Jak utrzymać swoją zmywarkę handlową w najlepszym stanie może wydłużyć jej żywotność – Bunzl Catering Supplies

jak utrzymać swoją zmywarkę handlową w najlepszym stanie może wydłużyć jej żywotność

11 maja 2018

czyste i proste: seria blogów od eksperta Cleanline Roda Hale ’ a.

zapytaliśmy naszego eksperta Cleanline ” w jaki sposób operatorzy gastronomii i hotelarstwa mogą zapewnić swoim komercyjnym zmywarkom długie i zdrowe życie?”

a oto co nam powiedział…

Cleanline Expert-Rod Hale Twitter – @ rodhale2

podobnie jak wszystkie urządzenia mechaniczne, należy właściwie dbać o zmywarkę do naczyń. Biorąc pod uwagę odpowiednią opiekę, nie tylko będzie służyć Twojej firmie przez 25 lat plus, ale także przyniesie musujące wyniki dzień po dniu. Niektóre z większych zmywarek przenośnikowych lub lotniczych kosztują więcej niż samochód rodzinny, więc po takiej inwestycji zasługują na najlepsze traktowanie.

w momencie instalacji inżynierowie producenta Zwykle szkolą wszystkich w zespole gastronomicznym z tyłu domu, jak demontować i dokładnie czyścić zmywarkę codziennie. Pozostawią instrukcje obsługi dla zespołu i wykresy punktowe dla instrukcji na miejscu.

ale w miarę upływu miesięcy i lat wszystko może powoli zacząć się ślizgać. Gwarancja wygasła, instrukcja została utracona, a karta instrukcji została zdjęta podczas dekorowania i nigdy nie została wymieniona. Początkowi właściciele lub menedżerowie mogli sprzedać lub opuścić firmę, pierwotny zespół już dawno odszedł i mogło dojść do sukcesji firm cateringowych. Ponieważ zawsze tam była, znajomość rodzi samozadowolenie i nieuchronnie pomywacz został zaniedbany.

więc jakie są podstawy, jeśli chodzi o utrzymanie zmywarki w doskonałym stanie? Cóż, jeśli następujące codzienne procedury konserwacji są przestrzegane, z pewnością będzie to prowadzić długie i szczęśliwe życie.

  1. po zakończeniu zmiany opróżnij zmywarkę i wyłącz maszynę.
  2. jeśli dotyczy, Usuń plastikowe zasłony rozpryskowe-pamiętając o kolejności, w jakiej były, abyś mógł je później poprawnie wymienić. Rozdziel warstwy plastiku i dokładnie szoruj, czyść i spłucz, szczególnie między nimi, gdzie nagromadziły się resztki jedzenia.
  3. wyjmij kosz na śmieci i opróżnij resztki jedzenia do kosza na śmieci. Uporczywe zanieczyszczenia mieszaj szczotką, czyść wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym i spłucz.
  4. wyjmij perforowane Patelnie sitkowe, spryskaj i szoruj wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym, spłucz świeżą wodą.
  5. Usuń ramiona do mycia i płukania. Sprawdź, czy otwory strumieniowe są czyste i usuń wszelkie przeszkody, takie jak słomki i kamienie oliwne.
  6. umyj wnętrze maszyny, spłukując wszystkie odpady i zanieczyszczenia. Wyczyść prowadnice drzwi i wytrzyj Ukryty tył drzwi wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym Cleanline. W przypadku dużych maszyn myjka ciśnieniowa lub wąż może być prawdziwą pomocą.
  7. jeśli w maszynie znajduje się biały osad lub folia, jest to skala wapienna. Aby usunąć kamień, sprawdź poziom soli w zmiękczaczu wody i uzupełnij w razie potrzeby.
  8. jeśli jest nieprzyjemny zapach i / lub jakiekolwiek oznaki różowego wzrostu, najprawdopodobniej jest to bakteria pseudomonas, która jest często spotykana w glebie, wodzie i roślinach, ale może również rosnąć w brudnych zmywarkach. Bakterie Pseudomonas są potencjalnie szkodliwe, dlatego wszystkie ich oznaki należy usunąć, a następnie oczyścić za pomocą bakteriobójczego środka dezynfekującego Cleanline.
  9. po dokładnym oczyszczeniu umieść wszystkie części powyżej tyłu i pozostaw drzwi zmywarki otwarte do wyschnięcia na powietrzu przez noc.
  10. Na Zewnątrz maszyny Wyczyść gąbką i wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym i spłucz. Jeśli używasz systemu Cleanline Super, po wyschnięciu weź trochę suchego jednorazowego papieru i spryskaj małym środkiem czyszczącym Cleanline Super Multi-Purpose cleaner. Przetrzyj stal nierdzewną ruchem okrężnym, aż produkt odparuje i będzie gładki.

po wykonaniu wszystkich tych kroków cofnij się i podziwiaj pięknie czyste, błyszczące i dopracowane przemysłowe dzieło sztuki.

Cleanline to ekskluzywna marka środków czyszczących przeznaczonych do sprzątania w kuchni, łazience i przedpokoju. Trzypoziomowa oferta zaspokaja potrzeby różnych wielkości operacji, w tym gotowe do użycia produkty do małych objętości i super koncentraty do dużych objętości. Produkty Cleanline to profesjonalne preparaty produkowane w Wielkiej Brytanii przez wiodących producentów.

aby uzyskać więcej informacji na temat produktów Cleanline, zapoznaj się z naszą e – broszurą Cleanline.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.