jesteś właścicielem restauracji? Zdobądź więcej klientów dzięki swojej obecności ONLINE i marketingowi cyfrowemu

dla firm restauracyjnych istniejących w dzisiejszym środowisku, marketing cyfrowy ma ogromne znaczenie. Rynek jest bardzo konkurencyjny, jednak popyt nie jest również na niższym poziomie. Jeśli posiadasz restaurację, Potrzebujesz więcej klientów, aby Twoja firma mogła się rozwijać, a nawet utrzymywać. Marketing zawsze polegał na podążaniu tam, gdzie są Klienci(obecny potencjał &). A w dzisiejszej erze cyfrowej, znaczna część biznesu dla restauracji pochodzi od głodnych żołądków siedzących w całym mieście, szukających miłego miejsca do jedzenia lub zamawiania jedzenia. Aby wejść na ten rozległy rynek, potrzebujesz wsparcia marketingu cyfrowego.

marketing cyfrowy nagradza cię ogromnym zasięgiem w Internecie i dość wysokim zwrotem z inwestycji. To może być w zasadzie za darmo, jeśli nie iść do płatnych reklam online. Dzięki marketingowi cyfrowemu możesz dotrzeć do swoich klientów, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, bezpośrednio i odwrotnie.

oto kilka szczegółowych wskazówek, jak wykorzystać potencjał marketingu cyfrowego za pomocą różnych kanałów w inteligentnym i wydajnym stylu:-

 1. Oszałamiająca strona internetowa i eleganckie menu online

po pierwsze. Potrzebujesz wspaniałej strony internetowej dla swojej restauracji. Strona internetowa restauracji powinna poprawnie reprezentować osobowość restauracji. Klimat restauracji powinien odzwierciedlać Projekt strony internetowej. Twoja strona internetowa powinna przyciągać wzrok i być estetyczna w sposób, który uzupełnia temat Twojej restauracji. Stwórz funkcjonalną i dynamiczną stronę internetową, która powinna być intuicyjna i łatwa w obsłudze.

strona internetowa restauracji musi zawierać następujące elementy:

A. eleganckie, czytelne, funkcjonalne menu online

większość osób będzie odwiedzać Twoją stronę w celu uzyskania twojego menu. Jeśli witryna nie zawiera menu restauracji, jest automatycznie bezużyteczna dla większości odwiedzających. Twoje menu powinno wykorzystywać cyfrową kreatywność, którą w dzisiejszych czasach oferuje wielu grafików i wyglądać zachęcająco. To menu decyduje o tym, czy klient będzie jadł z Tobą. Upewnij się, że wszystkie twoje przygotowania i przysmaki w menu wraz z ich szczegółami. Możesz skorzystać z formatu cyfrowego i dodać dynamiczne efekty do swojego menu.

B. Galeria Zdjęć / katalog zdjęć

Pokaż wnętrze i wnętrze swojej restauracji poprzez galerię zdjęć lub katalog zdjęć na swojej stronie internetowej. Dołącz zdjęcia wystroju wnętrza Twojej restauracji i atmosfery. Wyświetl swoją halę, jadalnię, zestaw do siedzenia, Zestawy sztućców itp. Żywe i przepyszne zdjęcia przygotowań i przysmaków Twojej restauracji działają jak urok w pozyskiwaniu klientów.

C. historia twojej restauracji

przekazanie klientom historii wzbudza ich zainteresowanie Twoją restauracją. Historia może być o wszystkim-jak powstała Twoja restauracja, kiedy została założona i przez kogo. Może to również dotyczyć specjalnej receptury, która została odziedziczona po twoich przodkach (coś, co daje poczucie historii kultury i autentyczności patronom). Zasadniczo wszystko, co kreatywne, co jest na tyle interesujące, aby przyciągnąć uwagę klientów. Niech będzie wiadomo, że zmyślona historia nigdy nie zaszkodziła biznesowi restauracyjnemu.

D. osobowość Twojej restauracji

poprzez słowa lub sztukę, osobowość Twojej restauracji powinna być wyraźnie odzwierciedlona na twojej stronie internetowej. W tym restauracja 's temat, udogodnienia, kuchnie oferowane, i wszelkie inne takie informacje, które mogą być istotne dla Twojej restauracji’ S persona, co czyni go wyjątkowym.

E. system rezerwacji Online – Ułatw życie klientom

dokonaj rezerwacji online za pośrednictwem swojej strony internetowej dla swojej restauracji, aby ułatwić klientom. Umożliwienie ludziom, aby móc dokonać rezerwacji online bez konieczności przechodzenia przez kłopotów dzwoniąc do restauracji jest preferowanym trendem wśród dzisiejszego tłumu.

 1. Pochwal się swoim personelem / przedstaw swój zespół

w czasach, gdy ludzie są przyzwyczajeni do rozrywki przez zrobotyzowanych przedstawicieli obsługi klienta lub zautomatyzowanego oprogramowania interaktywnego, spotkanie z grupą prawdziwych ludzi wizualnie za pośrednictwem Twojej witryny będzie naprawdę powiewem świeżego powietrza. Klienci chcą być obsługiwani przez szczęśliwych pracowników. Umieść szczęśliwe, pozytywne zdjęcia pracowników lub szefów kuchni na swojej stronie internetowej i przedstaw je, pisząc o nich trochę. Spowoduje to uczucie domową w klientów, jak większość usług i przedsiębiorstw brakuje dotyku elementów ludzkich w ich publicznych procedur dealingu.

 1. obecność w mediach społecznościowych (Social Media Marketing)

łącz się z (obecnymi i potencjalnymi) klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Media społecznościowe to Pula potencjalnych klientów dla restauracji. Jeśli twoi klienci są w stanie znaleźć cię w mediach społecznościowych, to ustanawia wiarygodność i zaufanie do nich w stosunku do Twojej restauracji. Polecą cię swoim znajomym. Po usłyszeniu od swoich przyjaciół o dobrym miejscu do jedzenia, zostaną przekształcone w Twoich klientów. Utwórz swoją stronę lub konto na wszystkich różnych platformach dla uniwersalnej ekspozycji.

 • jedną z wspaniałych inicjatyw jest przekonanie klientów do śledzenia Cię na platformach społecznościowych – niezależnie od tego, z których aktywnie korzystają. Dzięki nim możesz dotrzeć do większej liczby obserwujących. Równie dobrze możesz zrobić im zdjęcie lub z nimi i opublikować je w mediach społecznościowych lub zamieścić w biuletynie.
 • skorzystaj z płatnych reklam w mediach społecznościowych. Wszystkie platformy mediów społecznościowych zapewniają geo-ukierunkowane kampanie reklamowe na podstawie wieku, płci, lokalizacji, zainteresowań itp.osób w mediach społecznościowych. Dzięki reklamom ukierunkowanym geograficznie możesz skonfigurować wybraną grupę docelową.
 • Pisz regularnie. Musisz regularnie publikować na wszystkich swoich uchwytach, aby utrzymać obraz wzrostu i ruchu Twojej restauracji w umysłach odbiorców. Możesz zatrudniać fotografię żywności i umieszczać wzbogacające zdjęcia żywności na uchwytach. Możesz również prowadzić konkursy i kampanie w mediach społecznościowych, aby zaangażować swoich klientów i odbiorców.
 1. e-mail marketing

e-mail marketing jest nadal jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych narzędzi marketingowych dla restauracji. Utrzymuj kontakt ze swoimi klientami (obecnymi i potencjalnymi) poprzez regularne wiadomości e-mail. Możesz wysłać wiadomość powitalną do swoich klientów, a następnie w odpowiednim czasie śledzić inne wiadomości e-mail. E-maile mogą dotyczyć:

 • pozdrowienia na festiwalach lub ich urodziny (Zapisz niektóre dane osobowe klientów, gdy jedzą z Tobą, takie jak ich imię, urodziny, numer kontaktowy. itp)
 • oferty i rabaty. Możesz rozpowszechniać kupony za pośrednictwem poczty e-mail.
 • zaproszenia na imprezy takie jak specjalne weekendy lub uroczyste uroczystości i przyjęcia.
 • aktualności dotyczące twojej restauracji. Na przykład, jeśli dodałeś nowe danie lub nowy deser do swojego menu lub masz nowego szefa kuchni na pokładzie.
 • Newsletter. Możesz wysłać go do swoich klientów lub odbiorców docelowych, biuletyny. Biuletyn może zawierać listę cotygodniowych specjałów na miesiąc, recenzje krytyków kulinarnych, artykuły dotyczące wydarzeń, które mają miejsce w Twojej restauracji itp.

przedstawianie swojej kultury swoim gościom nada im domową atmosferę, gdy odwiedzają Twoją restaurację.

 1. 'Google Moja Firma’

budując strategię marketingu cyfrowego, nie przegap rejestracji w Google Moja Firma.”Google Moja Firma” to bezpłatna usługa oprogramowania online dostarczana przez Google, która pomaga firmom zarządzać swoją obecnością w Internecie w Google, w tym wyszukiwarką i mapami. Gdy internauta wyszukuje frazy takie jak” blisko mnie „lub” wokół mnie”, Google wyświetla firmy, które pasują do tego Wyszukiwania na parametrach – rodzaju działalności, lokalizacji i kilku innych.

więc jeśli ktoś wyszukuje „restauracje blisko mnie” w Google, Google wyświetli nazwy firm i wiele informacji o nich, w tym-numer kontaktowy, adres, menu, otwarcie & CZAS zamknięcia, oceny & recenzje, zdjęcia itp.

Tak więc, jeśli utworzysz listę Google Moja Firma dla swojej restauracji, klienci będą zaskakująco łatwo cię znaleźć i dojechać do ciebie poprzez wskazówki na Mapach Google. Twoja widoczność online znacznie się zwiększy.

 1. podejście blogerów/vlogerów żywności

blogowanie i vlogowanie żywności znacznie wzrosło jako zawód w ciągu ostatnich kilku lat. Osoby w tej dziedzinie zawodu odwiedzają i odkrywają nowe miejsca do jedzenia, a następnie blogują lub vlogują o tym. Jeśli znany bloger kulinarny lub vloger obejmuje Twoją restaurację na swoim blogu/vlogu, może pomóc ci uzyskać dobrą reklamę w Internecie i zrobić dobrze dla twojej obecności w Internecie. Możesz skontaktować się z blogerem kulinarnym lub vlogerem i zaprosić ich do swojej restauracji, a następnie grzecznie zapytać, czy chcieliby przejrzeć Twoją restaurację lub wspomnieć o Tobie na swoim blogu/vlogu.

niektórzy blogerzy i vlogerzy żywności mają naprawdę dużą grupę fanów, a włączenie ich na blogu lub vlogu może okazać się niezwykle korzystne dla wizerunku Twojej restauracji i szumu w Internecie.

 1. oferty online i witryny z recenzjami

oferty online i witryny z recenzjami restauracji złapały ostatnio wściekle wśród młodszych mas. Witryny i aplikacje do dostarczania żywności online rozrosły się jak wszystko, co prowadzi do wzrostu w branży restauracyjnej, zwłaszcza tych małych. Rejestracja w tych firmach spowoduje świetną obecność w Internecie z dwóch głównych powodów.

jeden, jeśli Twoja restauracja pojawia się w Internetowych usługach dostarczania żywności, takich jak Zomato, Swiggy itp., klienci w pobliżu Ciebie odkryją cię i prawdopodobnie staną się Twoimi klientami.

po drugie, Google wykorzystuje informacje z tych ofert online do swoich ofert Google Moja Firma. Im więcej ofert online jesteś obecny, tym większe są Twoje szanse na uzyskanie rankingu w lokalnym pakiecie Google. Pakiet lokalny to sekcja wyników wyszukiwania Google, która pokazuje lokalną firmę związaną z zapytaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.