Deboer Fellowship

jak zarządzać dla zbiorowej kreatywności, Linda Hill

16 Dec 2020 / przez godny zaufania: wiodąc sercem i umysłem / Współpraca, Innowacja, zachowanie organizacyjne, praca zespołowa, wideo / Brak komentarzy

aby przeczytać ten artykuł w języku Myanmar, kliknij tutaj.

Dr Linda A. Hill, profesor biznesu w Harvard Business School, ujawnia, w jaki sposób organizacje o efektywnym przywództwie mogą generować kreatywność grupową w tym prelekcji TEDxCambridge: „jak zarządzać kreatywnością zbiorową.”Poprzez lata badań i analiz nad innowacyjnym przywództwem, odkrywa nieoczekiwane wyniki tego, czego potrzeba, aby przewodzić innowacjom organizacyjnym.

jeśli chcemy budować organizacje, które są stale innowacyjne, Dr Hill mówi, że musimy ćwiczyć nowe podejście do przywództwa.

rzadko jest jedna osoba odpowiedzialna za powszechne Innowacje. Zamiast tego innowacja obejmuje „geniusz kolektywny”, a nie ” geniusz solowy.”Dr Hill wykorzystuje przykład Pixar Animation Studios, amerykańskiego studia filmów animowanych, które jej zespół badawczy zbadał, aby zademonstrować ten zbiorowy geniusz. Pixar projektuje i rozwija filmy animowane, a stworzenie jednego ze swoich filmów animowanych może zająć blisko 250 osób pracujących od czterech do pięciu lat.

według jednego z pracowników Pixara, z którym rozmawiał Dr Hill, proces rozwoju Pixara jest niezwykle ” niechlujny.”Innowacja to podróż wypełniona” wspólnym rozwiązywaniem problemów wśród ludzi o różnych dziedzinach wiedzy i punktach widzenia; jest wynikiem prób i błędów, fałszywych startów, wpadek i błędów.”Innowacja wymaga, aby liderzy naprawdę rozumieli i ufali swoim zespołom. Dr Hill mówi, że przywódcy muszą ” uwolnić talenty i pasje wielu ludzi i pracować, która jest rzeczywiście przydatna.”

badania Dr. Hilla pokazują, że skuteczne innowacyjne organizacje mają trzy możliwości: kreatywne ścieranie, kreatywna elastyczność i kreatywne rozwiązywanie.

  1. twórcze ścieranie-te organizacje i liderzy celowo promują debatę i dyskurs, aby stworzyć wiele różnych pomysłów. Dr Hill mówi: „innowacyjne organizacje wzmacniają różnice; nie minimalizują ich.”Mówi, że organizacje te nie proponują nowych pomysłów bez oceny; raczej pracownicy angażują się w” gorące i konstruktywne argumenty alternatywne pomysły…uczą się pytać i aktywnie słuchać, ale także opowiadają się za swoim punktem widzenia.”Innowacje często sprzyjają różnorodności i konfliktom.
  1. kreatywna elastyczność-innowacyjne organizacje są w stanie szybko testować i udoskonalać swoje pomysły. Kontynuują „discovery learning”: najpierw działają, zamiast planować drogę do przyszłości. Organizacje te zachęcają do myślenia projektowego, które łączy artystyczną, kreatywną burzę mózgów i naukowe Testowanie i ponowne testowanie.
  1. kreatywne rozwiązywanie – Liderzy innowacyjnych organizacji tworzą kulturę podejmowania decyzji, która łączy przeciwstawne pomysły. Pozwalają na różne opinie i pomysły i ” rekonfigurować je w unikalne kombinacje, aby stworzyć coś nowego i użytecznego.”Są gotowi cierpliwie pracować nad Integracyjnymi, „zarówno/jak i” rozwiązaniami.

wiodąca innowacja wymaga od zespołów wykonawczych stworzenia środowiska, w którym ich pracownicy są „w stanie wykonywać ciężką pracę w zakresie innowacyjnego rozwiązywania problemów.”Zapytani o to, czego potrzeba, aby przewodzić innowacjom, ci liderzy odpowiedzieli, że chodzi o” tworzenie świata, w którym ludzie chcą należeć.”Liderzy w tych organizacjach” nie pozwalają żadnej osobie ani grupie dominować, nawet jeśli jest to szef lub „ekspert”.”Ci liderzy postrzegają siebie jako architektów społecznych organizacji, tworząc przestrzeń dla kolektywnego geniuszu do rozkwitu.”

aby obejrzeć cały film, kliknij tutaj.

o Deboer Fellowship

Deboer Fellowship rozwija liderów zmian we wszystkich sektorach społeczeństwa Mjanmy. Poprzez wieloletnie szkolenie i dodatkowe programy publiczne, Deboer Fellowship służy Mjanmie, pomagając rozwijać kompetentnych, współczujących i etycznych liderów. Aby uzyskać więcej informacji na temat stypendium DeBoer lub ubiegać się o stypendium, odwiedź Stronę: www.deboerfellowship.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.