Muscle in Motion: Train Like a Breakdancing Boss

Freestyle hip-hop to taniec, czym jest boks dla sportu. Jest fizycznie wyczerpujący, improwizacyjny i artystyczny, a przede wszystkim ekscytujący do oglądania. W tej chwili szefem Stephena „Twitcha”jest Muhammad Ali.

urodzony i wychowany w Montgomery, AL, Boss zaczynał tak jak wielu innych młodych tancerzy hip-hopowych—doskonalił swoje umiejętności w swoim pokoju, na ulicy lub w dowolnym innym miejscu, w którym mógł puszczać muzykę i przenosić się do niej. Ale w przeciwieństwie do wielu aspirujących tancerzy, Boss widział, jak jego uparta determinacja opłaca się w postaci coraz większych możliwości. Po raz pierwszy pojawił się w reality show so you Think You Can Dance, gdzie w 2008 roku zajął drugie miejsce w czwartym sezonie. Sukces ten przerodził się w główne role w Stomp the Yard 2 i trzech filmach franczyzy Step Up. Ostatnio Boss pokazał swoje zwycięskie ruchy w Magic Mike XXL, gdzie występował u boku gościa z okładki tego numeru, Joe Manganiello.

ale podczas gdy to taniec szefa stawia go w centrum uwagi, to jego budowa ciała przyciąga uwagę filmowców, producentów i mięśni & magazynu Fitness. „To był proces”, mówi 32-latek, ” ale naprawdę zaczął się układać, gdy zacząłem trenować Magic Mike XXL.”

scyzoryk podwieszany

podobnie jak w sportach wyczynowych, wykonanie go w tańcu wymaga czegoś więcej niż tylko fantazyjnych ruchów; wymaga również skupienia, siły i zaangażowania w utrzymanie szczytowej kondycji fizycznej, z których wszystkie sprawiły, że poważny trening siłowy był naturalnym przejściem dla szefa. „Lubię chodzić na siłownię i nie jestem typem „chill in the gym”. Wchodzę i robię to, co muszę-mówi. „To jest coś, o czym rozmawiałem z Joe na planie. Chodzi o wydajność. Mam 45-minutową playlistę. Dostaję się tam i superset. Nie spotykam się na siłowni.”

dla tancerzy freestyle ’ owych, takich jak Boss, trening koncentruje się głównie na maksymalizacji wybuchowości i budowaniu siły rdzenia. „Chodzi o skok w boksie. Jeśli Mogę dostać się do najwyższego pudła, to jest naprawdę zabawne. Mały chłopiec we mnie uwielbia biegać i skakać z rzeczy.”I podobnie jak kulturyści, którzy pracują nad rzeźbieniem swoich ciał w dzieła sztuki, Boss wykonuje swoje treningi z precyzją, aby upewnić się, że buduje mięśnie do tego, czego potrzebuje.

„dość szybko urosłam, więc muszę monitorować, ile na siebie włożyłam mięśni” – mówi tancerka, której fizycznie wymagające próby to same w sobie ćwiczenia nóg. Jego trening na dolną część ciała składa się z skoków bokserskich, przysiadów plyometrycznych, przysiadów jednonożnych i treningu z pasami TRX. „To w połączeniu z moim treningiem tańca wystarczy.”

v-up

Siła dolnej części ciała i elastyczność górnej części ciała są kluczowe dla bossa, wraz z utrzymaniem chudego, silnej sylwetki, która pozwala mu się w powietrzu wybuchowo bez obciążania. „Jeśli próbujesz wykonać falę ręką i musisz przejść obok tej wielkiej skały na środku klatki piersiowej, przerywa to przepływ”, mówi. Tak więc Boss trzyma się treningu z wysokimi powtórzeniami i bardzo niską wagą, aby nie przesadzić z jego klatką piersiową. „Dynamiczne rozciąganie ma również dla mnie OGROMNĄ różnicę, ponieważ kiedy wykonujesz wybuchowe ruchy, takie jak skoki, skoki z zakrętów i upadki, naprawdę pomaga być elastycznym.”

niektóre układy taneczne mogą trwać nawet 16 minut, podczas których musi skakać wysoko i lądować w trudnych pozycjach z pozorną łatwością lub podtrzymywać całą masę ciała z jednej strony podczas obracania, podnoszenia i ciągnięcia kończyn w różnych kierunkach, wszystko w czasie przy muzyce. Ale poza jego umiejętnościami tanecznymi przeciwstawiającymi się grawitacji, jedną z największych mocnych stron Bossa jest jego zaangażowanie w prawidłowe odżywianie—bezpośredni wynik jego przygotowań do Magic Mike XXL.

„to tak jak moje skupienie na siłowni-przychodzę do pracy i przychodzę zejść” „Przy prawidłowym jedzeniu moje ciało ma wszystko, czego potrzebuje.”Znalezienie odpowiedniej diety było jedynym sposobem, w jaki szef mógł utrzymać swoją wytrzymałość i osiągać szczyt w ciągu dnia, kiedy miał rygorystyczny harmonogram cardio rano, a następnie długie godziny na tańcu na planie, a następnie podnoszenie w nocy.

Kettlebell figure 8

„oczywiście wiedziałem, co mówią o diecie, o tym, ile soli powinieneś mieć, o konieczności unikania przetworzonych węglowodanów-wiedziałem o tym, ale nadal parałem się” – przyznaje. Oczywiście wiedza o tym, co jest najlepsze, nie ułatwia tego, zwłaszcza gdy wyniki nie są natychmiastowe. Ale przy odpowiednim nastawieniu i determinacji, nawet najtrudniejsze procedury i schematy są zrównoważone. „W momencie, gdy zacząłem trenować dla Magic Mike’ a i byłem surowy i rzeczywiście poczułem różnicę, wtedy zacząłem poważnie traktować dietę.”

dla szefa potrzeba było odczuwania reakcji w jego ciele, aby stać się prawdziwym wierzącym w znaczenie właściwego jedzenia. „Sprawdzałem Paleo. Nie jestem jeszcze w pełni Paleo, ale duża część mojej diety składa się z chudych białek i wyciąłem większość węglowodanów, które nie są inteligentnymi węglowodanami ” – mówi szef. „Kiedy jadłem przetworzone węglowodany w przeszłości, Umierałem-lub zostawiałem się tak wyczerpany, że moje ciało drżało. Ale teraz moje ciało ma wszystko, czego potrzebuje.”

teraz, gdy jego ciało dostosowało się do jego diety, stwierdza, że reaguje negatywnie na rodzaje żywności, które były kiedyś zszywkami. Przetworzone węglowodany, cukry i tłuste potrawy należą do przeszłości Dla Boss. „Jestem z południa-mam wbudowane słodycze!”mówi ze śmiechem, przyznając się do swojej jedynej słabości.

Kettlebell swing

największy moment ah-ha Bossa związany z jego nawróceniem przyszedł podczas podróży do jego rodzinnego miasta w Alabamie, gdzie jego nowo odkryte nawyki żywieniowe zostały poddane próbie. „Uwierz mi, próbowałem. Myślałam, że nie ma mowy, żebym była w Alabamie i nie piła słodkiej herbaty. Ale mój żołądek zemścił się na mnie i to było okropne.”

tancerz może teraz polegać na swoim ciele, aby wykonać to, co najlepsze, bez względu na okoliczności, ponieważ dzięki treningowi i nawykom żywieniowym położył silny fundament pod siłę i wytrzymałość—wiedzę przekazuje teraz zespołowi Street on, abyś myślał, że możesz tańczyć. „Moim zadaniem jest upewnienie się, że mają jak najlepsze doświadczenia, ponieważ wiem, jaki jest stres między próbami i Wiem, że wszystkie rzeczy, które wkładają w swoje ciała, będą kluczowe. Im dalej wchodzisz, Więc myślisz, że możesz tańczyć, tym więcej musisz mieć wytrzymałości psychicznej i możesz to uzyskać z tego, co jesz.”

jeśli chodzi o przyszłe projekty Bossa, jest ich wiele, ale niezależnie od tego, czy są one w telewizji, filmie, czy na scenie, lekcje, których nauczył się w reformowaniu swojego ciała dla Magic Mike XXL, będą zabierać ze sobą na każdy krok i krok hopowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.