dojazd do iz lotniska w Nicei

lotnisko w Nicei jak widać z powietrzawszystko, co musisz wiedzieć o Nicei transportu na lotnisko, od nowej linii tramwajowej, taksówki vs Ubers, mój ulubiony Prywatny Serwis samochodowy, lokalne autobusy, a nawet helikoptery … i zawiera sekcje o tym, jak dostać się do Cannes, Monako i Antibes z lotniska w Nicei.

biorąc nową linię tramwajową z lotniska w Nicei

fantastyczna nowa linia tramwajowa 2 z lotniska zrewolucjonizowała Transport na lotnisko w Nicei. Tramwaj kursuje około co 10 minut, biegnie równolegle do morza i prowadzi do ładnego portu w nieco ponad 30 minut, a kosztuje zaledwie 1€. Jako dodatkowy bonus, linia 2 ma Darmowe wifi!

pojedynczy bilet tramwajowy to tylko 1,50€, ale jeśli kupisz kartę 10-trip za 10€, to tylko 1€. Kup bilet w Kiosku w terminalu lub w automacie na przystanku tramwajowym (ma angielskie wskazówki i bierze Monety i Karty kredytowe), a następnie po prostu potwierdź swój bilet w czerwonym dziurkaczu raz w tramwaju (potwierdź dwukrotnie, jeśli są dwie osoby korzystające z karty 10-trip).

z lotniska należy jechać linią, która jedzie w kierunku: Port. Linia ta biegnie równolegle do morza i zapewni Ci bliskość wszystkich hoteli Promenadowych. Przystanek Jean Medecin spada w centrum Nicei, w pobliżu wszystkich sklepów i hoteli w centrum miasta, plus to, gdzie można przesiąść się do tramwaju linii 1 (poza stacją), lub dostać się do dworca kolejowego (10 minut spacerem lub 1 przystanek tramwaju linii 1). Jeśli wybierasz się do starej Nicei, całkowita podróż z lotniska zajmie 30 minut, a Garibaldi jest przystankiem dla Vieux Nice; po prostu skręć w lewo z dworca, a potem w lewo i jesteś na Starym Mieście. Na ostatnim przystanku tramwaj wyłania się z tunelu, aby dotrzeć do portu, prawdopodobnie jednego z najbardziej oszałamiających miejsc na przystanku tramwajowym na świecie. Przy okazji, Twój bilet tramwajowy jest dobry do transferu do wszystkich autobusów i linii tramwajowych w Nicei przez 77 minut od rozpoczęcia podróży.

jadąc na lotnisko z miasta, należy wsiąść do tramwaju, który mówi kierunek: lotnisko, a nie ten, który mówi kierunek: CADAM, który dzieli się w głąb lądu tuż przed lotniskiem.

jeśli masz wczesne lub późne loty, możesz sprawdzić rozkład tutaj, ale zasadniczo trwa od około 5: 30 do zaraz po północy. Tramwaje kursują każdego dnia w roku, z wyjątkiem 1 maja, który jest francuskim dniem pracy, i oczywiście jeśli strajkują (w takim przypadku Kliknij tutaj, aby zobaczyć moje strategie strajku na lotnisku.

 • Wskazówka: lotnisko w Nicei jest jedynym lotniskiem na świecie (o którym wiem), które nie podaje, które linie lotnicze są w jakich terminalach. Nie ma go na żadnym oznakowaniu podczas jazdy, ani nie jest wymieniony w tramwaju. Sprawdź bilet lotniczy z wyprzedzeniem, aby zobaczyć, na którym terminalu musisz wysiąść lub po prostu wyszukaj swój lot w Google („AF 7702”), a pojawi się natychmiast.

Biorąc taksówkę z lotniska

taksówki ustawione w kolejce na lotnisku w Niceimili taksówkarze mają najgorszą reputację we Francji za przeładowywanie niczego nie podejrzewających turystów. Aby temu przeciwdziałać, miasto nałożyło nową stałą stawkę w wysokości 32€ między lotniskiem a miastem, która jest dobra w dzień iw nocy i obejmuje bagaż. Aby upewnić się, że nie będzie nadmiernie obciążony (taksówki rutynowo starają się ding turystów dodając na mocny bagażu opłaty, mimo że jest wyraźnie włączone) zweryfikować z kierowcą, zanim on wkłada swoje torby w bagażniku, że bagaż jest, bien sur, włączone („je voudrais juste confirmer que la bagage est compris dans la tarif fixe”)

taksówka do Nicei zajmie 20 minut i prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić gotówką; wszystkie taksówki w Nicei technicznie wziąć karty kredytowe, ale dla niektórych dziwnych powód, dla którego ich maszyna jest zawsze zepsuta… co za hałas. Możesz dać dodatkowe euro, jeśli naprawdę chcesz, ale nie jest to obowiązkowe i miejscowi na ogół nie napiwek taksówki w ogóle po coraz oszukany wielokrotnie wszystkie te lata.

jak tylko wejdziesz, zrób zdjęcie prawa jazdy taksówki, na wypadek, gdybyś potrzebował go później i zawsze poproś o Paragon.

aby wziąć taksówkę z Nicei z powrotem na lotnisko, tutaj jest lista stacji taksówek, lub zadzwoń do rezerwy na 04 93 13 78 78 (z telefonu nie-Francuski, to 0033 4 93 13 78 78), i mówią po angielsku. Taksówka będzie pobierać 4 € dodatkowo, aby przyjechać po ciebie, więc zapłacisz 36€.

aby uzyskać więcej informacji na temat taksówek po mieście (gdzie nie ma stałych stawek, więc musisz być jeszcze bardziej świadomy coraz overcharged) kliknij tutaj, aby wziąć taksówkę w ładnej stronie.

biorąc Ubera z lotniska w Nicei

najlepsza oferta to wziąć Uber-X z lotniska za 16-20€ do centrum Nicei (w przeciwieństwie do 32€ w taksówce)… Żadna gotówka nie zmienia rąk, wszystkie informacje o kierowcy są w telefonie, kierowca jest przyjazny i profesjonalny, a Ty oceniasz kierowcę na końcu jazdy.

po przyjeździe na lotnisko w Nicei i czekają na Ciebie bagaż, Zaloguj się do bezpłatnego WiFi na lotnisku za pomocą jednego kliknięcia. Po nawiązaniu połączenia kliknij aplikację Uber, a zobaczysz wszystkie samochody Uber w pobliżu. Po otrzymaniu bagażu, umieścić w terminalu przylotów i adres docelowy i zamówić samochód. To zajmie Uber 5-7 minut, więc będziesz miał czas, aby dostać się do miejsca odbioru określonego przez aplikację. Aplikacja powie Ci dokładnie, gdzie się spotkać, i informuje o typie samochodu, numerze rejestracyjnym, a imię i nazwisko kierowcy i zdjęcie, dzięki czemu łatwo jest dostrzec swój samochód.

Możesz również skorzystać z ulepszonej usługi Ubera w wyższej cenie, Uber Black Car, która działa tak samo, ale twój kierowca będzie w garniturze i krawacie jadąc nieskazitelnym luksusowym sedanem. Koszt do Nicei centrum będzie około 28-32€ (jeszcze mniej niż taksówka). Podobnie jak w przypadku Uber-X, Żadna gotówka nie zmienia rąk, wszystkie informacje kierowcy są w telefonie, a Ty oceniasz kierowcę na końcu jazdy. A jeśli jedziesz z lotniska do Cannes, Uber ma nawet helikoptery!

kilka porad Uber airport:

 • aplikacja powie Ci, gdzie spotkać się z kierowcą i powie na przykład „Spotkaj się przy drzwiach D2”, ale zobaczysz tylko oznaczenia D z zewnątrz na chodniku; co dziwne, drzwi nie są oznaczone wewnątrz lotniska.
 • kiedy wsiądziesz do samochodu, poproś kierowcę, aby wybrał trasę wzdłuż promenady Anglików, która będzie nie tylko kosztować mniej niż autostrada, ale będzie nieskończenie bardziej malownicza!
 • Uber to najlepszy sposób, aby dostać się na lotnisko na wczesne loty rano, ponieważ w godzinach wieczornych jest wielu kierowców zabierających ludzi do domu z barów i klubów.

aby uzyskać więcej informacji na temat zabierania Ubera w Nicei, kliknij tutaj na moją stronę Ubera.

usługi prywatnego samochodu (VTC)

usługa prywatnego samochodu kosztuje mniej więcej tyle samo, co taksówka, ale ma kilka zalet: masz spokój z wstępną rezerwacją i wiedząc, że spotka cię profesjonalny, uprzejmy, anglojęzyczny kierowca, który czeka na Ciebie tuż przed bagażem, trzymając znak z Twoim imieniem i nazwiskiem. Moja rekomendacja to trafnie nazwany przyjaciel we Francji, który pobiera stałą opłatę w wysokości 35€ do Nicei (to trochę więcej w nocy), ma doskonałą reputację i jest niezwykle niezawodny i profesjonalny. Możesz zarezerwować przez stronę internetową, wysłać e-mail na [email protected], lub zadzwoń do nich na +33 6 99 16 22 33. I proszę wspomnieć, że słyszałeś o nich z Best of Nice!

jadąc lokalnym autobusem z lotniska

nie ma absolutnie żadnego powodu, aby to zrobić, chyba że tramwaj z jakiegoś powodu nie działa.

wyjdź na Promenade des Anglais, aby złapać lokalny autobus # 12 za jedyne 1,50€ (taki sam bilet jak Tramwaj i dobry na obu, i możesz go kupić w automatach biletowych lub od kierowcy autobusu podczas wsiadania). Przejdź przez parking w Terminalu 1 do Promenade des Anglais, a następnie poszukaj przystanku autobusowego i nie zapomnij o oznaczeniu autobusu w dół, bo może się nie zatrzymać. Autobus nr 12 przyjeżdża co około 15 minut i zabierze cię do hoteli Promenada, Place Masséna i Starego Miasta, kończąc na Place Garibaldi. I nie zapominaj, że Twój bilet autobusowy jest dobry we wszystkich autobusach i tramwajach przez godzinę i 15 minut.

jak dostać się do Cannes z lotniska w Nicei

 • autobus ekspresowy: autobus Cannes Express #210 odjeżdża z lotniska co 30 minut, kosztuje 22€ (lub 33€ w obie strony), jedzie autostradą i zabierze cię tam w około 45 minut, podrzuca Cię do portu. Możesz nawet kupić bilet online.
 • lokalny autobus: jeśli masz długi czas i mało pieniędzy, możesz również wsiąść do autobusu #200 za zaledwie 1.50€, który pozostawia co 15 minut i trwa około 90 minut (lub więcej, jeśli jest duży ruch), gdy wije się wzdłuż wybrzeża, ostatecznie podrzuca Cię na dworzec kolejowy w Cannes.
 • pociąg: podejmują wszelkie tramwajów opuszczających Lotnisko do pierwszego przystanku Poza Lotniskiem, Grand Arenas. Jeśli wysiądziesz na tym pierwszym przystanku, nie potrzebujesz biletu tramwajowego, jest bezpłatny. Teraz postępuj zgodnie ze strzałkami na chodniku do dworca kolejowego Nice Saint Augustin, około 5 minut spacerem. Tutaj można złapać pociąg do Cannes, który będzie kosztować około 5€ euro i trwać około 30 minut.
 • Taxi: Taksówka z lotniska do Cannes ma teraz nową stałą stawkę 85€ dla maksymalnie 4 osób, w tym bagażu, i trwa około 50 minut (ale może być dwa razy więcej niż w okresach dużego natężenia ruchu, takich jak Festiwal Filmowy w Cannes). Wskazówka 5€ jest odpowiedni. Zauważ, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić gotówką; ładne taksówki mają przyjmować karty, ale ich Maszyny do kart są zwykle „zepsute”.
 • Prywatne Usługi Samochodowe: za tę samą cenę, co taksówka, może cię spotkać profesjonalny anglojęzyczny szofer z tabliczką z Twoim nazwiskiem tuż przed odbiorem bagażu. Polecam znajomego we Francji, który pobiera stałą opłatę w wysokości 80€ do Cannes, jest bardzo niezawodny, ma wszystkich anglojęzycznych kierowców, i można zarezerwować i zapłacić z góry on-line.
 • Uber: 50-70€ z lotniska do Cannes, w zależności od ruchu.
 • Helikopter: od maja do października zapomnij o korkach … możesz dostać się do Cannes w 7 minut helikopterem! To super zabawa, naprawdę szybki, a w 160€ za osobę za oszałamiająco piękną jazdę, jest to w rzeczywistości dość ekonomiczne (czas to pieniądz!) Zarezerwować z wyprzedzeniem i zarezerwować online z Azur Helicoptere, lub być spontaniczny i kliknij opcję Uber-copter na dole aplikacji Uber po przyjeździe do natychmiastowego embarquement w tej samej cenie(… szczególnie przydatne podczas strajków transportowych!) Po wylądowaniu transfer do hotelu jest wliczony w cenę.

jak dostać się do Monako z lotniska w Nicei

 • ekspresowy autobus: Monaco Express Bus #110 opuszcza lotnisko co 30 minut, jest super okazja w 22€ (lub 33€ w obie strony), jedzie autostradą i dojeżdża tam w około 35 minut.

 • Taxi: taksówka z lotniska do Monako będzie kosztować stałą stawkę 95€ dla maksymalnie 4 osób (w tym bagażu) i trwa 45 minut (poproś kierowcę, aby wybrał dolną drogę na cudownie malowniczą przejażdżkę). Napiwek 5€ jest odpowiedni,
  więc zrób to rachunek. Zauważ, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić gotówką; ładne taksówki mają przyjmować karty, ale ich Maszyny do kart są zwykle „zepsute”. Co ciekawe, podróż w obie strony musi być taksówką w Monako i uruchomi Cię co najmniej 100€ (ale biorą Karty kredytowe, a ich Maszyny do kart nigdy nie są zepsute!). Helikopter leci do Monako… więc w drodze powrotnej przynajmniej, dlaczego nie bawić się trochę i wziąć helikopter: cena jest tylko trochę więcej!
 • helikopter: to trochę szalone, ale jeśli jesteś tylko jedną osobą, za kilka euro więcej, możesz zafundować sobie 7-minutowy dreszczyk emocji i przybyć do Monako jak gwiazda rocka. MonacAir ma zabójczą ofertę Nice-Monaco helikopterem za jedyne 99€ … 4€ więcej niż taksówka! Loty odlatują co 15 minut, a po wylądowaniu na lądowisku w Monako zabiorą cię do hotelu wahadłowcem (wliczone w cenę). Szczególnie przydatne podczas strajków transportowych!
 • Uber: 45-60€ z lotniska do Monako, w zależności od ruchu. Możesz zabrać Ubera do Monako, ale nie możesz zabrać go z powrotem na lotnisko, ponieważ aplikacja Uber jest zablokowana w Księstwie!
 • Prywatne Usługi Samochodowe: za mniej niż koszt taksówki, może cię spotkać profesjonalny anglojęzyczny szofer z tabliczką z Twoim nazwiskiem tuż przed bagażem. Polecam znajomego we Francji, który pobiera stałą opłatę w wysokości 80€ do Monako, jest bardzo niezawodny, ma wszystkich anglojęzycznych kierowców, i można zarezerwować i zapłacić z góry on-line.
 • pociąg: podejmują wszelkie tramwajów opuszczających Lotnisko do pierwszego przystanku Poza Lotniskiem, Grand Arenas. Jeśli wysiądziesz na tym pierwszym przystanku, nie potrzebujesz biletu tramwajowego, jest bezpłatny. Teraz postępuj zgodnie ze strzałkami na chodniku do dworca kolejowego Nice Saint Augustin, około 5 minut spacerem. Tutaj można złapać pociąg do Monako, który będzie kosztować około 9 euro euro i trwać około 30 minut.

aby dostać się do Antibes z lotniska w Nicei

 • Express Bus: Antibes/Golf Juan Express Bus #250 odjeżdża z lotniska co 35 minut, kosztuje 11€ (lub 16,50€ w obie strony) i dojeżdża tam w około 35 minut. Punkt spadku „Antibes Vautrin” znajduje się po drugiej stronie wiaduktu od stacji kolejowej Antibes.
 • autobus lokalny: jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz również wsiąść do autobusu # 200 za jedyne 1,50€, który odjeżdża co 15 minut i zajmuje tylko 20 minut dłużej niż autobus ekspresowy.
 • Taxi: Taksówka z lotniska do Antibes będzie można uruchomić stałą stawkę 60€ dla maksymalnie 4 osób (w tym bagażu) i trwa około 30 minut (Juan les Pins jest 72€). Wskazówka 2-3€ jest odpowiednia, ale nie jest konieczna, ponieważ jest to stała stawka. Zauważ, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić gotówką; ładne taksówki mają przyjmować karty, ale ich Maszyny do kart są zwykle „zepsute”.
 • usługi prywatnego samochodu: w tej samej cenie, co taksówka, może cię spotkać profesjonalny anglojęzyczny szofer z tabliczką z Twoim nazwiskiem tuż przed bagażem. Polecam znajomego we Francji, który pobiera stałą opłatę w wysokości 60€ do Antibes, jest bardzo niezawodny, ma wszystkich anglojęzycznych kierowców, i można zarezerwować i zapłacić z góry on-line.
 • pociąg: podejmują wszelkie tramwajów opuszczających Lotnisko do pierwszego przystanku Poza Lotniskiem, Grand Arenas. Jeśli wysiądziesz na tym pierwszym przystanku, nie potrzebujesz biletu tramwajowego, jest bezpłatny. Teraz postępuj zgodnie ze strzałkami na chodniku do dworca kolejowego Nice Saint Augustin, około 5 minut spacerem. Tutaj można złapać pociąg do Antibes, który będzie kosztować około 3€ euro i trwać około 15 minut.
 • Uber: 35-50€ z lotniska do Antibes, w zależności od ruchu.

Zobacz podobne strony: lot do Nicei, przechowalnia bagażu w Nicei, co zrobić w przypadku strajku transportowego

 • wróć do głównej strony Przejdź/Transport

Zdjęcia: Lotnisko w Nicei z powietrza przez LaFrance, helikopter nad Monako przez Elizabeth Klimesch, obie licencje na Creative Commons. Lotnisko taksówki z Aeroport Nice Cote d ’ Azur, Nice lotniska autobusem z Flickriver.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.