jak uzyskać certyfikat policyjny-Arabia Saudyjska

nazwa dokumentu, którego potrzebujesz

zaświadczenie o niekaralności

certyfikat policyjny i wymagania IRCC

nie musisz przedstawiać zaświadczenia policyjnego przy pierwszym ubieganiu się o pobyt stały. Gdy wniosek został oceniony i masz aktywny plik imigracyjny, wyślemy Ci list ułatwień, które można użyć, aby poprosić o certyfikat policji z najbliższego posterunku policji Królestwa Arabii Saudyjskiej (KSA).

Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) poprosi cię również o zaświadczenie policyjne, jeśli w swoim wniosku o elektroniczne Zezwolenie na podróż, pozwolenie na pracę lub pozwolenie na studia zadeklarowałeś kartotekę kryminalną.

jak złożyć wniosek

aby uzyskać certyfikat policyjny z Arabii Saudyjskiej (zarówno dla obywateli, jak i osób niebędących obywatelami)

Biuro IRCC odpowiedzialne za przetwarzanie Twojego wniosku wyśle Ci list z prośbą o certyfikat policyjny, gdy zajdzie taka potrzeba.

jeśli zostaniesz poproszony o dostarczenie zaświadczenia policyjnego z KSA, musisz skontaktować się z Biurem IrCC w Rijadzie, wypełniając formularz internetowy IRCC-Rijad. W formularzu internetowym IRCC Dołącz numer pliku i kopię listu z prośbą z biura IRCC jako dowód. Biuro IrCC Rijad wyśle Ci oficjalny list ułatwiający, który będziesz musiał przedstawić podczas ubiegania się o certyfikat policyjny.

po otrzymaniu listu o ułatwieniach od IrCC Rijad, możesz złożyć wniosek osobiście do Wydziału dowodów karnych policji najbliższej.

Wydział dowodów kryminalnych rozpatrzy Twoją prośbę wyłącznie za pomocą skierowanego do nich oficjalnego listu o ułatwieniach; Twojej krajowej karty identyfikacyjnej (dla Saudyjczyków), paszportu lub karty identyfikacyjnej rezydenta (iqama dla osób niebędących Saudyjczykami)oraz zdjęcia o wymiarach 4 cm x 6 cm.

po przedstawieniu i zaakceptowaniu wszystkich dokumentów kierownik ds. dowodów sądowych skieruje cię do technika ds. tożsamości, który weryfikuje twoją tożsamość, pobiera odciski palców i dostarcza paragon z datą odbioru certyfikatu. Musisz stawić się w wyznaczonym czasie i osobiście okazać Paragon, aby odebrać certyfikat. Certyfikat nie zostanie dostarczony innej osobie.

Alternatywnie możesz poprosić pracodawcę o wydanie zaświadczenia o niekaralności na portalu Amen (Amen to portal Narodowego Centrum bezpieczeństwa cybernetycznego). Usługa ta umożliwia agencji zażądanie i wydrukowanie zaświadczenia policyjnego. Możesz przeglądać, zatwierdzać lub odrzucać wnioski wysyłane przez agencje za pośrednictwem tej usługi. Możesz również przejrzeć otrzymane wcześniej wnioski, niezależnie od tego, czy zostały zatwierdzone, czy odrzucone, w okresie ich ważności.

aby skorzystać z tej usługi:

  1. musisz mieć aktywne konto w Absher (Absher jest oficjalnym portalem, z którego obywatele i mieszkańcy Arabii Saudyjskiej korzystają, aby uzyskać dostęp do różnych usług rządowych).
  2. ty i twój pracodawca musicie być w KSA, aby uzyskać dostęp do portali Amen i Absher.
  3. musisz zatwierdzić wniosek o certyfikat policyjny za pośrednictwem swojego konta w Absher.
  4. aby wypełnić wniosek o wydanie zaświadczenia policyjnego, należy zlecić pobranie odcisków palców przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

zarówno Amen, jak i Absher wymagają od strony lub podmiotu wniosku o rozpatrzenie świadectwa policyjnego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sugeruje stosowanie procesu osobistego, jeśli certyfikat policyjny jest przeznaczony do użytku międzynarodowego, ponieważ tylko certyfikaty policyjne uzyskane osobiście mogą mieć atest Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

aby uzyskać certyfikat policyjny spoza Arabii Saudyjskiej

tylko osoby niebędące obywatelami aktualnie zamieszkującymi w KSA mogą uzyskać certyfikat policyjny. W przypadku osób niebędących obywatelami, które opuściły KSA na podstawie ostatecznej wizy wyjazdowej, uzyskanie takiej wizy może nie być możliwe. Możesz skontaktować się z Ambasadą swojego kraju w KSA, aby sprawdzić, czy Ambasada jest w stanie Ci pomóc.

obywatele Arabii Saudyjskiej mogą przejść przez ambasadę Arabii Saudyjskiej, aby uzyskać certyfikat policyjny; jednak ta metoda może potrwać kilka tygodni.

jeśli nie masz aktualnego statusu legalnego pobytu w Arabii Saudyjskiej, nie musisz przedstawiać saudyjskiego certyfikatu policji. Jeśli zostaniesz poproszony o certyfikat policji z Arabii Saudyjskiej, napisz: „Nie mogę dostarczyć zaświadczenia policyjnego za czas, który spędziłem w Arabii Saudyjskiej, ponieważ zaświadczenia są dostępne tylko dla osób, które mają aktualny status legalnego pobytu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.