jak umieścić oponę Kosiarki z powrotem na obręczy, krok po kroku

to piękny słoneczny dzień sezonu wiosennego, a Ty jesteś zajęty pracą w swoim ogrodzie. Używasz zaufanej Kosiarki, która cię nie zawiodła. Ale nagle czujesz, że kosiarka nie działa tak płynnie, jak powinna. Czuje się jakby był ciągnięty po ziemi siłą. Więc wyłączasz silnik kosiarki i wysiadasz z Kosiarki samojezdnej. Ale to, co teraz widzicie, wcale nie jest przyjemne. Twoja kosiarka ma przebitą oponę i wiesz, że musisz ją naprawić za pomocą nowej opony lub dętki.

gdy opona Kosiarki się starzeje, bardziej prawdopodobne jest, że gwóźdź może łatwo zacisnąć się w oponie i sprawić, że będzie płaska. Twardy guz do kosiarki może również powodować ten problem. Artykuł ten stanowi przewodnik krok po kroku dotyczący demontażu opony Kosiarki, montażu nowej dętki lub opony oraz ponownego zakładania opony na obręcz.

Jak założyć oponę Kosiarki z powrotem na obręcz, krok po kroku:

 • punkt 1. Usuń oponę z Kosiarki
 • Krok 2. Zdejmij oponę z obręczy
 • Krok 3. Sprawdź, czy nie ma gwoździ na powierzchni opony
 • Krok 4. Zainstaluj oponę na obręczy
 • Krok 5. Zamontować oponę z powrotem na kosiarce
jak umieścić oponę Kosiarki z powrotem na obręczy, krok po kroku 1

usuwanie i wymiana opony do kosiarki, krok po kroku:

szczegółowa procedura usuwania i wymiany opony do kosiarki została podzielona na kilka małych kroków.

● Krok 1. Wymontowanie opony z Kosiarki:

pierwszym krokiem do naprawy przebitej opony lub wymiany jej na nową jest usunięcie starej opony i obręczy z Kosiarki. Należy wykonać następujące kroki, aby zakończyć tę procedurę:

– krok 1.1. Usuń plastikowy bagażnik obręczy:

na środku obręczy opony znajduje się plastikowy bagażnik (lub czapka). Chwyć go za pomocą szczypiec i zdejmij z obręczy. Staraj się nie łamać go, ponieważ posiada trochę tłuszczu i jest trochę kruchy z tego powodu.

– krok 1.2. Usuń klips C z obręczy:

za plastikowym bagażnikiem znajduje się klips C. Chwyć za klips c za pomocą szczypiec i wyciągnij go z obręczy.

– krok 1.3. Usuń podkładkę:

po usunięciu klipsa c zobaczysz podkładkę. Wyciągnij tę podkładkę z obręczy.

– krok 1.4. Wyciągnij oponę z osi:

po wykonaniu powyższych kroków możesz teraz wyciągnąć obręcz wraz z oponą z Kosiarki.

● Krok 2. Usuń oponę z obręczy:

gdy usunąłeś obręcz i oponę z Kosiarki, nadszedł czas, aby usunąć oponę z obręczy.

– krok 2.1. Zdejmij oponę z jednej strony obręczy:

aby usunąć dyszę starej rury (jeśli opona ma dętkę), musisz najpierw zdjąć oponę z co najmniej jednej strony obręczy.

aby to zrobić, młotkiem śrubokręt z płaskim łbem na skrzyżowaniu Opony i dętki. Gdy wkrętak dostanie się do tego złącza, proszę go popchnąć i spróbować zdjąć oponę z rury. Powtórz ten sam krok również po przeciwnej stronie opony.

– krok 2.2. Wyjmij dyszę z obręczy:

każda opona i dętka ma dyszę zamontowaną w obręczy Opony. Byłoby najlepiej, gdybyś wyciągnął tę dyszę z obręczy, aby przejść dalej.

 • chwyć małą okrągłą gumę z tyłu dyszy: z tyłu dyszy znajduje się mała okrągła guma, która utrzymuje dyszę wewnątrz obręczy i utrzymuje ją w zacięciu. Chwyć tę gumę za pomocą szczypiec i odetnij ją.
 • wyjmij dyszę: po przecięciu gumy chwyć głowicę dyszy za pomocą szczypiec i wyciągnij ją w kierunku do góry.

– krok 2.3. Podnieś oponę z obręczy:

to jest, gdzie rzeczy robią się ekscytujące i jest najbardziej technicznym krokiem całego procesu. Do tego kroku może być potrzebne kilka śrubokrętów. Chociaż istnieją specjalne narzędzia do zdejmowania opony z obręczy, użyjemy śrubokrętów, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

włóż śrubokręty w różnych pozycjach: włóż śrubokręt wewnątrz połączenia opony z obręczą i pociągnij śrubokręt do góry, aby opona zaczęła schodzić z obręczy.

wykonaj ten sam krok za pomocą innego śrubokręta, który należy włożyć w pewnej odległości od pierwszego. Pracuj wokół opony, wykonując ten sam krok.

Usuń oponę z obręczy: opona jest teraz całkowicie wolna od uchwytu obręczy. Zdejmij tę oponę z obręczy.

● Krok 3. Sprawdź, czy nie ma gwoździ na powierzchni opony:

chwyć latarkę i sprawdź, czy nie ma gwoździ lub ostrego przedmiotu wbitego w oponę wewnątrz lub na zewnętrznej powierzchni. Jeśli znajdziesz jakieś, usuń je z powierzchni opony za pomocą szczypiec.

● Krok 4. Zainstaluj oponę na obręczy:

Uff, to musiało być męczące zadanie. Jesteś już w połowie drogi, a wszystko, co musisz teraz zrobić, to zainstalować nową oponę z powrotem na obręczy.

– krok 4.1. Zainstaluj nową rurkę:

niektóre opony mogą być bezdętkowe, podczas gdy niektóre mogą mieć rurkę. Musisz zainstalować nową rurkę, jeśli poprzednia całkowicie wyblakła lub miała różne przebicia.

włóż nową rurkę do Opony i wypchaj ją. Zawór napełniania rury musi być zgodny z otworem zaworu napełniania wewnątrz obręczy, w której ma być zamontowany. Włóż zawór napełniający do otworu zaworu napełniającego znajdującego się na obręczy.

– krok 4.2. Zainstaluj oponę z powrotem na obręczy:

jeśli instalujesz nową oponę lub wkładasz starą oponę z powrotem na obręcz, ten krok ma zastosowanie w obu tych przypadkach. Śrubokręty i trochę siły ręki to wszystko, czego potrzebujesz do tego kroku.

 • nałóż trochę płynu przekładniowego na wewnętrzne krawędzie opony: nałóż trochę płynu przekładniowego na wewnętrzne okrągłe krawędzie opony. Ten krok jest wykonywany, aby krawędzie były bardziej miękkie, aby mogły łatwo dopasować się do obręczy. Olej może być również używany do tego celu w przypadku, gdy płyn przekładniowy nie jest dostępny.
 • wciśnij oponę z powrotem: naciskaj na jedną stronę Opony i za pomocą kilku śrubokrętów spróbuj wsunąć oponę z powrotem do wnętrza obręczy, tak aby opona została wepchnięta ze wszystkich stron.
 • napełnij oponę powietrzem: napełnij oponę powietrzem zgodnie z zalecanym ciśnieniem powietrza w oponie.

● Krok 5: Zainstaluj oponę z powrotem na kosiarce:

po włożeniu opony z powrotem na obręcz, należy ją teraz zainstalować z powrotem na kosiarce.

– krok 5.1. Umieść oponę z powrotem na osi:

umieść oponę z powrotem na osi Kosiarki, tak jak wcześniej ją wyciągnąłeś.

– krok 5.2. Ponownie zainstaluj podkładki:

włóż podkładki z powrotem do obręczy Opony.

– krok 5.3. Ponownie zainstalować klip C:

ponownie zainstalować klip c z powrotem do obręczy za pomocą szczypiec.

– krok 5.4. Ponownie zainstaluj plastikowy bagażnik:

ponownie zainstaluj plastikowy bagażnik z powrotem na obręczy Opony.

pytania pokrewne:

jaki rozmiar opon do kosiarek mam kupić?

podobnie jak inne opony, opona do kosiarki ma serię numerów nadrukowanych na jednej ze stron. Liczby te wskazują na pewne szczegóły dotyczące opony. Tylko dwa parametry są wystarczające, aby wskazać Pełny rozmiar opony, tj. szerokość opony i średnicę obręczy. Istnieją dwa różne systemy doboru opon:

dobór dwóch numerów:

Większość opon do kosiarek używa dwucyfrowego systemu doboru rozmiaru, aby wskazać rozmiar opony. Na przykład w przypadku rozmiaru dwóch liczb liczby są wyświetlane jako 5-9. Liczba ta wskazuje, że szerokość opony wynosi 5 cali, a średnica obręczy 9 cali. Te dwie liczby to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać świeży kawałek opony do kosiarki.

trzycyfrowy rozmiar:

ten system wymiarowania wskazuje rozmiar opony za pomocą trzech cyfr. Na przykład, jeśli na oponie jest nadrukowana liczba 15×6.00-6, Liczba przed „x” wskazuje średnicę opony, gdy jest całkowicie napompowana. Szerokość opony jest wskazywana przez liczbę między ” x „i” -„. Ostatnia liczba oznacza szerokość obręczy.

ile ciśnienia powietrza należy utrzymać w oponach Kosiarki?

podobnie jak inne części kosiarki, takie jak silnik, paliwo i filtry, muszą być konserwowane, aby uzyskać idealną wydajność Kosiarki. Podobnie, utrzymanie odpowiedniej i określonej ilości ciśnienia powietrza w oponach jest równie ważne.

 • zapoznaj się z instrukcją obsługi: istnieją różne metody określania zalecanego ciśnienia powietrza w oponach Kosiarki. Można się o tym dowiedzieć z instrukcji obsługi. Zalecane ciśnienie jest również odciskane na zewnętrznej ścianie opony.
 • jednostki ciśnienia w oponach: ciśnienie w oponach mierzy się w funtach na cal kwadratowy lub psi. Kosiarka, która ma 15-calową przednią oponę wraz z 20-calową tylną oponą, powinna mieć odpowiednio 10 psi i 14 psi.

Uwagi końcowe:

płaska opona kosiarki może zepsuć nastrój miłośnika ogrodu. Ale usunięcie i wymiana opony nie jest bardzo skomplikowana i można to zrobić łatwo przez większość. Nie zapomnij podjąć pewne środki ostrożności przed rozpoczęciem. Noś okulary ochronne i rękawice ochronne, aby chronić się przed niepotrzebnymi obrażeniami. A kiedy skończysz naprawiać oponę, pomyśl również o innych zadaniach konserwacyjnych, takich jak Gaźnik, filtry powietrza i paliwa, i nie pozwól, aby Gaz stał się zbyt stary. Przedłuży to życie Kosiarki i możesz nadal utrzymywać swój piękny ogród!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.