jak usunąć plamy z prześcieradeł

niezależnie od tego, czy używasz olejku dla niemowląt, czy olejku do masażu, może wydawać się prawie niemożliwe, aby nie nasiąknąć nim prześcieradłami. Po tym, jak olej siada przez kilka minut, plami prześcieradła i tonie w tkaninie. Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie smaru do łokci można usunąć dowolny olej z prześcieradeł.

w tym artykule dowiesz się również, jak usunąć olej z prześcieradła, dlaczego Olejek dla niemowląt jest tak trudny do wydostania i czy olejek do masażu może zniszczyć pościel. Bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do poniższego przewodnika!

” nawigacja „

usuwając różne oleje z prześcieradeł

możesz przypadkowo rozlać Olejek dla niemowląt na prześcieradła lub używać olejku do masażu, a część z nich nasiąkła w pościeli, nie zauważając. Tak czy inaczej, olej jest znany z siania spustoszenia na prześcieradłach, włosach, dywanie, ubraniach i prawie wszystkim innym wokół domu.

jeśli próbowałeś używać wody samodzielnie, to już wiesz, że olej i woda się nie mieszają. Celem jest przepchnięcie wody przez porowatą tkaninę, aby wciągnąć ją i wyjąć, aż zniknie cały olej.

jak wyjąć Olejek z prześcieradła

wyciąganie oleju z prześcieradeł.

proces krok po kroku, aby usunąć plamy z Oleju Dla Niemowląt

 1. wlać wystarczającą ilość wody na poplamiony obszar, aby całkowicie go namoczyć. Musisz upewnić się, że każdy kawałek plamy jest pokryty, aby mógł zacząć tracić z włókien. Gdy plama jest pokryta wodą, wlać kilka kropli mydła do naczyń Świt, aby przeciąć grubość i gęstość oleju.
 2. weź starą szczoteczkę do zębów i szoruj plamę. Proces ten zajmie chwilę, często wymaga od 5 do 10 minut ciągłego szorowania. Gdy zauważysz, że olej zaczyna się podnosić i poluzować, pozostało Ci tylko kilka minut. Czas zależy od tego, ile oleju rozlałeś i jak długo siedział w prześcieradle.
 3. umieść arkusze w zlewie, umywalce, wannie lub wiadrze wypełnionym wodą. Ściśnij i pociągnij arkusze w przód iw tył, koncentrując swoją uwagę na częściach poplamionych olejem. Wykonaj ten ruch przez około pięć minut, a następnie powtórz Krok 2, jeśli Twoje arkusze wymagają dodatkowej dawki szorowania mydłem do naczyń.
 4. włóż prześcieradła do pralki i nadaj jej ciężki cykl płukania. Nie wrzucaj z nim do maszyny żadnego innego prania; chcesz, aby cała moc prania skupiała się na plamach. Jeśli nie masz Maszyny do prania, użyj sproszkowanego detergentu do prania w zlewie przez 10 do 15 minut szorowania.
 5. zanim włożysz prześcieradła do suszarki, upewnij się, że sprawdzasz plamę. Jeśli nadal tam jest, możesz zaryzykować wysuszenie go na prześcieradłach jeszcze bardziej. Szoruj go, wykonując kroki 2 i 3, aż plama zniknie, a następnie umieść je w suszarce.

dlaczego Olejek dla niemowląt jest tak trudny do usunięcia?

olej dla niemowląt jest rodzajem oleju mineralnego, co czyni go pochodną ropy naftowej. Ropa naftowa jest znana z tego, że powoduje różnego rodzaju problemy w kontakcie z tkaniną, ponieważ jest to skondensowany, gęsty olej. Kiedy rozlejesz Olejek dla niemowląt na prześcieradła, musisz działać tak szybko, jak to możliwe, aby zatrzymać go w swoich śladach.

co gorsza, większość arkuszy jest dość porowata. Możesz nie zobaczyć maleńkich dziurek, patrząc na nie z daleka, ale dokładne badanie ujawni wzory tkania we wszystkich rodzajach pościeli. Gdy olej dostaje się do porów, jest bardzo trudny do usunięcia.

mycie mydłem do naczyń jest tak skuteczne przeciwko plamom z oleju dla dzieci, ponieważ działa, aby przeciągnąć i przepchnąć plamę, a jednocześnie ją poluzować. To tylko kwestia czasu, aż olej zacznie spadać i wydostać się z prześcieradła.

niestety używanie tylko wody nie przyniesie świetnych rezultatów. Prosty ruch w przód iw tył nie wystarczy bez mydła do naczyń lub produktów do usuwania plam. Woda i olej mają inną gęstość. Chociaż obie są płynami, nie mieszają się. Używając mydła do naczyń, zwiększasz gęstość roztworu wodnego i znacznie ułatwiasz usuwanie plam z oleju.

jak usunąć Olejek Do Masażu z prześcieradeł

na szczęście olejek do masażu nie jest tak zły dla prześcieradeł, jak olejek dla niemowląt.

jak wydobyć olejek do masażu z prześcieradeł.

Instrukcja usuwania oleju do masażu

 1. namocz arkusze w wiadrze z wodą. Olejek do masażu można szybko poluzować, jeśli zaczniesz myć pościel zaraz po wycieku. Po namoczeniu prześcieradeł użyj sprayu do usuwania plam, takiego jak spray Oxiclean Maxforce. To jeszcze bardziej poluzuje plamę bez wyciągania koloru z prześcieradła.
 2. umieść pościel w pralce (lub w misce na wodę, jeśli nie masz pralki). Użyj detergentu do usuwania plam, takiego jak Clorox 2 laundry Stain Remover. Podobnie jak spray, nie usunie koloru z Twoich prześcieradeł. Gdy te dwa produkty zostaną połączone, żadne oleje nie będą miały szans.
 3. Usuń arkusze z podkładki i oceń plamę. Jeśli zniknie, możesz osuszyć prześcieradła na powietrzu lub wrzucić je do suszarki. Jeśli zauważysz, że nadal tam jest, powtórz Krok 1, aż zniknie, a następnie osusz je.
OxiClean MaxForce Odplamiacz Do Prania, 16 Fl. oz. Twin Pack
OxiClean MaxForce Odplamiacz Do Prania, 16 Fl. oz. Twin Pack

 • łączy 5 rodzajów odplamiaczy, aby pomóc ci się wydostać…
 • świetny na trawę i krew, tłuszcz i olej, plamy z jedzenia,…
 • zajmuje się zaschniętymi plamami po raz pierwszy. Prać w pralce…
 • ..

Czy Olejek Do Masażu Może Niszczyć Prześcieradła?

olejek do masażu jest używany na całym świecie i przez większość czasu wiąże się z pościelą. Nikt nie chce iść do salonu masażu i leżeć na płaskiej metalowej desce! Ponieważ prześcieradła są tak powszechne, prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić, ile plam jest powodowanych przez olejek do masażu każdego dnia.

ale czy naprawdę jest aż tak źle? Tak! Olejek do masażu może poluzować włókna pościeli, powodując jej pogorszenie. Nie rozkłada się ani nie zje materiału, ale spowoduje dziury i luki wokół arkuszy od ciężaru rozpraszania oleju.

dobra wiadomość jest taka, że olejek do masażu nie od razu oderwie się od prześcieradła. Jeśli jesteś w stanie złapać wyciek, zanim wyschnie, możesz zatrzymać plamę od rzeczywistego problemu. Wykonując powyższe czynności, nie będziesz miał problemu z całkowitym usunięciem oleju.

jak zapobiegać plamom oleju na arkuszach

najlepszym sposobem na usunięcie plam oleju jest nigdy ich nie mieć. Chociaż może się to wydawać niemożliwe, biorąc pod uwagę fakturę oleju i tkaniny, możesz wykonać kilka sugestii, aby zapobiec osadzaniu się oleju na arkuszach. Wypróbuj te wskazówki:

 • umieść cienką plastikową prześcieradło na prześcieradle przed użyciem olejku dla niemowląt lub olejku do masażu. Nie chcesz warstwy materiału worka na śmieci, więc upewnij się, że są stosunkowo cienkie. Ponieważ olej nie może przenikać ani moczyć plastiku, nigdy nie będzie w stanie przedostać się do Twojej pościeli.
 • rozważ użycie lżejszego oleju, takiego jak olej kokosowy. Chociaż nadal może plamić arkusze, proces usuwania nie jest tak trudny, ani potencjalne uszkodzenia nie są tak złe. Olej kokosowy ma również wiele korzyści zdrowotnych.
 • kup zapasowe prześcieradła na sesje masażu. Nie musisz się martwić o moczenie prześcieradeł z egipskiej bawełny, jeśli zdejmiesz je z łóżka i zastąpisz starymi prześcieradłami, na których Ci nie zależy.
 • rozważ użycie skórzanych kanapy lub platform. Olej może nadal wysychać na skórze, ale można go szybko zmyć mydłem do naczyń. Nie ma potrzeby używania maszyn pralniczych, ponieważ skóra nie jest tak porowata jak mikrofibra lub prześcieradła bambusowe.
 • użyj rozcieńczonych olejków eterycznych. Zanurzą się w skórze na długo, zanim będą mieli szansę kapnąć na prześcieradło. Nawet jeśli kilka kropli trafi do Twojej pościeli, nie spowoduje to żadnych problemów. Niektórzy ludzie celowo umieszczają krople rozcieńczonych olejków eterycznych na swoich arkuszach w celach relaksacyjnych.

wniosek

usuwanie oleju z arkuszy może być irytującym zadaniem. Możesz być pewien, że będziesz w stanie śledzić liczne rozwiązania w tym artykule,aby Twoje arkusze wyglądały i znów wyglądały jak nowe.

pamiętaj, że powinieneś jak najszybciej zacząć myć wyciek, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i pozostawieniu żółtej plamy. Szkody spowodowane przez olej są wykładnicze, jeśli nie zaczniesz natychmiast szorować.

oto krótkie podsumowanie postu:

 • Olejek dla niemowląt jest olejem mineralnym, który jest bardzo trudny do usunięcia z prześcieradła.
 • używaj odplamiaczy, takich jak mydło do naczyń, detergent do prania i spray do tkanin.
 • plastikowe arkusze, olejki eteryczne i skóra to świetne metody zapobiegania plamom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.