Jak zdemontować Łóżko piętrowe

ponieważ twoje dzieci najprawdopodobniej wyrosną z łóżka piętrowego, ważne jest, aby wiedzieć, jak je zdemontować. Łóżka piętrowe są w wielu odmianach i są zwykle wykonane z metalu lub drewna. Ręcznie robione drewniane łóżka piętrowe będą miały następujące części:

  • zagłówki
  • podnóżki
  • Szyny Boczne
  • Listwy wsporcze
  • drabina
  • górna szyna bezpieczeństwa piętrowego
  • kołki
  • Osprzęt przedłużacza

ten poradnik dotyczy w szczególności procesu demontażu zestawu ręcznie robionych drewnianych łóżek piętrowych. Łóżka piętrowe zakupione w domu towarowym najprawdopodobniej będą dostarczane ze szczegółowymi instrukcjami, ale w przypadku, gdy zestaw nie jest dostępny, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak zamienić łóżka piętrowe w dopasowane łóżka podwójne lub po prostu je rozebrać i przechowywać.

wyjmij materace

wyjmij materace zarówno z górnych, jak i dolnych pryczy. Jeśli planujesz rozbić łóżka i przechowywać je, najpierw rozbierz materace z ich pościeli.

Usuń Listwy wsporcze

są to paski drewna, około ¾ cala na 2 cale, które biegną równolegle do zagłówka i spoczywają na wardze każdej szyny bocznej. Podtrzymują materac i swobodnie odpoczywają. Zazwyczaj na łóżko przypada od 20 do 30 listew. Usuń je i stos je do przechowywania później.

kolorowe łóżka piętrowe.

demontaż dolnej pryczy

szyny boczne są przymocowane do zagłówka i podnóżka obu pryczy za pomocą połączenia nogi i szyny wspartego na dwóch kołkach. Aby usunąć kołki, chwyć jednocześnie końcówkę głowicy za pomocą szczypiec i dotknij wystającego końca wewnętrznego młotkiem, ciągnąc za pomocą szczypiec. Usuń wszystkie osiem kołków w ten sposób.

Usuń Boczne Szyny i deski

teraz, gdy kołki są wyłączone, delikatnie dotknij zagłówka nad nogą i złączem szynowym, aby usunąć boczną szynę. Gdy cztery złącza są oddzielone, ułóż zagłówek, podnóżek i dwie boczne szyny przy ścianie.

zdemontuj górną pryczę

Usuń listwy z górnej pryczy. Łóżko rozkłada się w taki sam sposób, jak dolna prycza. Przed oddzieleniem zagłówka i podnóżka od przedłużek Usuń boczne szyny w taki sam sposób, jak powyżej. Użyj dłuta, aby podważyć jedną nogę zagłówka od przedłużacza. Połączenie jest jak noga i szyna z tym, że element nośny jest przedłużeniem nogi. Pomyśl o tym jak o stawie nogi i nogi. Powoli pracuj obiema nogami zagłówka od stawów i zrób to samo dla podnóżka.  łóżka piętrowe w sypialni.

demontaż szyny bezpieczeństwa

Szyna Bezpieczeństwa jest przymocowana do zewnętrznej szyny bocznej górnego łóżka za pomocą czterech śrub. Odkręć je i zdejmij szynę bezpieczeństwa.

teraz, gdy wszystko jest zdemontowane, możesz układać i przechowywać wszystkie komponenty do późniejszego użycia. Ten rodzaj łóżka piętrowego można przebudować w przyszłości jako dopasowane podwójne łóżka do pokoju gościnnego lub przekazać, gdy dzieci mają własne dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.