jak wybrać program jakości MBA

chociaż jest to możliwe, aby odnieść sukces w świecie biznesu bez studiów podyplomowych, uzyskanie MBA z akredytowanego programu pozostaje najlepszym sposobem, aby przejść w dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy. Programy MBA znacznie zwiększają możliwości networkingowe kandydata do pracy i zapewniają unikalne możliwości dla studentów, aby znaleźć mentorów i uzyskać staże, które przechodzą do kariery po ukończeniu studiów. Programy MBA zapewniają również studentom doskonałe możliwości uczenia się specjalistycznych umiejętności, aby pomóc im odnieść sukces w przedsiębiorczych przedsięwzięciach lub znaleźć pracę w niszowej dziedzinie, takiej jak technologia informacyjna lub finanse międzynarodowe.

największym powodem, dla którego ludzie wybierają studia MBA, jest potencjał zarobkowy. Wynagrodzenia osób z MBA może być do $100,000 wyższe niż osób bez stopnia, co koszt uzyskania stopnia MBA jednym z najmądrzejszych inwestycji człowiek może dokonać.
wiedząc, że chce się zdobyć dyplom MBA to jedno; znalezienie programu jakości to inna sprawa. Z setkami tradycyjnych i programów online do wyboru, uczenie się, jak wybrać jakość MBA Program Masters Degree może wydawać się zniechęcającym procesem. Na szczęście kilka prostych kroków może pomóc zawęzić poszukiwania i skierować potencjalnych kandydatów na właściwą drogę.

zacznij od góry

każdego roku publikacje informacyjne i biznesowe zawierają listę najlepszych programów MBA w Stanach Zjednoczonych. Ten artykuł w Forbes, na przykład, zawiera listę najlepszych programów MBA 30.

potencjalni kandydaci MBA powinni używać takich list do wyszukiwania stron internetowych najlepszych szkół. Tam znajdą

wykładowców, którzy tam uczą.
obszary specjalizacji oferowane przez program.
Ilość lat potrzebnych do ukończenia programu.
programy praktyk dostępne.

wiedząc, co oferują najlepsze szkoły jest nieocenionym sposobem, aby dowiedzieć się, czego szuka się w wysokiej jakości programie MBA, ponieważ programy te są modelem, do którego dąży każdy inny program w kraju.

zdecyduj się na obszar specjalizacji

na konkurencyjnym rynku pracy, zwłaszcza jeśli kandydat nie ma środków na udział w programie top, specjalizacja jest ważnym czynnikiem. Nie każdy program oferuje te same obszary specjalizacji, więc gdy dana osoba wie, na jakiej dziedzinie chce się skupić, może zawęzić pole możliwych programów do tych, które mają dobrą reputację w przewidywanym obszarze specjalizacji.

niektóre z najważniejszych obszarów specjalizacji w tej chwili są następujące:

Księgowość
Informatyka
Zasoby ludzkie
biznes międzynarodowy
zarządzanie łańcuchem dostaw
zarządzanie opieką zdrowotną

Wiedza o branży, w której chcą znaleźć pracę, pomaga potencjalnym kandydatom zawęzić ich zainteresowania i wybrać szkołę, która będzie dla nich najbardziej korzystna.

wybierz typ szkoły, który działa najlepiej

kiedyś uczniowie mieli tylko wybór uczęszczania do tradycyjnej szkoły, co oznaczało przeprowadzkę do nowego miasta, znalezienie miejsca do życia i rzucenie aktualnej pracy. Teraz jednak liczba dostępnych programów MBA online o wysokiej jakości ułatwia studentom pozostanie na miejscu podczas zdobywania stopnia. Może to być szczególnie przydatne, jeśli dana osoba chce awansować w firmie, w której już pracuje.

studenci kupujący dobry program online powinni wziąć pod uwagę takie czynniki, jak ogólny ranking, reputacja rówieśników, referencje wydziału i usługi wsparcia studentów. Podobnie jak w przypadku zakupów tradycyjnego programu, zacznij od góry, aby dowiedzieć się, co mają do zaoferowania najbardziej konkurencyjne programy, a następnie wyszukaj programy, które oferują szansę na specjalizację w obszarze, który chcesz realizować.

nie przeocz podstaw

wreszcie, oto kilka podstawowych rzeczy, które kandydat musi znać przed podjęciem decyzji:

1. Szkoła musi być akredytowana. Aby wziąć udział w programie, który nie ma odpowiedniej akredytacji, można wyrzucić dobre pieniądze: żadna poważna firma nie rozważy zatrudnienia pracownika, który pochodzi z programu bez niego.

2. Szkoła musi mieć dobrą reputację rówieśników. Programy MBA, nawet bardziej niż inne programy dla absolwentów, istnieją jako pule sieciowe, w których każdy absolwent jest potencjalnym szefem lub kolegą na drodze. Wybór szkoły, w której absolwenci i wykładowcy są dobrze podłączeni do branż, które chce realizować, jest koniecznością przy wyborze programu jakości MBA.

3. Szkoła będzie droga. W programach MBA kandydat dostaje to, za co płaci; najlepsze szkoły są inwestycją. Ponieważ wynagrodzenie zarabia się po ukończeniu Wyższej Szkoły pozwala osobom na spłatę pożyczek w ciągu zaledwie kilku lat, zawsze należy wybrać najbardziej prestiżowy program, który można uzyskać, a nie ten, który jest najbardziej opłacalny.

4. Program powinien mieć dobrą reputację akademicką. Średnie wyniki GMAT, wielkość klasy, programy stażowe, odsetek absolwentów rozpoczynających pracę zaraz po ukończeniu studiów — to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze programu jakości.

uzyskanie stopnia MBA jest inwestycją w swoją przyszłą karierę i może być najmądrzejszą inwestycją, jaką osoba wchodząca w świat biznesu kiedykolwiek dokona. Wybór najwyższej jakości programu MBA można przyjąć do jest sprawdzonym sposobem na zapewnienie sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.