Jak dbać o szczeniaka, gdy wszyscy w domu są w pracy lub szkole w dni powszednie – Quora

pytanie jest charakterystyczne dla właścicieli psów w USA i nie jest to prosta odpowiedź. Istnieje jednak kilka świetnych wytycznych do rozważenia. Ta odpowiedź nie jest kompletna–dotyka jedynie niektórych tematów krytycznych. Kontynuuj badania i pozostań otwarty na wszystkie rozsądne sugestie.

IMHO, propozycja Karen Tiede dla Pieska jest najlepsza, dopóki pies nie zostanie uspołeczniony, nie zwiększy kontroli pęcherza i jelit, wykracza poza energiczne etapy szczeniactwa i może tolerować dłuższe okresy w domu z niewielką lub żadną aktywnością w ciągu dnia. Starszy adoptowany jest jeszcze lepszą alternatywą.

szkolenie na nocnik może być proste lub trudne, w zależności od przedziałów czasowych, poziomu cierpliwości, zrozumienia psychologii psa i psychologii człowieka oraz wiedzy na temat programowania motorycznego psa. Odpowiednio zaplanowany czas, używasz programowania silnika swojego szczeniaka (programowania jego DNA), aby utrzymać jego skrzynię w czystości. Nie karmić i podlewać jej, a następnie umieścić ją w skrzyni na dzień pracy i wyjść-nie rób tego. Jeśli zostawisz ją tam zbyt długo, będziesz ją torturować do tego stopnia, że ona eliminuje w swojej skrzyni wbrew jej woli-nie rób tego. Czas używania skrzyni jako narzędzia do przyzwyczajenia szczeniaka do wyjmowania ze skrzyni jest ostrożny, sumienny, zasadniczo naukowy, ale może trwać tygodnie. Jest to zaleta przywiązania do starszego psa – on już będzie miał dobrą kontrolę pęcherza i jelit, podczas gdy szczeniak będzie musiał być prowadzony przez, Zgadnij, kogo, ty.

Jeśli jeszcze nie oddałeś się psu, poważnie zastanów się nad starszymi, ratowniczymi psami. Gdyby wszyscy nowi właściciele psów to zrobili, popyt na szczenięta znacznie by się zmniejszył.

upewnij się, że masz wystarczająco dużo badań na temat ras, aby dopasować wybór psa do poziomu energii, który będziesz w stanie zaangażować każdego dnia, każdego tygodnia i każdego miesiąca przez następne dwanaście lat. Nie tylko musisz upewnić się, że rasa pasuje do twojego poziomu energii, ale musisz wybrać indywidualnego psa, który pasuje do twojego poziomu energii–istnieją nawet duże różnice między tymi samymi partnerami z miotu. Wybierz najniższy poziom energii psa jest prawie zawsze bezpieczną sugestią.

pamiętaj, że twój pies musi mieć co najmniej godzinę porywającego spaceru każdego dnia. Znowu jest znaczenie wyboru odpowiedniej osoby z odpowiedniej rasy.

zawsze, zawsze, zawsze zachowaj spokój i asertywność; pokaż swojemu psu jakąkolwiek energię, ale asertywność, a przegrasz. Twoja asertywność wyzwala jej Uległość. Alternatywnie, jeśli twój pies zaczyna wykazywać agresję, mówi ci, że musisz się podnieść, zdobyć trenera i zacząć być silniejszym przywódcą. Kiedy odzyskasz status przywódcy, jej agresja zniknie, gwarantowana. Zjawisko (gaszenie agresji psa) jest paradoksalnie zarówno 1) natychmiastowe, jak i 2) z konieczności musi być powtarzane przez długi okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.