Najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

mimo że obecnie istnieje wiele sposobów pobierania i przesyłania strumieniowego treści, udostępnianie plików peer-to-peer jest nadal niezbędne do udostępniania dużych plików. Protokół P2P jest używany przez tysiące ludzi do udostępniania i uzyskiwania dostępu do różnego rodzaju treści online.

tysiące stron internetowych przechowuje treści Pomimo rządowej cenzury i przepisów antypirackich. W dzisiejszych czasach możesz znaleźć strony z torrentami do wszystkiego, od gier po filmy.

należy jednak pamiętać, że nie można po prostu pobrać pliku torrent od razu. Zamiast tego miej program, który udostępnia pliki między komputerami, zwany siecią peer-to-peer (P2P).

aplikacje te są wykonane, aby pomóc ci w pobieraniu treści od innych rówieśników poprzez zbieranie informacji o plikach torrent. Dodatkowe funkcje mogą być dostępne, jeśli używasz określonego programu.

jednak najważniejsze jest wybranie programu do udostępniania plików P2P, który szanuje Twoją prywatność, a jednocześnie jest bezpieczny.

w rzeczywistości udostępnianie plików peer-to-peer (P2P) stało się obecnie niezwykle popularne na całym świecie.

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

czym jest udostępnianie plików Peer-to-Peer?

sieć peer-to-peer umożliwia komunikację sprzętu komputerowego i oprogramowania bez potrzeby serwera.

w przeciwieństwie do architektury klient-serwer, nie ma centralnego serwera do przetwarzania żądań w architekturze udostępniania plików P2P. W związku z tym rówieśnicy bezpośrednio współdziałają ze sobą bez wymogu centralnego serwera.

gdy jeden peer wysyła żądanie, możliwe jest, że wielu peerów może mieć ten sam żądany obiekt. Ale problemem jest to, jak uzyskać adresy IP wszystkich tych rówieśników.

zazwyczaj decyduje o tym podstawowa Architektura wspierana przez systemy P2P. Dzięki jednej z tych metod, klient może wiedzieć o wszystkich rówieśnikach, którzy mają żądany obiekt lub plik, a transfer plików może odbywać się bezpośrednio między tymi dwoma rówieśnikami. W ten sposób eliminuje potrzebę serwera.

w związku z tym udostępnianie plików w sieciach peer-to-peer jest dość proste i wygodne.

nic dziwnego, że natkniesz się na wiele solidnych programów, które zostały stworzone specjalnie do tego celu. Jednak zrozumienie, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twoich wymagań, może być nieco mylące.

tutaj już wspomnieliśmy, że technologia peer-to-peer umożliwia zdalne udostępnianie plików za pomocą sieci peer-to-peer.

każdy będzie mógł bez problemu przesyłać i pobierać pliki w dowolnym miejscu.

te pliki mogą być wszystkim, w tym filmami, aplikacjami, dźwiękiem i tak dalej.

historia technologii P2P

Technologia Peer-to-peer lub P2P istnieje od dawna, co może zaskoczyć niektórych ludzi. W rezultacie pierwszy komercyjny sukces technologii P2P musiał poradzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi takie jak Napster i Freenet oraz sieć grup dyskusyjnych Usenet.

pomimo wąskiego zainteresowania tymi usługami, użytkownicy nadal mogli udostępniać informacje w szerokiej sieci.

technologia P2P różni się od scentralizowanych metod udostępniania plików, o czym zapewne wiesz. System P2P zbierałby wówczas fragmenty tej samej treści z tysięcy urządzeń podłączonych do Internetu, zamiast polegać na pojedynczym serwerze lub grupie serwerów. Wreszcie użytkownik może zobaczyć cały plik.

aplikacje oparte na P2P zyskały popularność w świecie technologii od 2000 roku. Coraz więcej osób korzysta z platform P2P i aplikacji P2P, aby udostępniać dane w Internecie ze względu na ulepszone opcje łączności, zwiększoną przepustowość i łatwiejszy dostęp do Internetu. Ważne jest, aby pamiętać, że technologia P2P nie zawsze była lubiana przez właścicieli praw autorskich.

w rezultacie w całej historii technologii doszło do licznych bitew prawnych dotyczących aplikacji i sieci P2P. Wynika to częściowo z faktu, że większość platform opartych na P2P narusza prawa autorskie osób trzecich. Jednak za chwilę przejdziemy do aspektów prawnych. Z drugiej strony Technologia P2P ogromnie się rozwinęła.

najlepsze programy i aplikacje do wymiany plików peer-to-peer dla wielu urządzeń zostaną omówione w tym przewodniku. Chociaż funkcje tych programów mogą się różnić, upewniliśmy się, że nie jesteś zagrożony naruszeniem bezpieczeństwa w wyniku ich użytkowania.

najlepsze oprogramowanie do udostępniania plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

tutaj omówiliśmy najlepsze oprogramowanie do udostępniania plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021. Zaczynajmy!

uTorrent

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

chociaż kilka programów zostało zatrudnionych do pobierania, a także przesyłania plików za pomocą protokołu peer-to-peer, jednym z najbardziej znanych jest uTorrent.

zdarza się, że jest to lekka aplikacja do udostępniania plików, która pozwoli każdej osobie pobrać wiele danych, mimo że ma tylko 2 MB.

ponadto oferuje kilka innowacyjnych funkcji, takich jak skrypty, automatyzacja, Zdalne zarządzanie i tak dalej. Co więcej, jest wyposażony w ekskluzywny protokół, który pomaga wykryć duży ruch, a także go poprawić.

oprócz tego, uTorrent obsługuje również szyfrowanie protokołu, a także wymianę partnerów. Korzystanie z tego oprogramowania jest dość łatwe i nie zmyli użytkownika w żaden sposób.

w rzeczywistości nie będziesz miał żadnego problemu z używaniem uTorrenta, pomimo faktu, że możesz używać torrentów po raz pierwszy. Inną godną uwagi rzeczą jest to, że szybkość pobierania jest również dość niezwykła.

wszystko to zostanie wykonane bez zużywania dużych zasobów komputera. Last but not least, uTorrent może być również stosowany do zdalnego sterowania i automatyzacji.

co ciekawe, możliwe jest dość szybkie pobieranie plików bez spowalniania innych zajęć online.

BitTorrent

ta konkretna aplikacja do udostępniania plików peer-to-peer będzie odpowiednia dla Ciebie, jeśli szukasz bezpiecznego pobierania. BitTorrent jest rzeczywiście jednym z najlepszych programów do wymiany plików peer-to-peer

jak sama nazwa wskazuje, BitTorrent jest autoryzowanym oprogramowaniem do wymiany plików używanym do komunikacji z siecią BitTorrent. Możliwe jest pobranie oprogramowania dla Systemów Windows, Mac OS i innych porównywalnych platform.

rozróżnienie między utorrentem a Bittorrentem jest dość proste. W rzeczywistości BitTorrent jest dość ciężki dla początkujących, chociaż jest to produkt freemium. W końcu pochłonie mnóstwo zasobów komputerowych.

jednak najlepsze jest to, że prędkość pobierania jest dość szybka i możesz także kontrolować ogólną procedurę torrentowania. Wzmacniacz przepustowości jest również możliwy do uzyskania w celu zwiększenia prędkości.

w skrócie, BitTorrentmight jest opisany jako skuteczna aplikacja do udostępniania plików P2P, która pozwoli każdej osobie pobrać nieograniczoną liczbę plików za darmo.

interfejs jest łatwy i zapewnia innowacyjne opcje, które oferują również wiele ekscytujących funkcji.

Shareaza

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

Shareaza jest jednym z najlepszych programów do wymiany plików peer-to-peer, który jest całkowicie bezpłatny i nie składa się z produktów innych firm, a nawet oprogramowania szpiegującego.

jest to jeden z najbardziej wyrafinowanych programów do udostępniania plików, z którym teraz się spotkasz. Jest w stanie wykorzystać moc aż czterech sieci peer-to-peer składających się z Gnutella, EDonkey2000, BitTorrent, oprócz Gnutella2.

inną godną uwagi rzeczą dotyczącą tego oprogramowania jest fakt, że nie pokaże żadnych irytujących wyskakujących okienek lub reklam. Co więcej, nie zainstaluje żadnego programu innej firmy, który mógłby zniszczyć twój komputer.

obecnie Shareaza ma wielu użytkowników na całym świecie, a liczba plików udostępnianych za pośrednictwem tej sieci jest również niezliczona.

ponadto korzystanie z tej aplikacji jest dość proste i dostarczy ważnych informacji dotyczących plików w obecnej sieci. Ogólny układ tego oprogramowania, o którym mowa tutaj, jest również dość intuicyjny, oprócz stabilnego.

eMule

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

w przeciwieństwie do większości innych programów do wymiany plików peer-to-peer, eMule jest całkowicie darmowy i nie jest podsłuchiwany przez przyciski szpiegowskie ani wirtualne reklamy.

eMule oferuje unikalną kartę wyszukiwania oprócz katalogu, w którym można udostępniać i uzyskiwać dostęp do plików. Będzie to idealne oprogramowanie do udostępniania plików dla Ciebie, jeśli szukasz kompleksowego wieloplatformowego programu do udostępniania plików peer-to-peer.

uważany obecnie za jeden z najbardziej popularnych i niezawodnych programów do wymiany plików P2P, eMule jest uważany za Rewolucyjnego klienta wymiany plików, który oferuje również szeroki zakres funkcji.

obsługuje współdzielony katalog plików wraz ze zintegrowaną funkcją wyszukiwania. Jednak ta aplikacja jest tylko programem Windows.

użytkownicy Linuksa i Mac OSx mogą korzystać z tego oprogramowania, korzystając z wersji wieloplatformowej. Niemniej jednak wydaje się przestarzały, ale nadal jest łatwy w użyciu.

qBittorrent

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

podobnie jak µTorrent, ten również zapewnia program open-source. W rzeczywistości qBittorrent może być uważany za starszą wersję µtorrenta, mimo że ma prosty interfejs.

qBittorrent będzie idealny dla każdej osoby w przypadku, gdy szuka wieloplatformowego programu wymiany plików peer-to-peer. Jest dostępny dla praktycznie wszystkich głównych platform i zapewnia również najlepszy interfejs użytkownika.

qBittorrent pozwoli każdej osobie uzyskać dostęp do wielu informacji i rozrywki, w tym muzyki, książek, filmów i wielu innych. Poza tym oferuje identyczne funkcje na głównych platformach, takich jak Windows, Mac OS, Linux i tak dalej.

qBittorrent pozwoli Ci łatwo udostępniać pliki praktycznie dowolnej wielkości bez żadnego problemu. Co więcej, będziesz w stanie kontrolować pliki, które będą udostępniane. Będzie również w stanie ustawić ograniczniki, a także priorytetyzować pliki.

qBittorrent oferuje również funkcje związane z bezpieczeństwem, takie jak obsługa szyfrowania.

Ares Galaxy

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

wprowadzony w 2002 roku, Ares Galaxy jest popularnym programem do wymiany plików peer-to-peer, który sprawia, że pobieranie plików jest dość proste.

pomimo faktu, że sieć tej aplikacji nie jest dość duża w przeciwieństwie do większości innych programów P2P, nie składa się z żadnego oprogramowania szpiegującego, adware ani wirusa.

ponadto ma niewielki rozmiar, niezawodną wydajność, oprócz szybkiej prędkości pobierania. Najbardziej godną uwagi jest to, że będzie można wyświetlić podgląd plików przed pobraniem tych plików w folderze udostępnionym, który poinformuje Cię o lokalizacji, w której zostaną pobrane pliki.

Ares Galaxy pozwala dowolnej osobie pobrać kilka plików z kilku źródeł jednocześnie.

potężna wyszukiwarka pozwoli Ci filtrować zawartość według jej typu. W przypadku jakichkolwiek problemów z połączeniem, otrzymasz natychmiastową pomoc od Narzędzia Ares Fix.

obecnie można uruchomić tę aplikację w systemie Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11, oprócz systemu Windows XP.

FrostWire

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

FrostWire jest jedną z wyjątkowych opcji na wypadek, gdybyś chciał pobierać torrenty za pomocą sprawdzonych protokołów.

jest programem all-inclusive, jest pełen innowacyjnych funkcji. Poza tym oprogramowanie jest również jedną z najbardziej znanych alternatyw pod względem torrentów bez ryzyka.

najbardziej godnym uwagi jest fakt, że FrostWire pozwoli Ci zabezpieczyć dane podczas przesyłania i pobierania plików.

obecnie jest dostępny dla praktycznie każdej platformy, takiej jak Android, Linux, Windows, oprócz Maca.

Transmisja

najlepszy program do wymiany plików Peer-to-Peer (P2P) w 2021

transmisja będzie idealną aplikacją do udostępniania plików peer-to-peer na wypadek, gdybyś korzystał z systemu Mac OS i szukał minimalnego, ale solidnego programu.

pozytywnym aspektem aplikacji jest to, że jest całkowicie darmowa. Poza tym nie będzie zużywać wielu zasobów z komputera.

pomimo powyższego, Transmisja oferuje również wiele innowacyjnych funkcji. Pobieranie plików jest dość łatwe, korzystając z tego programu, a także oferuje najlepsze prędkości.

transmisja oferuje kompleksowe funkcje szyfrowania wraz z innymi funkcjami. W związku z tym nie będzie złym pomysłem, aby użyć tej niezawodnej aplikacji do udostępniania plików P2P dla Twoich wymagań.

typowe wyzwania związane z używaniem oprogramowania do udostępniania plików Peer-to-Peer

teraz znasz najlepsze oprogramowanie do udostępniania plików peer-to-peer. Możesz więc zanurzyć się w testowaniu każdej opcji, aż znajdziesz, która z nich działa najlepiej dla ciebie.

jednak zanim się podekscytujesz, pamiętaj, że oprogramowanie do wymiany plików peer-to-peer ma pewne nieuniknione problemy.

negatywne aspekty tych programów do wymiany plików peer-to-peer obejmują:

oprogramowanie do wymiany plików Peer-to-peer może hostować wiele wirusów, które mogą ukryć, zmieniając nazwę na plik, którego szukasz, aby łatwo pobrać, a nawet zainstalować.

niektóre wirusy są na tyle sprytne, że mogą zostać osadzone w rzeczywistych programach, więc mogą się ukryć na komputerze po ich zainstalowaniu.

Niestety ten program Promuje piractwo. Co więcej, nielegalne pliki przesyłane i pobierane mogą prowadzić do pozwów sądowych i innych działań prawnych przeciwko tobie, podczas gdy możesz właśnie zainstalować program, nawet nie wiedząc, co pobierasz.

ryzykują zniknięcie w każdej chwili. Jeśli wybrana platforma po prostu zdecyduje się na przeniesienie, mogą przejść w dowolne miejsce bez wiedzy, a Ty zostaniesz rozbity, ponieważ wszystkie Twoje pliki znikną wraz ze stroną internetową.

należy pamiętać, że obecnie korzystanie z torrentów nie jest legalne. W związku z tym warto korzystać ze wszystkich tych aplikacji do udostępniania plików peer-to-peer tylko po użyciu odpowiednich ustawień VPN.

to wszystko, co mamy dla Ciebie o najlepszym oprogramowaniu do wymiany plików peer-to-peer. Możesz mieć pewność, że te oprogramowanie będzie tam przez wiele lat bez znikania z plikami.

mamy nadzieję, że ten przewodnik ci pomógł. Jeśli spodobało ci się to, nie zapomnij zapoznać się z naszymi przewodnikami dotyczącymi gier, rozwiązywania problemów i komputerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.