kiedy należy odwołać się od orzeczenia o opiece nad dzieckiem?

George Khoury, Esq. w dniu Luty 01, 2017 6: 00 AM

gdy sprawa o opiekę nad dzieckiem wymaga od sędziego podjęcia decyzji dotyczącej opieki, decyzja sędziego może zostać odwołana. Jednak większość spraw dotyczących opieki nad dzieckiem jest rozwiązywana za pośrednictwem umów między rodzicami, które są zatwierdzane przez Sąd.

ugody nie można odwoływać, chociaż jeśli sędzia popełnił błąd w zatwierdzaniu umowy, może to być odwołanie. Jednak odwołania są zwykle używane tylko wtedy, gdy strona uważa, że sędzia popełnił błąd (prawny lub w inny sposób) w podjęciu decyzji. W zależności od procedur sądu cywilnego każdego stanu, czas na złożenie odwołania będzie się różnić i może wynosić od tygodnia lub dwóch do około miesiąca. Gdy rodzic nie jest zadowolony z umowy o opiekę nad dzieckiem lub nakazu, w dowolnym momencie po prawomocnym nakazie może wystąpić do sądu o zmianę.

odwołanie a Zmiana

złożenie odwołania jest o wiele bardziej zaangażowanym procesem niż żądanie zmiany poprzedniego nakazu opieki nad dzieckiem. Ogólnie rzecz biorąc, sądy zezwalają rodzicom na złożenie wniosku lub zwrócenie się do sądu o zmianę poprzedniego postanowienia, jeśli istnieją pewne zmienione okoliczności lub po upływie określonego czasu. Na przykład, jeśli rodzic, który wcześniej nie miał sypialni dla dziecka, wprowadza się do domu, w którym można przenocować, może zwrócić się do sądu o zmianę nakazu zezwalającego na takie wizyty.

chociaż wniosek o zmianę może być złożony w dowolnym momencie, odwołanie może być złożone tylko w ograniczonym terminie po tym, jak sędzia wyda prawomocny wyrok w tej sprawie. Oprócz odwołania, niektóre stany pozwalają na złożenie wniosków o ponowne rozpatrzenie, co jest w zasadzie prośbą o przegląd wyroku, który właśnie wydali i wskazuje sędziemu na pewne fakty, których mogli nie brać pod uwagę.

w praktyce złożenie odwołania powinno być dokładnie rozpatrzone przy pomocy adwokata. Chociaż od czasu do czasu Sąd Apelacyjny odwraca wyrok lub modyfikuje postanowienie, najczęściej sądy apelacyjne tylko potwierdzą lub odrzucą, czy sąd niższej instancji popełnił błąd, jeśli w ogóle coś zrobią. W przypadku stwierdzenia błędu Sąd Apelacyjny nakazuje sądowi niższej instancji ponowne rozpatrzenie wyroku w miejsce błędu lub ponowne rozpatrzenie sprawy.

:

  • Znajdź prawników z Twojej okolicy (Katalog prawników FindLaw)
  • odwołania i wnioski o zmianę wyroku rozwodowego (dowiedz się więcej o prawie FindLaw)
  • względy dotyczące opieki: Krok po kroku (FindLaw 's Learn About the Law)
  • Nagrody Jury $ 1.25 M dla ucznia zmuszonego do sikania do wiadra podczas zajęć (FindLaw’ s Law and Daily Life)

nie musisz rozwiązywać tego samodzielnie – skorzystaj z pomocy prawnika

spotkanie z prawnikiem pomoże Ci zrozumieć twoje możliwości i jak najlepiej chronić swoje prawa. Odwiedź nasz katalog adwokatów, aby znaleźć prawnika z Twojej okolicy, który może Ci pomóc.

lub skontaktuj się z prawnikiem w Twojej okolicy:
sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.