jak wykonać kopię zapasową BIOSu – szybko i łatwo

jak wykonać kopię zapasową BIOSu-szybko i łatwo

komputery stały się koniecznością dla dzisiejszego społeczeństwa, ze względu na różne narzędzia, które zapewniają te komputery. Dlatego dla jego użytkowników każdy aspekt związany z opieką nad komputerem jest bardzo interesujący. Z tego powodu podkreślamy znaczenie tworzenia kopii zapasowej lub kopii zapasowej BIOS komputera.

zarówno z fizycznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia systemu, Komputery wymagają od czasu do czasu szeregu czynności konserwacyjnych, które pomagają im zachować najlepszą możliwą wydajność.

ryzyko nieostrożności

dlatego tak ważne jest posiadanie programów, które mają pozytywny wpływ na wydajność komputera. Teraz utrzymanie systemu jest czymś, co gwarantuje bezpieczeństwo i działanie komputera, o ile odbywa się to we właściwy sposób.

aktualizacja BIOSu

jak wykonać kopię zapasową BIOS-szybko i łatwo

jednym z tych aspektów, które, choć mogą mieć niezwykle pozytywny wpływ na komputer, jest również prawdą, że może to skończyć się uczynieniem komputera bezużytecznym.

BIOS lub podstawowy system wejścia i wyjścia jest podstawowym urządzeniem rozruchowym we wszystkich komputerach, ponieważ to on dyktuje programowi wszystkie możliwe wskazania, aby sprzęt działał poprawnie.

do czego służy?

wszystko, co związane jest z systemem lub sekwencją rozruchu, a także ustawieniami fabrycznymi, jest obsługiwane przez BIOS. Mimo to możesz sprawdzić szczegóły swojego komputera, takie jak:

 • pamięć zainstalowana w systemie.
 • zmodyfikuj opcje pamięci RAM.
 • Konfiguruj urządzenia pamięci masowej.

dlatego, pomimo braku maksymalnej uwagi dużej części użytkowników, którzy korzystają z różnych typów komputerów, które istnieją na świecie, ten element jest po prostu niezbędny.

środki bezpieczeństwa

systemy te nie powinny być normalnie aktualizowane, chyba że komputer ma usterkę i nie ma innego sposobu na jej rozwiązanie, poza aktualizacją systemu.

jest to jednak delikatna kwestia. Istnieją elementy, które, jeśli nie są manipulowane w prawidłowy sposób, mogą pozostawić komputer z większą liczbą awarii niż miał … lub nawet bezużyteczny.

dlatego niezwykle ważne jest wykonanie kopii zapasowej systemu startowego, aby uniknąć większego zła. I na szczęście tutaj dowiesz się, jak możesz to zrobić.

nietypowe urządzenie

proces aktualizacji odbywa się zazwyczaj na starszych komputerach. Konsultując się na różnych platformach, zgadzasz się na coś: potrzebujesz do tego dyskietki. Jednak osoby trzecie zaprojektowały narzędzia do przeprowadzania tego za pośrednictwem urządzeń pamięci masowej USB.

czym zrobić backup BIOS?

jak wykonać kopię zapasową BIOSu - szybko i łatwo

Tak więc, po zakończeniu aktualizacji, aby utworzyć kopię zapasową konfiguracji BIOSu, potrzebujesz urządzenia pamięci masowej USB, dyskietki 3 ½ i programu CmosPwd.

ale po co dyskietka? Chociaż prawdą jest, że ten typ urządzenia jest praktycznie wymarły, jest to konieczne podczas wykonywania operacji związanych z BIOSem ze względu na jego pojemność.

wykonywanie kopii lub aktualizacji BIOS-u na dużym Pendrive ’ U może oznaczać awarie w procesie tworzenia kopii zapasowych. Zalecane jest nawet użycie Pendrive ’ a o pojemności 1 GB lub mniejszej.

krok po kroku

zip jest pobierany, należy rozpakować pliki w wybranej lokalizacji. Aby uzyskać większą bezpośredniość użytkowania, zaleca się korzystanie z pulpitu komputera.

 1. włóż dyskietkę, która powinna być wolna lub zawierać nieistotne pliki.
 2. przejdź do wykonania pliku ” CMOSviewer.exe”.
 3. znajdź opcję „Plik”.
 4. kliknij „Wygeneruj awaryjną kopię zapasową”.
 5. Wybierz dyskietkę dla lokalizacji kopii zapasowej.
 6. włóż Pendrive.
 7. Skopiuj zawartość dyskietki i wklej ją na Pendrive.
 8. sprytne!

łatwe i bezpieczne

teraz wiesz, jak skonfigurować i wykonać kopię zapasową BIOS-u. Głównie w przypadku, system rozruchowy komputera ma braki i trzeba go przywrócić z poprzedniej wersji. Teraz możesz nadal aktualizować BIOS lub UEFI swojej płyty PC i ulepszać ją jeszcze bardziej. Oba są najlepszymi środkami, które możesz podjąć, aby lepiej dbać o swój komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.