Jak sprawdzić chiński numer rejestracyjny firmy (aktualizacja 2022)

udostępnianie to troska!

 • Udostępnij
 • Tweet
 • Pin
 • LinkedIn

możesz zapytać, jak sprawdzić chiński numer rejestracyjny firmy, jeśli robisz interesy z chińskimi firmami.

istnieje mnóstwo chińskich firm działających online, które walczą o Twoją uwagę. Ty jednak chcesz się upewnić, że do czasu rozliczenia się na kilka są one wszystkie legalne. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy pracujesz z renomowanej firmy lub jeden, który jest na czarnej liście.

zanim przejdziemy do tego, jak sprawdzić numer rejestracyjny chińskiej firmy, najpierw powinniśmy podkreślić, co to jest. Każda firma w Chinach jest prawnie zobowiązana do oficjalnej rejestracji. Rezultatem jest licencja biznesowa, która ma unikalny numer rejestracyjny / numery licencji biznesowych. Brak tego dokumentu wskazuje, że działają nielegalnie.

numer jest rejestrowany jako ewidencja Państwowa pod organami odpowiedzialnymi za rejestrację działalności gospodarczej (AIC-Administracja dla przemysłu i Handlu) w danym województwie. Zapisy te są upubliczniane online za pośrednictwem strony internetowej. To sprawia, że niezwykle łatwo sprawdzić, czy chińska firma ma licencję biznesową i sprawdzić numer rejestracyjny. Robiąc to, robisz to, aby sprawdzić, czy sprawdzona jest firma, z którą rozmawiasz. Jeśli liczby pasują, pracujesz z legalną firmą.

to brzmi prosto, ale to dalekie od rzeczywistości, ponieważ musisz mieć pewną wiedzę na temat działania systemu i języka. Jesteśmy tutaj, aby pomóc ci dowiedzieć się, jak sprawdzić chiński numer rejestracyjny firmy w łatwy sposób.

 1. dlaczego warto sprawdzić chiński numer rejestracyjny firmy?

świat online pochodzi z dobrych i złych, a ostatnią rzeczą, którą chciałbyś dla siebie i innych jest zostać oszukany. Dlatego powinieneś nalegać na sprawdzenie chińskiego numeru rejestracyjnego firmy. Zasadniczo praktyka ta polega na sprawdzaniu, czy firma jest prawdziwa, czy nie. Sprawdzanie numeru rejestracyjnego firmy i potwierdzanie jej legalności jest to praktyka, którą powinien wykonywać każdy, kto pracuje z krajami lokalnymi lub międzynarodowymi.

oprócz oszustw, niektóre firmy nadal działają pomimo cofnięcia licencji. Nie chcesz angażować się w taką firmę, jeśli wybuchnie skandal, a twoje nazwisko zostanie wplątane. Firmy powinny zapewnić, że prowadzą działalność zgodnie z prawem.

inną zaletą pracy z zarejestrowaną chińską firmą jest to, że jesteś pewien, że możesz podjąć kroki prawne, jeśli nie dotrzymają swojej części umowy, coś mało prawdopodobnego.

Related reading: Jak zweryfikować chińskich dostawców To fabryki (nie Firmy handlowe)

 1. Zmiana chińskiego numeru rejestracji działalności gospodarczej

Zmiana chińskiego numeru rejestracji działalności gospodarczej nastąpiła w październiku 2015 r. Rząd wprowadził 18-cyfrowy chiński numer rejestracyjny firmy. Przedsiębiorstwa w Chinach kontynentalnych przyjęły tę zmianę. Siła, która skłoniła władze do wprowadzenia tej zmiany, była oparta na ogólnych wysiłkach kraju na rzecz modernizacji ich systemów.

te informacje są niezbędne dla firm na całym świecie, które mają do czynienia z chińskimi firmami przed tą datą. Choć minęły już cztery lata, jeśli właśnie zauważyłeś, że numer rejestracyjny się zmienił, nie zdziw się-nadal masz do czynienia z tymi samymi ludźmi. Jeśli jednak brakuje tego numeru w Twoich przesyłkach, możesz chcieć przejść do sedna sprawy.

więc doprowadził do ewolucji chińskiego numeru rejestracyjnego firmy? Szybki rozwój Chin sprawił, że zarejestrowano o wiele więcej nowych firm. Poprzedni 15-cyfrowy numer rejestracyjny nie był już ważny. Nowy kod został zaprojektowany, aby zaspokoić to zapotrzebowanie. Zmodernizowano również elementy numeru identyfikacji podatkowej i kodu organizacji, które były oddzielnymi równie ważnymi dokumentami, które przedsiębiorstwa musiały posiadać.

Stary

nazwa 18-cyfrowego kodu nosi nazwę „Unified Social Credit Code” (一一一) i obowiązywała do końca 2017 roku. Osiemnaście liczb jest dość długich, ale wszystkie są znaczące. Są one następujące.

Nowy

 1. pierwszy numer= organ rejestrujący (zazwyczaj a 9, reprezentujący AIC)
 2. drugi numer= zarejestrowany Typ podmiotu (Przedsiębiorstwo, prywatna firma itp.)
 3. trzecia do ośmiu cyfr = kod regionu (najwyższy podział administracyjny, miasto stowarzyszone itp.)
 4. od dziewiątej do siedemnastej liczby = kod organizacji (prawdopodobnie stary numer rejestracji podatkowej)
 5. osiemnasta liczba= cyfra kontrolna (cyfra lub litera)
 1. sposoby sprawdzania chińskiego numeru rejestracyjnego firmy

teraz masz zrozumienie, jak działa numer rejestracyjny i podział, co one oznaczają, zbadajmy sposoby sprawdzania chińskiego numeru rejestracyjnego firmy. Istnieje wiele kroków do podjęcia, ale chcesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty są zgodne z prawem.

 1. poproś o kopię numeru rejestracyjnego firmy, którą sprawdzasz
 2. Sprawdź nazwę firmy w oficjalnych rejestrach kraju. Strona internetowa: http://www.gsxt.gov.cn/index.html (ta strona nie ma certyfikatu SSL, ale jest Bezpieczna w użyciu)
 3. Porównaj cyfry, aby potwierdzić legalność

krok po kroku przykład

Krok 1

jeśli robisz interesy z biżuterią SOQ, jeśli możesz poprosić lub znaleźć kopię numeru rejestracyjnego. Skontaktuj się z nimi lub znajdź je na swojej stronie internetowej(chińskie firmy uwielbiają udostępniać swój numer rejestracyjny na swojej stronie internetowej.

ten czy ten. Oba są OK

Krok 2

Sprawdź nazwę firmy w oficjalnych rejestrach kraju.

skopiuj chińskie znaki nazwy firmy i wklej do systemu, aby potwierdzić. Strona internetowa: http://www.gsxt.gov.cn/index.html

wskazówka: jeśli nie znasz chińskiego, Znajdź przyjaciela, który zna Chiński, aby ci pomóc. Musisz znać Chiński, żeby to zweryfikować . (Niektóre chińskie znaki)

skopiuj chińskie znaki nazwy firmy

musisz znać Chiński, żeby to zweryfikować .

Potwierdź

Krok 3

kliknij znalezione wyniki i porównaj cyfry, aby potwierdzić legalność.

możesz sprawdzić nazwę i numery w szczegółach.

jak widać, możesz sprawdzić numer, imię i nazwisko oraz adres firmy

dodatkowe kroki obejmują również potwierdzenie adresu prawnego i operacyjnego oraz danych kontaktowych zarejestrowanych w systemie. Jeśli możesz, Wybierz wizytę w lokalu, aby potwierdzić to samo. Metody, których możesz użyć, to AIC China Company Registration Check, National Enterprise Credit Information publication System, National Company Credit Information System i inne dostępne lokalne systemy. Oto strona, którą możesz wypróbować.

: Większość systemów nie jest w języku angielskim, zwłaszcza dla firm niezarejestrowanych w Hongkongu lub innych dużych miastach. Dlatego będziesz musiał skopiować chińskie znaki nazwy firmy i wkleić do systemu, aby potwierdzić.

po wykonaniu powyższych kroków należy skontaktować się z przedstawicielem prawnym. To znaczy, że powinieneś skontaktować się z szefem. Jest mało prawdopodobne, że ich dane kontaktowe zostaną wymienione; zamiast tego znajdziesz zespół marketingowy lub kierownika projektu. Nalegaj, aby uzyskać kontakty swojego szefa, ponieważ są ostateczni decydenci. Możesz również chcieć współpracować z lokalną firmą prawniczą, jeśli zamierzasz prowadzić długoterminową działalność z wysokimi udziałami w Chinach. Szczególnie w przypadku NDA.

jeśli chcesz najlepszych w kraju, po przejściu kroków, jak sprawdzić numer rejestracyjny chińskiej firmy, możesz zrobić więcej. Sprawdź, czy posiadają certyfikaty ISO / CSA / UL / CE / TUV potwierdzające ich jakość. Możesz skontaktować się bezpośrednio z organizacjami, aby zweryfikować te informacje.

uzbrojony w tę wiedzę, praca z zagraniczną firmą, w tym z Chinami, nie powinna już wydawać się zbyt skomplikowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.