Jak zapobiec boty Spam z rejestracji w WordPress

Udostępnij przez:

czy chcesz zapobiec boty spam z rejestracji na swojej stronie członkostwa? Rejestracja SPAMU może zawyżyć twoje liczby i sprawić, że Twoja strona będzie wyglądać lepiej niż w rzeczywistości. Chociaż może to brzmieć jak dobra rzecz dla witryn członkowskich, tak nie jest.

strony internetowe, które nie zdają sobie sprawy, że mają dużo spamu, mogą pomyśleć o rozbudowie. Ekspansja pod fałszywym pojęciem wzrostu może mieć poważne konsekwencje finansowe. Z tego powodu ważne jest, aby zapobiec rejestracji spamu w witrynach członkowskich WordPress,

dzisiaj zademonstruję, jak zapobiec rejestracji spamu w witrynach członkowskich WordPress za pomocą wtyczki Stop Spamers.

dlaczego uniemożliwić boty spamowi rejestrację na stronach członkowskich

głównym powodem, dla którego tak ważne jest blokowanie rejestracji spamu, jest to, że dają one fałszywe statystyki witryny.

wyobraź sobie, że widzisz 20% wzrost nowych zarejestrowanych kont. Prawdopodobnie jesteś na skraju zawału serca i spieszysz się, aby zaplanować rozszerzenie swojej działalności, ale to, co powinieneś robić, to sprawdzać, czy są to spamowanie.

Spam w WordPress nigdy nie jest dobrą rzeczą i zawsze są sposoby, aby temu zapobiec. Niestety wiele z tych sposobów ma niewielki wpływ na użytkowników.

na przykład jednym z najlepszych blokerów spamu jest jednak to również wpływa na użytkowników. Może się wydawać nieistotne, aby poprosić zarejestrowanych użytkowników o wprowadzenie kilku liter, rozwiązanie problemu matematycznego lub wybranie kilku zdjęć, ale wszystko to wymaga czasu i nikt nie chce tracić czasu.

inną obawą jest to, że te spamujące roboty mogą zacząć zalewać Twoją sekcję komentarzy lub fora niespójnymi słowami, reklamami lub wulgaryzmami. Może to zrujnować wrażenia prawdziwych członków, którzy oczekują lepszego doświadczenia.

na szczęście blokowanie spambotów nie jest takie trudne.

jak zapobiec spamowi botów z rejestracji w witrynach członkowskich WordPress

Krok 1: Zainstaluj Stop Spamers

wtyczka Stop Spamers jest niezwykle łatwa w użyciu i wykorzystuje potężne techniki zapobiegania spamowi, aby chronić Twoją witrynę. Narzędzie zapewnia nawet opcje blokowania dostępu do witryny przez całe hrabstwa.

jest w pełni kompatybilny z Akismet i współpracuje z nim. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować go i wybrać, co wtyczka zrobi za pomocą kilku łatwych wyborów.

Uwaga: zanim zaczniesz, ważne jest, aby pamiętać, że ta wtyczka nie jest kompatybilna z funkcją ochrony Jetpack. Będziesz musiał dezaktywować Jetpack Protect lub wtyczka nie będzie działać, ale reszta Jetpack jest kompatybilna.

Rozpocznij od kliknięcia wtyczek i wybrania opcji Dodaj nowy w panelu administracyjnym po lewej stronie.

Dodaj nowy

wyszukaj Stop spamerom w dostępnym polu wyszukiwania. Spowoduje to wyciągnięcie dodatkowych wtyczek, które mogą okazać się pomocne.

wyszukaj Stop Spamers w dostępnym polu wyszukiwania.

przewiń w dół, aż znajdziesz wtyczkę Stop Spamers i kliknij przycisk „Zainstaluj teraz” i aktywuj wtyczkę do użytku.

kliknij przycisk "Zainstaluj teraz".

Krok 2: Skonfiguruj ustawienia

ta wtyczka ma wiele opcji dostosowywania do wyboru. Domyślna opcja najprawdopodobniej wystarczy dla Twojej witryny, ale zdecydowanie możesz Dopracować to, co wtyczka robi i nie robi, aby blokować spam. Wszystko to odbywa się w ustawieniach wtyczki.

w panelu administracyjnym po lewej stronie kliknij Zatrzymaj spamerów i wybierz opcję opcje ochrony. Spowoduje to wyświetlenie głównej strony ustawień. Jeśli nie wyłączyłeś Jetpack Protect, zobaczysz komunikat informujący, że musisz go wyłączyć, aby korzystać z wtyczki.

kliknij Zatrzymaj spamerów i wybierz opcję opcje ochrony.

ustawienia składają się z listy suwaków, których można użyć do włączenia lub wyłączenia funkcji. Chociaż ustawienia domyślne będą działać dobrze dla większości stron internetowych,możesz je zmienić. Ponieważ jednak mamy do czynienia ze stroną członkowską, upewnij się, że włączyłeś tryb Tylko dla członków.

to ustawienie wymaga, aby użytkownicy byli zalogowani, aby przeglądać stronę. Możesz także włączyć opcję sprawdzanie formularza, jeśli używasz niestandardowych typów formularzy.

przejrzyj tę stronę i przeczytaj, co robi każde ustawienie i wybierz, których chcesz użyć.

Settings

jeśli w którymś momencie czytania opisów nie jesteś do końca pewien, co robi, polecam nie zmieniać ustawień domyślnych.

Krok 3: Zablokuj dostęp do krajów

na dole strony zobaczysz sekcję Zablokuj kraje.

jest to bardzo potężne narzędzie dla stron internetowych, które dokładnie wiedzą, z jakimi regionami chcą robić interesy. Możesz zablokować strony internetowe, w których nie planujesz prowadzić działalności, a to uniemożliwi wszystkim botom spamowym z tego kraju dostęp do twojej witryny.

na przykład, po Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wietnamie i Chinach są największymi producentami spamu na świecie. Dobrym pomysłem może być zablokowanie tych krajów, jeśli Twoja witryna do nich nie ma zastosowania.

jednak odcinasz cały kraj od swojej strony internetowej, więc upewnij się, że jesteś pozytywny, zanim to zrobisz.

po przejrzeniu wszystkich ustawień i wprowadzeniu zmian kliknij przycisk „Zapisz zmiany” na dole strony.

Zapisz zmiany

Gratulacje, pomyślnie skonfigurowałeś wtyczkę Stop Spamers dla swojej witryny. Możesz zmienić te ustawienia w dowolnym momencie, odwiedzając tę stronę ponownie.

unikaj instalowania wielu narzędzi antyspamowych

jednym z największych błędów popełnianych przez nowego programistę jest próba zainstalowania wielu wtyczek antyspamowych lub zabezpieczeń jednocześnie.

to ma sens, zainstaluj więcej wtyczek zapobiegających spamowi i mniej spamu będzie w stanie się przedostać, prawda? W wielu przypadkach wtyczki te nie są ze sobą kompatybilne. Istnieją wyjątki od tej reguły, ale może to spowodować zatrzymanie całej ochrony.

w ten sposób Twoja strona zostanie zalana spamowaniem.

innym powodem, aby tego nie robić, jest to, że wtyczki antyspamowe i zabezpieczające zwykle wykorzystują wiele zasobów. Posiadanie zbyt wielu aktywnych wtyczek jednocześnie może sprawić, że Twoja witryna będzie działać wolniej. Może to poważnie wpłynąć na twoje rankingi SEO.

to również zrujnuje wrażenia użytkownika, to znaczy zakładając, że nie opuszczą strony, jeśli ładowanie trwa zbyt długo.

nawet jeśli są kompatybilne i jakoś nie zużywają dużo zasobów, jest jeszcze jeden czynnik do rozważenia. Doświadczenie użytkownika. Wtyczki te zazwyczaj wpływają na przeciętnego użytkownika w jakiś sposób. Może to być w formie, ograniczone próby logowania, i inne rzeczy.

to wszystko może być bardzo irytujące dla użytkowników i odstraszać ich.

Zapobiegaj rejestracji botów spamowych

wielu nowych twórców stron internetowych nie traktuje spamu wystarczająco poważnie. Spamowanie może przejąć subskrypcje e-mail, sekcje komentarzy i rejestracje. Daje to fałszywe poczucie ruchu w witrynie i ostatecznie witryna będzie pełna spamu.

co ważniejsze, zrujnują wrażenia prawdziwych odwiedzających. Spam w ogóle nie przynosi korzyści Twojej witrynie i musisz upewnić się, że podejmujesz odpowiednie środki, aby chronić się przed spamem.

jedną z najlepszych opcji jest użycie wtyczki Akismet. Jest to najpopularniejsza wtyczka blokująca spam z ponad 5 milionami aktywnych instalacji. Jest w pełni kompatybilny z wtyczką Stop Spamers, więc nie bój się używać obu. Zachowaj swoją stronę bez spamu.

jak łatwo znaleźć wtyczkę do użycia? Czy zauważyłeś znaczną redukcję rejestracji spamu na swojej stronie?

Udostępnij za pośrednictwem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.