jak rozpocząć prywatny biznes transport autobusowy w Indiach? [Koszt, wymagania]

prowadzenie działalności transportowej w Indiach jest dość opłacalne. Istnieją różne rodzaje sektorów w segmencie transportu, z których jednym jest prywatny transport autobusowy. Przewoźnicy prywatnych autobusów kursują autobusami w mieście, w państwie, w różnych stanach, a także codziennie przewożą pasażerów korporacyjnych z jednego punktu do drugiego na ustalonych trasach.

jeśli chcesz rozpocząć prywatny biznes transportu autobusowego w Indiach, istnieje pewna ilość podstaw, które trzeba będzie zrobić, zanim zaczniesz go konfigurować. Uprościliśmy to dla Ciebie i mamy wszystko, co musisz wiedzieć o zakładaniu firmy transportowej.

kroki związane z zakładaniem prywatnej firmy transportowej w Indiach

wstępne badania

przed rozpoczęciem działalności transportowej w Indiach musisz znać branżę na wylot. Musisz zrozumieć, w jaki sposób działa branża, jakie przepisy są dla niej wiążące oraz jakie zasady i regulacje muszą być przestrzegane przez firmę. Ponieważ chcesz założyć prywatną firmę transportową, musisz dobrze znać zasady i przepisy regulujące transport autobusowy dla pasażerów.

biznesplan i rejestracja

po przeprowadzeniu wstępnych badań i poznaniu podstaw branży nadszedł czas, aby wykreślić swój biznesplan. Musi to obejmować rodzaj autobusów, które chcesz włączyć do swojej floty, zarówno w krótkim okresie, jak iw niedalekiej przyszłości, segment rynku, do którego chcesz dotrzeć, misję, wizję, analizę konkurencji, przewidywane wydatki i strukturę Twojej firmy. Twój biznes plan musi również zawierać twój model biznesowy–

  • czy chcesz kupić swoje autobusy lub wynająć je
  • jakie usługi chcesz świadczyć klientom?
  • koszty
  • jaka jest Twoja przewaga konkurencyjna w stosunku do konkurencji?
  • na jakich trasach chcesz operować?
  • jakie masz plany marketingowe i promocyjne?
  • jakie wyzwania spodziewasz się zmierzyć w ciągu pierwszych 6 miesięcy, 1 roku i tak dalej?

ten dokument biznes planu będzie twoim planem, który pomoże Ci przez pierwsze kilka lat Twojej prywatnej działalności transportowej.

kupno i pożyczka pojazdu

po sporządzeniu biznesplanu kolejną ważną rzeczą do zrobienia jest pozyskanie pojazdów – wynajem/leasing lub kupno. Jeśli chcesz kupić własną flotę autobusów, zawsze zaleca się zakup początkowo do 2-3 autobusów. Będzie to wymagało ogromnego kapitału, a więc inwestowanie w zbyt wiele pojazdów początkowo nie jest zalecane. Możesz kupić używany autobus, ponieważ kosztują mniej i możesz kupić 2-3 pojazdy w jednym ujęciu przy początkowej inwestycji. W oparciu o swoje finanse, można również rozpocząć wniosek kredytowy lub pożyczyć pieniądze od inwestorów, jeśli w ogóle. Nigdy nie kupuj tylko jednego autobusu i spróbuj szczęścia na tym samym.

zdecyduj się na opłacalną trasę

kiedy już zdecydujesz się na swoje pojazdy, nadszedł czas na skrócenie i sfinalizowanie tras, które są najbardziej popularne. Podczas określania popularności trasy należy również wykonać pewne obliczenia kosztów, które mogą pomóc w określeniu, które trasy są również opłacalne.

bezpieczne licencje i zezwolenia

skonfigurowanie procesu prywatnego transportu autobusowego wymaga uzyskania wielu licencji, zezwoleń i zezwoleń dla firmy, a także pojazdów. Będziesz potrzebować licencji wymaganej do przewozu pasażerów, licencji jako przewoźnik, uprawnienia RTO i inne niezbędne zezwolenia, aby móc zezwolić autobusom na poruszanie się w obrębie stanu lub z jednego stanu do drugiego.

zatrudnianie

każda firma odnosi sukcesy dzięki doskonałemu przywództwu i zaangażowanemu personelowi. Kolejnym oczywistym krokiem do założenia firmy transportowej jest zatrudnienie pracowników, którzy będą obsługiwać autobusy i zarządzać klientami w transporcie.

Marketing firmy transportowej

gdy personel jest na pokładzie, następnym krokiem jest uruchomienie firmy i rozpoczęcie jej marketingu. Ważne jest, aby sprzedawać do klienta docelowego. Musisz również wymienić się na portalach internetowych, takich jak Redbus, Bitla, Abhibus itp. Ponieważ rezerwacje online stają się nową normą, ludzie zwykle szukają biletów tutaj. Zdobycie dostępu do tych portali i przyciągnięcie klientów to najlepszy sposób na regularne przyjmowanie rezerwacji. W rzeczywistości 90% prywatnych rezerwacji autobusowych pochodzi z wyżej wymienionych portali internetowych.

innym sposobem na uzyskanie rezerwacji jest współpraca z agentami rezerwacji lub posiadanie fizycznego biura, w którym klienci mogą dokonywać rezerwacji.

Zaprojektuj najlepsze doświadczenie klienta, aby stworzyć zaufanie

dzięki podstawowej pracy i konfiguracji wykonanej dla prywatnej firmy transportowej, nadszedł czas, aby pracować nad stworzeniem najlepszego doświadczenia klienta dla osób, które jeżdżą Twoimi autobusami. W tym miejscu możesz naprawdę odróżnić się od konkurencji, dając swoim klientom korzyści i korzyści, takie jak odprawy online, oferując bezpłatne butelki z wodą, przekąski, miejsca premium z dodatkowymi pokojami na nogi itp. Doskonałym sposobem na zdobycie zaufania klientów i utrzymanie go jest posiadanie solidnego zespołu obsługi klienta i opieki. Większość przewoźników autobusowych często to przeoczyła.

Rozwijaj swój biznes

to zajmie coś między 3-6 miesięcy, a nawet rok, aby Twoja prywatna firma transportowa zaczęła działać i przynosiła znaczne zyski. Pracuj konsekwentnie nad marketingiem it dla większej liczby klientów, utrzymując obecnych i nowych klientów oraz stale zwiększając wydajność procesu.

przy stałym wzroście liczby klientów, wysokim odsetku powracających klientów i rosnących zyskach, kolejnym krokiem jest zaspokojenie popytu wraz z podażą poprzez zwiększenie floty i tras oraz rozpoczęcie pozytywnego cyklu udanej działalności transportowej.

czy prywatny biznes transport autobusowy w Indiach opłacalne?

teraz, gdy jesteś uzbrojony we wszystkie informacje potrzebne do założenia prywatnej firmy transportowej w Indiach, zastanawiasz się, jak opłacalna jest ta firma? Oto kilka czynników, które wpływają na rentowność tego biznesu transportowego:

  • bez względu na trasę twojego autobusu, jest tak wielu operatorów autobusów i przewoźników, że zawsze istnieje ostra konkurencja w zakresie cen biletów i nakładania ścisłego pułapu na ceny biletów.
  • jedną z największych przeszkód w rozpoczęciu tej działalności jest jej początkowy wysoki koszt zakupu nowych pojazdów, co skutkuje stromymi opcjami finansowania. Jeśli chcesz kupić luksusowe autokary Volvo, Scania i Mercedes, być może będziesz musiał zapłacić około crore w dzisiejszych czasach.
  • wahania na indyjskich rynkach to coś, z czym wszyscy musimy żyć. W takim biznesie wahające się rynki mogą mieć wpływ na nowo uruchomiony prywatny transport autobusowy.

wniosek

założenie prywatnej firmy transportowej wymaga dużych nakładów finansowych, czasu i konsekwentnego wysiłku. Chociaż wszystko może wydawać się ustawione od samego początku, zebranie klientów zajmuje trochę czasu. Firma jest bardzo kapitałochłonna i wymaga posiadania wystarczającego wsparcia finansowego na żeglowanie przez początkowe lata. Jednak przecinając ograniczenia taryfowe, wahania rynkowe i wojny cenowe, jest to świetny biznes, aby wejść, ponieważ w tym segmencie zawsze jest popyt.

mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w badaniach. Możesz również odwiedzić te powiązane artykuły, jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem takiej działalności:
suchy owoc biznes Pani Puri biznes Salon samochodowy Kirana biznes
Franczyza biznes Sklep Medyczny biznes sklep z herbatą biznes biznes z warzywami

Bądź na bieżąco z nowymi pomysłami na biznes & porady biznesowe z blogami OkCredit w języku angielskim, Hindi, Malayalam, Marathi & więcej!
Pobierz OkCredit teraz & pozbądź się kłopotów z księgowością.
OkCredit jest w 100% Made in India.

Jak długo autobusy mogą pracować w Twojej flocie?

Ans: jeśli dobrze utrzymane, dobrej jakości autobusy Volvo mogą pokonywać około 2,5-4 lakh kilometrów.

Q. które autobusy warto zainwestować w Volvo czy zwykłe autobusy?

Ans:chociaż proste autobusy są znacznie tańsze niż Volvos, zmniejszając początkowe koszty inwestycji, ludzie wolą autobusy Volvo dla ich komfortu. Lepiej więc zainwestować początkowo w dwa autobusy Volvo, które mogą jeździć tam i z powrotem na wybranej trasie.

Q. jaki rodzaj początkowej inwestycji szukasz, aby założyć ten biznes?

Ans: Początkowa minimalna inwestycja w prywatnym biznesie transportu autobusowego jest wszystko wokół INR 50 lakhs do 1 crore.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.