Gdzie zobaczyć tarło łososia na wyspie Vancouver w tym roku-Victoria News

to oficjalnie sezon tarła łososia pacyficznego B. C., A Wyspa Vancouver jest pełna możliwości oglądania różnych gatunków ryb powracających do strumieni, w których się urodziły.

po przebyciu tysięcy kilometrów samica łososia wykopuje gniazda wzdłuż dna strumienia, aby złożyć około 3000 jaj, które następnie są zapłodnione przez samca. W ciągu 10 dni od tarła zarówno samiec, jak i samica łososia umierają w pobliżu.

jednym z najbardziej znanych miejsc do oglądania tarła łososia jest Goldstream River w Goldstream Provincial Park, 25 minut na północny zachód od centrum Wiktorii. Szacuje się, że rocznie przez Goldstream Provincial Park przepływa 30 000 łososi.

każdego roku od połowy października do początku grudnia miłośnicy łososia zatykają Malahat i gapują się na łososia chum, Coho i chinook, wygrzewając się w strumieniach lęgowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Odwiedzający gromadzą się w parku prowincjonalnym Goldstream na rok 2020 łosoś run

szlak wylęgarni rzecznej Qualicum wita różne gatunki łososia w swoich strumieniach. Wzdłuż brzegu rzeki, około 12 km od plaży Qualicum, rozciąga się 10-kilometrowy szlak.

łososia Coho i chinook można znaleźć w Stamp River Provincial Park w pobliżu Port Alberni, gdzie ryby gwałtownie skaczą w górę rzeki. Znaczek Falls Fishway jest również popularnym miejscem dla głodnych czarnych niedźwiedzi i orłów, więc przynieś lornetkę, aby zobaczyć niektóre drapieżniki apex w akcji.

wreszcie, Campbell River ma wiele strumieni i rzek, gdzie można oglądać tarło łososia,a obszar rzeki Quinsam jest jednym z najbardziej popularnych.

Czytaj więcej: Otters foil roczna liczba łososia w Saanich Fish fence

chociaż oglądanie biegu łososia może być dość ekscytujące, należy przestrzegać kilku kluczowych zasad. Goście powinni trzymać się z dala od rzeki i zachować ciszę. Psy muszą być również trzymane na smyczy i poza wodą.

inne wskazówki dotyczące oglądania łososia obejmują noszenie matowych kolorów, ponieważ jasne czerwone, fioletowe i różowe mogą rozpraszać ryby. Noszenie okularów przeciwsłonecznych z soczewkami polaryzacyjnymi jest również przydatne w celu zmniejszenia odblasków z wody.

masz jakąś podpowiedź? E-mail: [email protected] Facebook Instagram i polub nas na Facebooku.

Goldstream Provincial ParkSalmonWest Shore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.