jak dostać się do iz: Ko Chang

Air

w momencie pisania tego tekstu tylko Bangkok Airways lata między Bangkokiem, przez lotnisko Suvarnabhumi i lotnisko Trat—i nie jest tanie. Po przybyciu do Trat zostaniesz umieszczony w minibusie na 20-kilometrową przejażdżkę do Molo promu samochodowego.

autobus

do/z Bangkoku
Ekkamai (Wschodni) Terminal: autobusy kursujące bezpośrednio do przystani promowych Ko Chang w Laem Ngop odjeżdżają o 07:45 I 09:00 za 240 bahtów—te zapełniają się wcześniej od czasu do czasu.
jeśli ich nie zauważysz, weź dowolny autobus Trat odjeżdżający co godzinę od 09:00 do 23:00, mając na uwadze, że prawdopodobnie będziesz musiał spędzić noc w Trat, jeśli odjedziesz z Ekkamai później niż 14:00. Autobusy wracają do Ekkamai z Trat przez cały dzień od 07:00 do 23: 00. Podróż trwa od pięciu do sześciu godzin.
sprzedawcy biletów autobusowych w Ekkamai sprzedadzą Ci również bilety promowe automatycznie, jeśli powiesz im, że jedziesz do Ko Chang. Z Laem Ngop wymienione powyżej rządowe autobusy „Laem Ngop Express” wracają do Ekkamai o 14: 00 i 16:00-spróbuj użyć promu Ao Sapparot / Ao Thammachat, aby uzyskać większą szansę na ich złapanie.
Terminal Morchit (północny): autobusy odjeżdżają do Trat tylko w 07:30, 11:00, 18:00 i 22: 00 za 240 bahtów, z mikrobusami wyjeżdżającymi częściej do około 18: 00. Autobusy wracają z Trat do Morchit W 07:30, 09:30, 14:30 i 16.
lotnisko Suvarnabhumi: firma autobusowa Burapha łączy główny międzynarodowy węzeł lotniczy Bangkoku bezpośrednio z Ko Chang, z regularnymi autobusami i minibusami odchodzącymi z piętra 1 na lotnisku o 07:50 (duży autobus), 11:00 i 14: 00 za 600 bahtów. Z Ko Chang wyjeżdżają na lotnisko o 07: 00, 14:00 (duży autobus) i 17:00, a odbiór jest możliwy w ośrodku na Ko Chang.
Khao San Road: autobus turystyczny zaczyna się od odbioru w ośrodku rano i zabierze cię aż do Khao San za 600 bahtów.
do/Z Trat
odlatując od wczesnych godzin porannych do około 18: 00, blue songthaews opłata dość drogie 80 bahtów za osobę do transportu podróżnych między Trat dworca autobusowego i przystani promowych. Te zawsze czekają na autobusy przyjeżdżające z Bangkoku i w mgnieniu oka kierowca wciśnie Cię w tył zadaszonego pick-upa na przewiewną 40-minutową przejażdżkę na molo.
w Laem Ngop songthaews zazwyczaj zrzucają pasażerów do biura podróży, gdzie w razie potrzeby można kupić bilet na prom (tutaj nie kosztują więcej), a następnie wskakują do innego songhtaew na przejażdżkę na molo.
do / z innych miejsc
na dworcu autobusowym Trat znajdziesz kilka innych opcji dalszej podróży autobusem, w tym Chanthaburi, Rayong, Nakhon Ratchasima i przejście graniczne Kambodży w Had lek.
Alternatywnie możesz zarezerwować mikrobus turystyczny all-in bezpośrednio z Ko Chang do Pattaya, Ban Phe (Ko Samet piers), Had Lek, Sihanoukville lub Siem Reap.

Łódź

do/z lądu
dwa promy samochodowe Ko Chang odpływają z pary pomostów w dzielnicy Laem Ngop co 45 minut od 06:00 do 19:00 za 80 bahtów, plus dodatkowe 80 do 100 bahtów, aby zabrać samochód. Wracają w tym samym czasie z północnego wybrzeża Ko Chang.
Prom Koh Chang company korzystający z Ao Thammachat Pier na kontynencie i Ao Sapparot Pier na wyspie jest większy i bardziej popularny z dwóch—spróbuj Prom Centerpoint, jeśli zabierasz samochód do Ko Chang w ruchliwym czasie. Na wszystkich przystani znajdziesz biura podróży, wypożyczalnię motocykli i songthaews gotowy do transportu do ośrodka na Chang lub Trat dworca autobusowego na kontynencie.
do / z innych wysp
w sezonie od listopada do maja kilka łodzi codziennie kursuje na Ko Chang-Ko Wai-Ko Maak-Ko Kut, głównie z przystani Bang Bao, ale także z jedną łodzią wypływającą z Kai Bae. Bilety można rezerwować za pośrednictwem dowolnego biura podróży.
z Bang Bao, wolna łódź odpływa o 09:00 i dociera do Ko Wai O 09:45 za 300 bahtów, a Ko Maak o 10:45 za 400 bahtów. Ta łódź wraca z Maak o 12:00 i odbiera Wai O 12: 45 przed powrotem do Chang godzinę później.
Motorówka Bangbao odjeżdża z Ko Chang o 09: 30 i 12:00, osiągając Ko Maak godzinę później za 600 bahtów, a Ko Kut dwie godziny później za 900 bahtów. Z Ko Kut łodzie te wracają do Maak i Chang o 09: 00 i 12: 00.
odlatując Z Kai Bae i wygodne, jeśli przyjeżdżasz stamtąd, Khlong Prao lub Haad Sai Khao, Motorówka Kai Bae Hut odjeżdża o 09:00 i kosztuje tyle samo, co Bangbao Speedobat do Ko Wai, Ko Maak lub Ko Kut. Wraca do Kai Bae z Kut o 11:00, zatrzymuje się w Maak o 11:45 i Wai O 12: 15.
wiele publicznych łodzi z Ko Chang może również zrzucić pasażerów na Ko Rayang, wysepkę obok Ko Maak z jednym kurortem.
poza sezonem będziesz musiał wrócić do Laem Ngop i przesiąść się na prom Ko Maak – lub Ko Kut-bound odpływający z lądu.

Mapa opcji promu na Ko Chang

 Mapa opcji wyżywienia na Ko Chang
Mapa opcji promu na Ko Chang

Legenda

(5) Ko Chang Centrepoint ferry pier (mainland) (Patrz Koh Chang Ao Thammachat ferry pier)
(6) Ko Chang Centrepoint ferry pier(na wyspie)
(7) Salak Phet pier

Inne

prywatne transfery między Ko Chang a Bangkokiem lub przejściem granicznym Had Lek są popularne wśród podróżujących, którzy chcą zaoszczędzić czas w zamian za wydanie większej gotówki. Wyszukaj „Ko Chang transfer”, a znajdziesz kilka stron internetowych oferujących transfery minibusem z Bangkoku za około 5000 bahtów – to za cały van, a nie za osobę. Spodziewaj się zapłacić nieco mniej, jeśli bierzesz zwykłą taksówkę.

poruszanie się

White songthaews ply Ko Chang na zachodnim wybrzeżu od przystani promowych do Khlong Kloi i opłata 100 bahtów za osobę na krótkie wycieczki lub do 300 bahtów na dłuższe podróże. Te ceny zakładają, że jesteś gotów poczekać, aż więcej pasażerów wskoczy; spodziewaj się zapłacić maksymalnie 1500 bahtów do nawet najbardziej odległych zakątków wyspy, jeśli chcesz zrobić to prywatną podróż. Na krótszych odcinkach, takich jak Haad Sai Khao do Khlong Son, prywatna podróż kosztuje około 300 bahtów. Tak, Ko Chang może pochwalić się jednymi z najlepiej opłacanych kierowców songthaew w Tajlandii.
motocykle można wypożyczyć na każdej plaży i wsi w całym Ko Chang za około 150 do 200 bahtów dziennie, a większe rowery są dostępne w Haad Sai Khao i Khlong Prao.
rowery górskie i inne rodzaje rowerów są dostępne za 100 do 200 bahtów dziennie w kilku przydrożnych sklepach na głównej drodze przez Chai Chet i Khlong Prao. Zauważyliśmy dobrej jakości rowery w różnych stylach w sklepie po drugiej stronie parkingu od Marin Coffee w Chai Chet ’ s Coco Plaza.
zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy na rowerze, motocyklu lub jazdy na Ko Chang. Z zakrętów spinka i stopni przełączania w przystawce z prawie płaskie do freak-out-wywołując strome jest mało miejsca na pomyłkę. Dodajmy do tego tłumy podróżników niedoświadczonych na motocyklach, liczne pick – upy kręcące się po zakrętach i nie brakuje Tajów i obcokrajowców, którzy jeżdżą jak maniacy, a drogi Ko Chang są cholernie niebezpieczne. Dotyczy to również pieszych; zawsze noś pochodnię, jeśli będziesz chodzić po zmroku.
jeden zakręt między Kai Bae a Lonely Beach zasługuje na specjalne ostrzeżenie. Jadąc z Kai Bae (północ), pojazdy mają się zatrzymywać i czekać na ruch kierujący się pod górę z Lonely Beach (południe). Wielu kierowców ignoruje to, tworząc naprawdę niebezpieczną sytuację dla tych, którzy wjeżdżają na stromy wewnętrzny pas od południa. Jeśli jadąc z południa, podejście powoli i spojrzeć pod górę, za rogiem, aby sprawdzić ruch. Jeśli Pojazdy zjeżdżają w dół, zwolnij i pozwól im przejechać, zanim wjedziesz na zakręt. Kiedy droga pod górę jest czysta, kieruj się przez zakręt mniej więcej w środku drogi, gdzie stopień nie jest tak ekstremalny. Łatwo jest stracić kontrolę na bardzo stromym pasie wewnętrznym—wypadki zdarzają się tutaj często.
inne miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność, to strome zakręty między Khlong Son i Haad Sai Khao, a za Khlong Kloi w drodze na plażę Grand Lagoona. W obu miejscach widzieliśmy wiele wypadków, nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wielu Tajów i obcokrajowców jeździ jak Totalni maniacy na Ko Chang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.