czy można przyczepić spoinę za pomocą spawarki Drążkowej: 6 łatwych kroków

Udostępnij
czy możesz przyczepić spoinę za pomocą spawarki Kijowej

spoiny przylepne to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoje zadanie spawania idzie tam, gdzie chcesz. Dzięki spawarce sztyftowej zadanie to można wykonać ze względną łatwością. Aby przyczepić spoinę za pomocą spawarki drążkowej, należy najpierw wykonać kilka kroków:

czy możesz przyczepić spoinę za pomocą spawarki Drążkowej

pierwszy krok: Ustaw natężenie

musisz ustawić niskie natężenie. Dzieje się tak dlatego, że będziesz wykonywać tylko małe spoiny przylepne, które nie wymagają dużej mocy spawarki łukowej.

drugi krok: Skonfiguruj swój materiał do spawania

przy spawaniu drążkiem ważne jest, aby oba połączone kawałki metalu miały dobry kontakt ze sobą, aby spoina była mocna. W zależności od tego, czego potrzebujesz i co najlepiej pasuje do twojego projektu, możesz użyć uchwytu elektrody lub narzędzia zaciskowego.

Trzeci Krok: Get in position

spawanie drążkiem wymaga, aby uzyskać relatywnie blisko złącza, aby zapewnić dobrą penetrację obu kawałków metalu przez pręt wypełniający (elektrodę).

łuk powinien również docierać równo do wszystkich stron podczas spawania halsowego. Mając te rzeczy na uwadze, chcesz upewnić się, aby skonfigurować go poprawnie przed rozpoczęciem procesu, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić czas później, jeśli coś nie jest już poprawne.

Czwarty Krok: Start Tracking!

teraz, gdy wszystko jest gotowe, włącz maszynę i dotknij przestojów na przeciwnych końcach złącza. Następnie przesuń się nieco bliżej i tack w dół w środku projektu, aby zakończyć jedną pełną rundę taktowania.

Piąty Krok: Spaw Całkowicie Swoje Stawy!

gdy już zrobisz to wszystko z pierwszą rundą taktowania, wróć do wszystkiego jeszcze raz na drugim przejściu, tym razem nieco wolniej, tak aby była dobra penetracja przez oba elementy połączone ze sobą.

stworzy to solidne połączenie spawane bez żadnych szczelin lub słabych punktów w materiałach metalowych.

następnie, gdy to zrobisz, zwiększ natężenie prądu tylko trochę, ale nie za dużo, ponieważ nadal chcesz mieć niski pobór ciepła dla większości celów spawalniczych, chyba że pracujesz z bardzo grubymi metalami, gdzie potrzebne są wyższe poziomy mocy ze względu na ich zwiększoną masę.

Szósty Krok: Oczyść Obszar Spawania!

po zakończeniu spawania wyłącz maszynę i podnieś wszelkie żużle lub zanieczyszczenia, które mogły spaść podczas spawania, zanim stwardnieją na miejscu. Następnie można użyć miotły, aby pozbyć się tego materiału do utylizacji prawidłowo.

na koniec upewnij się, że wszystko wygląda dobrze, szybko sprawdzając spoiny przylepne, aby sprawdzić, czy są ładne i gładkie, bez żadnych przerw między nimi.

jeśli są miejsca, w których metale nie spotkały się wystarczająco dobrze, po prostu odłóż kolejną rundę zacinania, aż wszystkie powierzchnie zostaną całkowicie połączone ze sobą na obu obrabianych elementach.

oto dodatkowe informacje o tym, jak przyczepić spoinę za pomocą spawarki drążkowej:

jeśli jesteś zainteresowany, możesz napisać nasz post o usuwaniu plam spawalniczych Ze Szkła i cięciu metalu za pomocą spawarki MIG.

podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.