budżet na:

 • zatrudnianie wykonawców

 • przeprowadzenie badania strukturalnego

 • opłaty, które być może będziesz musiał zapłacić agentom zewnętrznym

 • problemy strukturalne, takie jak osiadanie, a nawet azbest

 • Konserwacja i naprawy

co jeśli masz istniejący dług?

zagospodarowanie nieruchomości wiąże się z początkowymi nakładami na zakup nieruchomości, a następnie znaczącymi wydatkami na zagospodarowanie tej nieruchomości i zorganizowanie jej sprzedaży lub wynajmu.

jeśli masz jakieś długi lub twoje codzienne finanse są wyciskane, teraz nie jest czas, aby zacząć myśleć o tym, jak zostać deweloperem nieruchomości, ponieważ pogrążysz się tylko w dalszym zadłużeniu.

zbadaj nieruchomości zanim kupisz

aby dać sobie największe szanse na sukces w rozwoju nieruchomości, musisz znać rynek od podszewki:

 • dowiedz się, jak wiele innych nieruchomości w okolicy

 • zdecyduj, kim może być docelowy nabywca lub najemca

 • dowiedz się więcej o opłacie skarbowej

zakup już wybudowanej nieruchomości nie jest jedynym sposobem na przyszłość; oto jak ustalić, czy budowa własnej nieruchomości może być dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

alternatywnie, zakup odzyskanej nieruchomości i jej remont może być najtańszą opcją.

co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

rozwój nieruchomości wymaga znacznej ilości badań i kapitału, zanim zaczniesz, i będzie wymagał ogromnych inwestycji zarówno czasu, jak i pieniędzy.

jeśli zdecydujesz, że jest dla ciebie, zacznij od małych z pierwszą nieruchomością, a przejdź do większych projektów, gdy zdobędziesz doświadczenie i pewność siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.