Jak napisać, opublikować i sprzedać udaną książkę w Indiach / TCR

Przygotuj swój pakiet zgłoszeniowy

wydawcy otrzymują setki zapytań tygodniowo, czasami nawet w ciągu jednego dnia. Średnio wydawca otrzyma nowe zgłoszenie co dziesięć minut w ciągu dnia roboczego. Oznacza to, że – ze względu na swoje inne zobowiązania – mogą poświęcić uwagę Twoim zgłoszeniom tylko na minutę lub dwie! Dlatego twój list z zapytaniem (tj. e-mail do wydawcy) musi natychmiast przyciągnąć ich uwagę, aby nie skończyć w stosie błota. Przy 95% współczynnikach odrzucenia, wysłanie dobrego pakietu jest prawie tak samo ważne, jak napisanie dobrej książki. Większość pakietów zgłoszeń zawiera streszczenie rozdziału, spis treści, przykładowe rozdziały i biografię autora. Sprawdź stronę internetową swojego wydawcy pod kątem jego specyficznych wymagań.

Zidentyfikuj WŁAŚCIWEGO wydawcę

Indie mają ponad 9000 wydawców. Zanim się do nich zbliżysz, sprawdź online zaktualizowane wytyczne składania, nazwy edytorów i preferencje dla gatunku. Na przykład nie wysyłaj książki poetyckiej do wydawcy non-fiction. Niektóre z najbardziej znanych wydawnictw są Bloomsbury Publishing India, Penguin Random House India, HarperCollins Publishers India, Westland Publications, Simon & Schuster, Juggernaut Books, Aleph Book Company, Rupa Publications, Hachette India, role Books, Jaico Publishing House, Zubaan Books, mówiąc Tiger Books, Srishti Publishers, Tara-India Research Press, Wydawnictwo Manjul (Amaryllis), Pan Macmillan Indie, Leadstart Publishing, Fingerprint Publishing, APK Publishers, Grapevine India Publishers i Grey Oak wydawcy.

Potrzebujesz Agenta?

w przeciwieństwie do USA i innych rynków, 60-70% książek w Indiach jest odbieranych bez agentów, ponieważ większość wydawców akceptuje niechciane rękopisy. Oczywiście nie umniejsza to znaczenia agenta. Agent jest idealny dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie został opublikowany, i dla tych autorów, którzy wolą skupić się na swoim pisaniu, niż dogonić rigmarole i formalności związane z publikacją. Agent poprowadzi cię i będzie walczył o ciebie, gdy najbardziej potrzebujesz kogoś u boku. Agenci są również na bieżąco z wydarzeniami w świecie wydawniczym, w przeciwieństwie do nas izolowanych pisarzy, więc to jest to. Nie będzie Ci gorzej bez agenta, ale będzie Ci lepiej z jednym. Niektórzy z najlepszych agentów Indii to Mita Kapur, Kanishka Gupta, Sherna Khambatta, Shruti Debi, Anuj Bahri, Jayapriya Vasudevan, Suhail Mathur i David Godwin.

jak samodzielnie publikować

w dzisiejszym świecie bariery wejścia na publikację zostały obniżone. Wszystko to dzięki self-publishingowi, sposobowi, w jaki książka może zostać opublikowana bez użycia konwencjonalnych metod lub tradycyjnego wydawcy. Istnieje wiele platform w Indiach, takich jak Amazon Kindle Direct Publishing (KDP), Partridge Publishing (Penguin), miejsce zapisu (Księgarnie krzyżówki), BooksFundr (White Falcon Publishing), Notion Press, Pothi, Cinnamon Teal Publishing, Power Publishers, Ebook Sutry, Bookmann India, Kobo, Smashwords, Google Play, Scribd, Become Shakespeare, 24by7publishing, Matrubharti i ScholarGram. Zastrzeżenie: należy pamiętać, że średnio książka wydana samodzielnie sprzedaje się tylko w około 50 egzemplarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.