jak przyciągnąć nowych klientów

nawet z najlepszą wolą na świecie jeśli nie masz klientów, nie masz agencji rekrutacyjnej. Ale jak zdobyć nowych klientów, nie robiąc przerażającego zimnego połączenia? Klienci są coraz savvier w unikaniu zimnych połączeń i nawet jeśli nie dostać przez, szanse, że zimne połączenie zamienia się w najlepszym klientem są niskie.

jeśli jesteś nową agencją rekrutacyjną, pozyskiwanie leadów jest niezwykle ważne. Podczas gdy ustalone agencje często znaleźć, że prowadzi przyjść do nich, to nie jest w przypadku nowych agencji. Twoim pierwszym instynktem może być rozpoczęcie wybierania numeru-i to zdecydowanie powinno być częścią ogólnego podejścia – ale istnieją inne możliwości, które możesz podjąć, aby zdobyć nowych klientów, bez konieczności odbierania telefonu do osoby, z którą nigdy wcześniej nie rozmawiałeś.

w rekrutacji chodzi o budowanie relacji z pracodawcami, a korzystanie z poniższych metod może pomóc ci zbudować podstawy do długiej i udanej współpracy.

media społecznościowe to kopalnia złota

Jeśli jeszcze nie jesteś (a kto nie jest teraz?!), wejdź na LinkedIn, Facebook, Twitter i inne odpowiednie platformy społecznościowe dla branży, w której rekrutujesz. Media społecznościowe to świetne narzędzie do budowania silnych relacji z pracodawcami i pozycjonowania się jako autorytet w sektorach, w których rekrutujesz.

dotarcie do pracodawcy w mediach społecznościowych, nawet po prostu retweet lub rozpoczęcie znaczącej rozmowy na temat rzeczy, które faktycznie mają dla niego znaczenie, może przejść długą drogę w pozycjonowaniu siebie jako zaufanego źródła informacji. Chociaż ta metoda nie przynosi natychmiastowych rezultatów, oznacza to, że gdy zaangażowany pracodawca musi zatrudnić pracowników, jesteś jednym z pierwszych ludzi, o których myślą.

w mediach społecznościowych chodzi o pomaganie ludziom, prowadzenie rozmów, angażowanie się w nie-coś, co zwykle nie ma bezpośredniego lub szybkiego zwrotu. Ale rekruterzy, którzy to rozumieją, to ci, którzy nieustannie budują silne relacje z pracodawcami, ponieważ wiedzą, że chodzi o inwestowanie w ich markę.

poświęć czas na front sklepu

przyciąganie ruchu do twojej witryny organicznie jest udowodnione jako jeden z najskuteczniejszych sposobów generowania potencjalnych klientów. Jako agencja rekrutacyjna nie zaniedbuj swojej witryny na rzecz internetowych tablic pracy-inwestowanie czasu w swoją witrynę i poświęcanie czasu na SEO i regularne aktualizowanie bloga może przyciągnąć więcej niż tylko kandydatów.

nie ignoruj SEO (search engine optimization). Dokonując drobnych zmian w swojej witrynie, możesz poprawić ranking swojej agencji w Google, co spowoduje organiczny (bezpłatny) ruch do niej. Jednym z kluczowych czynników jest w tym treść.

według HubSpot, firmy B2B, które blogują, generują o 67% więcej leadów niż te, które tego nie robią.

budując blog, który jest regularnie aktualizowany o pouczające, angażujące posty na temat branży, w której rekrutujesz, przyciągniesz potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani tym, co masz do zaoferowania, i tak jak w przypadku relacji z mediami społecznościowymi, gdy potrzebują zatrudnienia, będziesz jednym z pierwszych, o których pomyślą.

żyjemy teraz w świecie, w którym procesy transakcyjne Nie zachodzą impulsywnie – klienci Google, badają i zadają pytania, więc skok sprzedaży znikąd już tego nie ogranicza. Oczywiście, nie zaniedbuj podnoszenia telefonu i rozmawiania z prawdziwym człowiekiem. Ale zanim zaczniesz dzwonić, czy znasz i rozumiesz tego pracodawcę? Proponujesz rozwiązanie problemu? Jeśli tak, wykręć numer.

dosłownie drapiemy powierzchnię tym wstępnym wpisem na blogu, ponieważ istnieje wyraźnie wiele innych sposobów generowania potencjalnych klientów. Uważamy, że niektóre działania są bardziej istotne niż inne. Rzeczy, które omówiliśmy powyżej, powinny być prawdopodobnie uważane za podstawowe elementy budowania marki, rozwijania obecności i głosu oraz przygotowania drogi do maszyny generującej leady, aby przyspieszyć.

tak więc, jeśli myślisz o założeniu własnej firmy rekrutacyjnej, ale martwisz się o to, że musisz żonglować codzienną pracą rekrutacyjną ze wszystkimi zadaniami, takimi jak optymalizacja witryny, tworzenie blogów i aktualizowanie profili w mediach społecznościowych – Porozmawiaj z nami o tym, jak możemy Ci pomóc. Możemy zapewnić Ci wszystkie niezbędne fundusze i inwestycje, a także wsparcie w zakresie marketingu, IT, HR, prawa i finansów, abyś mógł skoncentrować się na swoich klientach i kandydatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.