Jak pozbyć się strachu przed jazdą na autostradzie po wypadku?

strach przed jazdą

jeśli denerwujesz się, że znowu zasiądziesz za kierownicą po wypadku, najlepszą strategią jest spowolnienie. Zacznij od krótkich, bezstresowych dysków i rozważ zabranie ze sobą przyjaciela, aby uzyskać wsparcie emocjonalne. Pracuj na drodze do jazdy autostradą stopniowo. Jeśli nadal czujesz się niespokojny, możesz skorzystać z defensywnej nauki jazdy-lub kilku sesji z terapeutą, abyś mógł porozmawiać o tym, co się stało.

każdy wypadek może być denerwujący i naturalne jest, że czujesz się nieswojo z powodu ponownej jazdy, niezależnie od tego, czy wypadek był z twojej winy, czy nie. Ilość strachu, który odczuwasz, będzie się różnić w zależności od twojej osobowości, twojej przeszłości i powagi twojego wypadku. Możesz czuć niepokój przez cały czas lub tylko podczas jazdy obok miejsca wypadku. Dla większości ludzi te uczucia zaczynają znikać w ciągu miesiąca po wypadku.

jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z moim strachem?

nie ignoruj tego ani nie unikaj. Podróż autobusem lub Uberem może być rozwiązaniem krótkoterminowym, ale nie pomoże Ci stawić czoła lękom i wrócić do normalnych nawyków jazdy. Oto niektóre z kroków zalecanych przez ekspertów:

  • porozmawiaj o wypadku z przyjaciółmi i członkami rodziny. Pierwsze swoje myśli na zewnątrz może pomóc przetworzyć, co się stało i złagodzić niepokój. Pamiętaj, aby porozmawiać o sposobach, w jakie uniknąłeś wypadku, zmniejszyłeś jego wpływ, pomogłeś innym lub zminimalizowałeś własne obrażenia. Skupienie się na własnych pozytywnych działaniach może pomóc zmniejszyć strach.
  • zacznij od krótkich, łatwych podróży. Jedź po bloku, przez swoją okolicę lub do sklepu spożywczego. Unikaj ruchliwych dróg, dużych prędkości i miejsca wypadku – na początku. Stopniowo pracuj nad bardziej wymagającymi napędami.
  • najpierw zabierz ze sobą przyjaciela. Posiadanie towarzysza może pomóc Ci poczuć się pewniej, dać ci kogoś, z kim możesz porozmawiać i pozwolić, aby odwrócić kierownicę do kogoś innego, jeśli niepokój jest po prostu zbyt duży.
  • jeśli miejsce wypadku jest na normalnej trasie, nie zmieniaj swojego zachowania, aby go uniknąć. Zmierzenie się ze swoim strachem pomoże Ci go przezwyciężyć, a to obejmuje przejazd obok miejsca wypadku, jeśli normalnie go napotkasz.
  • Zapisz się na kurs prawa jazdy lub kilka sesji z instruktorem nauki jazdy. Wiedza, jak uniknąć wypadków, może pomóc Ci poczuć się pewniej. A posiadanie profesjonalisty w samochodzie może zapewnić Cię, że wiesz, co robisz za kierownicą.

jeśli wypróbowałeś te strategie i nadal odczuwasz silny lęk lub masz inne objawy, takie jak retrospekcje, koszmary lub depresja, możesz potrzebować pomocy ze strony specjalisty ds. zdrowia psychicznego, takiego jak psycholog lub licencjonowany kliniczny pracownik socjalny. Profesjonalni doradcy mogą pomóc ci pogodzić się z wypadkiem, przezwyciężyć strach przed jazdą i ruszyć do przodu z życiem.

wypadek to nie moja wina. Czy ubezpieczenie drugiego kierowcy opłaci mi poradę?

to zależy od tego, czy ty też zostałeś zraniony fizycznie. Prawo Gruzji pozwala ofiarom wypadków na odzyskanie pieniędzy na pokrycie ich obrażeń fizycznych i wszelkich strat, które wynikają z tych obrażeń fizycznych. Oznacza to, że jeśli lekarz leczył cię z powodu złamań kości, wstrząsu mózgu, urazu kręgosłupa szyjnego lub innego urazu, możesz również odzyskać pieniądze, aby zapłacić za wszelkie potrzebne leczenie psychiczne. Ale jeśli twoje jedyne obrażenia były emocjonalne, ubezpieczenie drugiego kierowcy zwykle nie zapłaci.

prawnik zajmujący się wypadkami samochodowymi może pomóc ci rozwiązać te problemy i powiedzieć, czy możesz złożyć wniosek o odszkodowanie za obrażenia emocjonalne. Prawnik może również uwolnić się od stresu związanego z wypadkiem, gromadząc dowody potrzebne do przedstawienia firmie ubezpieczeniowej mocnej sprawy. Prawnik może negocjować ugodę ubezpieczeniową dla Ciebie lub obsługiwać pozwy o wypadek samochodowy w pobliżu Atlanty. Z pomocą prawnika ofiary wypadków często otrzymują tysiące dolarów więcej, niż w innym przypadku.

prawnik z Atlanty może Ci pomóc—za darmo

nasi prawnicy poświęcili dziesięciolecia na pomoc ofiarom wypadków samochodowych w uzyskaniu pieniędzy, których potrzebują, aby wyzdrowieć po wszystkich urazach – zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Zawsze jesteśmy przystępni cenowo, ponieważ nie poprosimy Cię o zapłatę, chyba że odzyskamy dla ciebie pieniądze. Umów się z nami na bezpłatną konsultację – nie ma obowiązku. Zadzwoń do nas pod numer (404) 341-6555 lub wypełnij formularz po prawej stronie, aby uzyskać bezpłatną konsultację już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.