jak uzyskać licencję rzeźnika-kroki i wymagania

chcesz rozpocząć rzeźnię w Republice Południowej Afryki i potrzebujesz licencji? Jeśli tak, oto szczegółowy przewodnik, jak uzyskać licencję rzeźnika w RPA. Praca rzeźnika jest dość prosta. Sprzedają mięso ogółowi społeczeństwa i firmom, takim jak restauracje i firmy cateringowe, które potrzebują mięsa, aby uzupełnić swoje danie. Oprócz sprzedaży mięsa, produkują również produkty mięsne, takie jak biltong, boerewors, marynowane mięso i wędliny.

oprócz oczywistego źródła zakupu mięsa i innych zapasów, których mogą potrzebować, rzeźnicy muszą również odebrać dostawę i / lub zebrać zapasy, przechowywać mięso we właściwy sposób i wiedzieć, jak obsługiwać różne maszyny. Mimo, że może to być ponad spojrzał przez niektórych, to jest również właściwe dla rzeźnika, aby mieć odpowiednie umiejętności ludzi, aby właściwie zaspokoić potrzeby swoich klientów, oprócz oferowania porad na temat najlepszych rodzajów mięsa, pokrojone rozmiary i sposób przygotowania dla nich.

jednak zanim otworzysz swój sklep mięsny, aby sprzedawać mięso w RPA, musisz uzyskać licencję. W rzeczywistości, zgodnie z Ustawą o przemyśle mięsnym z 1993 roku, nie będziesz mógł rozpocząć działalności swojego sklepu mięsnego bez licencji wydanej przez PrimeSafe.

jak uzyskać licencję PrimeSafe dla sklepu mięsnego

aby uzyskać licencję PrimeSafe, musisz:

  • upewnij się, że Twój sklep spełnia standardowe wymagania konstrukcyjne.
  • mieć pisemną umowę z zatwierdzonym przez PrimeSafe zewnętrznym audytorem.
  • Złóż wniosek licencyjny wraz z odpowiednią opłatą.

powinieneś starać się złożyć wniosek o licencję PrimeSafe co najmniej dziesięć dni przed dniem, w którym zamierzasz otworzyć swój sklep mięsny.

formularz zgłoszeniowy

możesz złożyć wniosek online lub pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić. W przypadku aplikacji online będziesz musiał dokonać płatności kartą kredytową; jednak karta master card jest jedyną akceptowaną kartą do tej płatności.

należy pamiętać, że będzie obowiązywać dodatkowa opłata w wysokości 0,35% całkowitej należnej opłaty. Należy również pamiętać, że formularz online jest przeznaczony wyłącznie dla nowych aplikacji, ponieważ tej metody nie można użyć do odnowienia wygasłej licencji rzeźników.

odnawianie aplikacji

okres licencji dla sklepu detalicznego waha się od 1 stycznia do 31 grudnia. Otrzymasz od PrimeSafe wniosek o odnowienie licencji około listopada. Bardzo ważne jest, aby odnowić licencję przed końcem okresu licencji, aby upewnić się, że licencja jest zawsze aktualna, aby zapobiec zamknięciu firmy z powodu nieprawidłowej licencji.

jeśli nie odnowisz licencji do grudnia, będziesz musiał zapłacić karę i roczną opłatę za odnowienie.

5 Wymagania dotyczące uzyskania licencji rzeźnika w Republice Południowej Afryki

1. Nazwa wnioskodawcy i wyznaczonego operatora

najpierw musisz uzyskać nazwę, pod którą będzie działać Twoja licencja. Podmiotem składającym wniosek może być ty, spółka osobowa lub Twoja firma. Należy jednak pamiętać, że Primesafe nie zezwala na używanie firmy lub nazwy handlowej jako wnioskodawcy.

ponadto będziesz musiał wyznaczyć operatora dla swojego sklepu. Stanowisko operatora jest bardzo ważne, ponieważ będzie on odpowiedzialny za to, co dzieje się w sklepie. W przypadku, gdy wnioskodawca jest firmą, operator będzie musiał być pracownikiem firmy.

w przypadku, gdy wnioskodawca jest spółką, operator będzie musiał być partnerem. Jeśli jednak wnioskodawca jest osobą, operator automatycznie musi być tą osobą.

2. Audytor zewnętrzny

następnie musisz znaleźć audytora zewnętrznego, który został zatwierdzony przez PrimeSafe dla Twojej aplikacji. Po przyznaniu licencji przez PrimeSafe klient zleca przeprowadzenie audytów obiektu zewnętrznemu audytorowi. Następnie będziesz musiał skontaktować się z audytorem zewnętrznym i uzyskać pisemną zgodę na usługi audytorskie przed złożeniem wniosku.

musisz udowodnić Primesafe, że faktycznie korzystałeś z usług zewnętrznego audytora do przeprowadzania audytów Twojego sklepu, w przeciwnym razie licencja nie zostanie Ci udzielona. W przypadku, gdy potwierdzenie usługi audytu nie zostanie otrzymane w ciągu 30 dni od kontroli wstępnej licencji, twój wniosek zostanie odwołany. W tym scenariuszu firma zwróci opłatę roczną, którą uiściłeś, jednak nie zostanie Ci zwrócona opłata za zgłoszenie.

3. Inspekcja budowlana

zanim złożysz wniosek, musisz upewnić się, że Twój obiekt jest zgodny ze wszystkimi niezbędnymi normami, w przeciwnym razie twój wniosek może zostać odrzucony.

4. Standardy i wytyczne

gdy tylko wniosek zostanie rozpatrzony, skontaktuje się z Tobą Menedżer ds. licencji PrimeSafe, który skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia odpowiedniego czasu na inspekcję przed udzieleniem licencji w Twojej placówce, aby sprawdzić, czy jest ona zgodna z odpowiednimi normami, które zostały już określone dla rzeźników.

po ustaleniu, że Twój obiekt jest zgodny z wymaganiami konstrukcyjnymi, będziesz mógł rozpocząć pracę. Jednak w przypadku, gdy nie chcesz od razu uruchomić swojej firmy, musisz wyznaczyć datę rozpoczęcia W ciągu 30 dni od inspekcji.

gdy ten okres upłynie i nie rozpoczniesz jeszcze swojej działalności, Twoja aplikacja zostanie anulowana. Opłata roczna zostanie zwrócona, jednak będziesz musiał utracić opłatę za zgłoszenie. Jeśli twój obiekt nie spełnia wymagań budowlanych, otrzymasz dodatkowe 30 dni na rozwiązanie wykrytych problemów.

otrzymasz dokładne szczegóły problemów, które zostały znalezione na piśmie przez Menedżera licencjonowania PrimeSafe. Następnie zostanie przeprowadzona kolejna inspekcja Twojej placówki, aby dowiedzieć się, czy rozwiązałeś wskazane problemy. W przypadku, gdy nie będziesz w stanie rozwiązać wykrytych problemów w ciągu 30 dni od wstępnej kontroli, twój wniosek zostanie anulowany. Opłata roczna zostanie zwrócona, a opłata za zgłoszenie przepada.

5. Wydanie licencji

otrzymasz licencję na prowadzenie detalicznego sklepu mięsnego po potwierdzeniu spełnienia następujących norm.

  • korzystałeś z usług audytorskich zatwierdzonego audytora zewnętrznego PrimeSafe, a
  • Twój obiekt spełnia wymagania konstrukcyjne określone w odpowiedniej normie.

otrzymasz kopię następujących dokumentów: certyfikat licencji, warunki licencji, odpowiednie standardy i wytyczne oraz kartę Licencjobiorcy PrimeSafe. Bardzo ważne jest, abyś miał jasne zrozumienie stanu swojej licencji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z Biurem PrimeSafe.

  • Autor
  • Ostatnie posty
Ajaero Tony Martins jest przedsiębiorcą, deweloperem i inwestorem nieruchomości, z pasją dzielenia się swoją wiedzą z początkującymi przedsiębiorcami.
jest założycielem Profit Venture Magazine Ltd, producentem wykonawczym @ JanellaTV, a także podwójnym prezesem POJAS Properties Ltd.

Ajaero Tony Martins
najnowsze posty Ajaero Tony Martins (Zobacz wszystkie)
  • jak rozpocząć działalność Pest Control w Republice Południowej Afryki – Luty 11, 2021
  • jak rozpocząć działalność Taxi z jednym samochodem w Republice Południowej Afryki-luty 9, 2021
  • jak rozpocząć działalność pensjonat w Republice Południowej Afryki-luty 9, 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.