jak wziąć udział online

przykład wzięcia udziału w przewodniku wideo online

przegląd:

ten przewodnik pokaże Ci, jak wziąć udział online w klasie twarzą w twarz, wirtualnej klasie online lub klasie Hyflex.

co warto wiedzieć:

xjtlu online attendance activity ma na celu wspieranie obecności na zajęciach, które mogą być łatwo rejestrowane przez samych uczniów w obszarze modułu z w pełni przemyślaną kontrolą dostępu i sprawdzane w dowolnym czasie i miejscu. System automatycznie generuje również raporty zarówno dla nauczycieli, jak i studentów, zaznacza studentów, których frekwencja jest niższa niż oczekiwania uczelni, a także wysyła wiadomości ostrzegawcze.

ważne: prosimy o obecność w czasie sesji rozkładowej. Jeśli kod QR lub hasło zostało pokazane poza czasem sesji planowanego planu lekcji (przed godziną rozpoczęcia lub po godzinie zakończenia) , przypomnij o tym nauczycielowi i poinformuj go o swoim prezencie. Twój nauczyciel może ręcznie rejestrować Twoją obecność.

jeśli masz problemy z samoobsługą, użyj tej listy kontrolnej do szybkiej diagnozy:

A. Lista kontrolna dla nauczycieli:

  1. Pokaż kod QR na żywo (nie statyczny zrzut ekranu) w okresie obecności
  2. czas sesji obecności, grupa jest zgodna z najnowszym harmonogramem
  3. uczniowie są we właściwych grupach obecności dla bieżącej sesji obecności
  4. jeśli nauczyciele nie widzą żadnych sesji obecności, sprawdź, czy zmieniłeś datę rozpoczęcia kursu. Aktywność obecności pokaże tylko sesje z datą po dacie rozpoczęcia kursu. Wszystkie sesje przed datą rozpoczęcia kursu będą ukryte.

B. Lista kontrolna dla studentów:

  1. upewnij się, że masz połączenie z Internetem
  2. Wyłącz dowolne oprogramowanie VPN na swoim urządzeniu
  3. używaj najnowszej wersji nowoczesnych przeglądarek (np. firefox, chrome) na urządzeniu mobilnym lub laptopach
  4. wprowadź nazwę użytkownika poprawnie podczas logowania w CMRP (niektóre metody wprowadzania automatycznie dodają spację między imieniem i nazwiskiem wokół kropki ’.”, np. ” na. li”; Jeśli masz wiele metod wprowadzania języka, upewnij się, że przełączyłeś na tryb angielski)

Krok 1: Dostęp do strony modułu w learning mall online

możesz uzyskać dostęp do modułu z aplikacji learning mall (już wkrótce) za pomocą własnych urządzeń mobilnych (np. telefonu komórkowego, tabletu, laptopa) lub uzyskać dostęp do modułu za pośrednictwem strony internetowej z poziomu przeglądarki na urządzeniach mobilnych lub komputerach.

Krok 2: Zeskanuj kod QR pokazany przez nauczyciela

możesz zeskanować kod QR za pomocą aplikacji Learning Mall (już wkrótce) lub dowolnego innego czytnika kodów QR na urządzeniu mobilnym, np. Wechat. Kod QR wygaśnie po zakończeniu odliczania czasu. Ogólnie rzecz biorąc, 30 sekund wystarczy, aby zeskanować kod QR. Jeśli twój kod wygasł, zeskanuj ponownie stronę dynamicznego kodu QR, system automatycznie wyświetli nowe kody QR co 30 sekund.

jeśli nie masz czytnika kodów QR lub aparat nie działa na urządzeniach mobilnych lub korzystasz z komputera stacjonarnego, zapoznaj się z krokiem 3.

Krok 3: Kliknij na aktywność obecności i wprowadź hasło

jak wspomniano w Kroku 2, jeśli nie możesz zeskanować kodu QR, przejdź do strony modułu w learning mall online i kliknij link obecności. Wprowadź hasło, które nauczyciel pokazał na górze strony z kodem QR i kliknij Wyślij.

hasło wygaśnie po zakończeniu odliczania czasu. Ogólnie rzecz biorąc, 30 sekund wystarczy, aby wprowadzić hasło. Jeśli Twoje hasło wygasło, użyj nowego hasła na stronie dynamicznej, system automatycznie wyświetli nowe hasło co 30 sekund.

Krok 4: przejrzyj raport obecności

możesz zobaczyć swój raport obecności, klikając link obecności w dowolnym momencie z dowolnego miejsca.

porady:
proszę zauważyć, że kod QR i hasło zostaną automatycznie odświeżone. Wygodniej będzie zeskanować kod QR niż wprowadzić hasło.

aby upewnić się, że możesz zakończyć akcję rekordu obecności przed upływem czasu, możesz najpierw zalogować się do centrum edukacyjnego, aby nie trzeba było wprowadzać nazwy użytkownika i hasła po zeskanowaniu kodu QR, co może zaoszczędzić czas.

kod QR i hasło mogą działać tylko podczas sesji klasy.

jeśli nie udało Ci się wziąć udziału w zajęciach, skontaktuj się z nauczycielem przed zakończeniem zajęć. Nauczyciele mają pozwolenie na ręczne edytowanie rekordu frekwencji, ale szczegółowe informacje można uzyskać u nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.