Dlaczego warto rozwijać swoją firmę na arenie międzynarodowej

świat staje się coraz mniejszy z każdym dniem, szczególnie dla właścicieli małych i średnich firm. W oparciu o drugi roczny wskaźnik zaufania SMB firmy OFX, w którym wzięło udział 500 małych i średnich firm (SMB), 57 proc.jest pozytywnie nastawionych do prowadzenia działalności na arenie międzynarodowej. Około 63 proc. odnotowało dynamiczny wzrost w miarę ekspansji na rynki międzynarodowe.

Międzynarodowa lub globalna ekspansja to strategia, której używają firmy, aby wejść na nowe rynki zagraniczne. Dlaczego firmy rozwijają się na arenie międzynarodowej i dlaczego warto rozważyć globalizację swojej firmy?

powody, dla których firmy rozwijają się na arenie międzynarodowej

firmy, które już prosperują na rynkach krajowych, mogą zadawać sobie pytanie: „po co rozszerzać działalność na arenie międzynarodowej?”Jeśli zapytasz pięciu właścicieli firm, dlaczego zdecydowali się rozszerzyć działalność za granicą, otrzymasz 10 różnych odpowiedzi. Ale ogólnie przyczyny międzynarodowej ekspansji są zwykle podobne.

po pierwsze, istnieje potencjał zwiększenia przychodów i oszczędności kosztów. Rozszerzenie rynku pomaga znaleźć nowych klientów, co skutkuje większą sprzedażą przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych i oszczędności pieniędzy firmy. Te rozszerzenia otwierają również nowe rynki i bazy klientów, umożliwiając odkrywanie zakątków świata, które wcześniej były dla ciebie zamknięte.

inne powody międzynarodowej ekspansji to dywersyfikacja, dostęp do nowych talentów o bardziej zróżnicowanym wykształceniu i umiejętnościach językowych oraz zdobycie przewagi nad konkurencją. Nawet najbliżsi konkurenci nie nadążają, jeśli nie pracują na globalnym rynku.

ostatnim powodem, dla którego firmy rozwijają się na całym świecie, jest ich reputacja. Going global pomaga w budowaniu rozpoznawalności i wiarygodności marki, co może pomóc w przyciągnięciu nowych klientów.

najlepsze praktyki dla międzynarodowej ekspansji firmy

jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oto kilka najlepszych praktyk dla międzynarodowej ekspansji firmy.

zacznij od przetestowania rynku. Czy masz unikalny produkt lub usługę, która pomoże Ci odnieść sukces na rynku, czy też będziesz konkurować z istniejącymi firmami?

następnie musisz zrozumieć i zdecydować o swojej strukturze operacyjnej. Czy będziesz zakładać w pełni niezależne biuro i wysyłać swoich obecnych pracowników za granicę, czy też będziesz zatrudniać pracowników z kraju, który chcesz rozszerzyć, aby pomóc ci w integracji z lokalną ludnością, rynkiem i kulturą? Biorąc pod uwagę, jak i kogo zatrudnić, jest duża część globalnego rozwoju Twojej firmy i istnieje wiele kroków, które musisz wziąć pod uwagę przy zatrudnianiu nowych pracowników na rozszerzonym rynku.

opcje płac i ich konsekwencje są następne. Kraje będą miały różne wymagania, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak Wynagrodzenie, podatki i świadczenia, które musisz zaoferować, aby zachować zgodność.

wreszcie, poświęć trochę czasu, aby zanurzyć się w kulturze. Nie wkraczaj na nowy rynek i zakładaj, że wiesz najlepiej, zwłaszcza jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z krajem, jego kulturą i ludźmi. Podchodź do każdego nowego rynku z otwartym umysłem i szukaj pomocy lokalnych firm lub pracowników, którzy pomogą Ci całkowicie zanurzyć się w kulturze.

dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

jeśli planujesz w przyszłości globalizację swojej firmy, skontaktuj się z partnerami Globalization już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w planowanej ekspansji międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.