jak zachęcić ludzi do udziału w badaniu

Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, zarówno dla przyciągnięcia uczestników do badania, jak i zachęcania uczestników do ukończenia całego badania. Proponujemy Państwu:

  • oferowanie zachęt dla uczestników

  • użyj pozytywnego, nastawionego na działanie języka w swojej promocji

  • Ułatw uczestnikom Ukończenie studiów

  • utrzymać ich zainteresowanie przez całe badanie

  • zachowaj je uczciwe (cóż, przynajmniej zachowaj uczciwe wyniki!).

zaoferuj uczestnikom zachętę do ukończenia badania

zachętę do zachęcenia ludzi do poświęcenia swojego czasu. Ta zachęta nie musi być duża (lub pieniężna), ale musi być atrakcyjna dla pożądanej publiczności. Voucher na konwencję Star Trek nie spodoba się wszystkim, a te Trekkies raczej nie będą dokładnie reprezentować odbiorców Twojej witryny, co może wpłynąć na wyniki badań.

czasami wystarczy po prostu odwoływanie się do dobrej natury ludzi, zwłaszcza jeśli masz aktywną społeczność, która ceni to, co robisz i skorzysta na tym, że robisz to lepiej. Innym razem będziesz chciał zaoferować kupony good-as-cash lub szansę na wygranie najnowszego urządzenia.

użyj pozytywnego, skoncentrowanego na działaniu języka w swojej promocji

kiedy prosisz ludzi o ukończenie nauki, bądź pozytywny i daj ludziom dobry powód, aby to zrobić. Zacznij od jasnego wyjaśnienia, w jaki sposób uczestnicy będą pomagać, i dołącz wyraźne wezwanie do działania.

’pomóż ułatwić Ci korzystanie z naszej strony-weź udział w naszym badaniu już teraz!”

Ułatw uczestnikom Ukończenie badania

gdy uczestnicy klikną Twój link, Przejdź od razu do niego. Rozpocznij naukę, póki są jeszcze zainteresowani. Większość ludzi będzie zniechęcać skomplikowanych instrukcji, więc zachować to proste. Daj im znać, ile czasu zajmie badanie i jak ich wkład pomoże ulepszyć Twoją stronę internetową. Jeśli chcesz zadawać pytania demograficzne, zadawanie ich na końcu zaoszczędzi ludziom konieczności zrobienia tego przed rozpoczęciem badania.

w Twoich badaniach zamieszczamy proste i skuteczne domyślne wiadomości i instrukcje. Więc jeśli masz wątpliwości, zachowaj domyślny tekst lub modeluj na nich swój tekst.

trzymaj zainteresowanie uczestników całym badaniem

respondenci są inteligentni, łatwo się nudzą i mają mało czasu. Niech test będzie krótki i słodki. Oto kilka wskazówek dla każdego rodzaju badań.

Treejack

celuj w maksymalnie 8 do 10 zadań na uczestnika, które można wykonać w 6 do 15 minut. Pisz jasne zadania, które są łatwe do zrozumienia i działają.

Chalkmark

celuj również w maksymalnie 8 do 10 zadań na uczestnika, które można wykonać w 6 do 15 minut. Dołącz prostą, czystą grafikę i pisz jasne zadania, które są łatwe do zrozumienia i działają.

OptimalSort

zainteresowanie uczestnika sortowaniem kart jest trochę inne — liczy się bardziej, jak długo możesz utrzymać ich uwagę niż ile kart dajesz im do sortowania. Niektóre karty są znacznie łatwiejsze do sortowania niż inne, więc możesz ujść na sucho z 80 lub 90 z nich (na przykład zamknięte sortowanie kart dla wartości marki na 3 grupy: „jesteśmy”, „nie jesteśmy”, „powinniśmy być” jest łatwe).

ale jeśli pojęcia są trudniejsze do uchwycenia lub grupowania, to możesz chcieć ograniczyć je do około 40 kart.

Zachowaj uczciwość uczestników (przynajmniej Twoje wyniki)

nie możemy tak naprawdę zachować uczciwości ludzi, ale możesz usunąć odpowiedzi osób, które nie traktują poważnie twojego badania. Zawsze będą respondenci, którzy ukończyli badanie, aby uzyskać szansę na nagrodę. Podczas analizy wyników ich odpowiedzi są zwykle łatwe do wykrycia. Często szybko ukończyli badanie, a ich odpowiedzi nie mają sensu i radykalnie różnią się od innych odpowiedzi. Usunąć swoje dane i dyskontować je z puli nagród.

nawet najbardziej olśniewające badanie na najbardziej ekscytujący temat spowoduje, że niektórzy respondenci zasną, zanim je ukończą, ale jeśli widzisz wskaźnik zrzutu większy niż połowa, musisz się temu przyjrzeć. Wysoki wskaźnik pomijania zadania w teście drzewa może wskazywać na trudność testu i oznakę mylącej architektury witryny. Kontynuuj, robisz dobrą rzecz, testując.

Rekrutuj uczestników z optymalnym warsztatem

jeśli chcesz samodzielnie znaleźć tych uczestników — możemy Ci pomóc.

mamy kilka opcji kompleksowej rekrutacji:

  • rekrutacja W aplikacji

  • niestandardowe pakiety rekrutacyjne dostosowane do twojego projektu i nauki.

obiecujemy wysokiej jakości wyniki i w większości przypadków możemy rekrutować uczestników odpowiadających Twoim wymaganiom. Skontaktuj się z naszym zespołem ds. sukcesu klienta, aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.