najszybszy sposób na identyfikację pluskwy

pluskwy to popularna nazwa Cimex lectularius, płaskiego, przypominającego wszy owada, który żyje z krwi innych zwierząt. Ponieważ są tak ciemne i małe, mogą być trudne do zauważenia, zwłaszcza gdy ukrywają się w trudno dostępnych miejscach. Chociaż nie przenoszą żadnych chorób, mogą pozostawić nieprzyjemne, swędzące ukąszenia, które są bardzo niewygodne i pozostawiają zasadniczo gotowanie rzeczy w gorącej wodzie.

wszystkie hotele są zagrożone złapaniem przypadku pluskw, więc może zapłacić za chwycenie latarki i sprawdzenie pokoju, jak tylko tam dotrzesz.

czego szukać pluskw?

pluskwy wyglądają jak małe, pełzające owady mniej więcej wielkości nasion jabłka, ale czasami można mieć pluskwy, nie widząc ich. Młode pluskwy zrzuciły swoje zewnętrzne skóry pięć lub sześć razy. Upewnij się, że poszukasz również tego, co można wyrzucić ze skóry owadów. Innym wskaźnikiem są małe rozmazy krwi. To może przedstawiać pluskwy brudne jedzenie. Możesz również szukać małych czarnych smug, które reprezentują wydalanie pluskwiaków; lub małych białych jaj, zwykle o długości około 1 mm.

jak rozpoznać pluskwy w pokoju hotelowym – konkurencyjne Zwalczanie szkodników

jak rozpoznać pluskwy w pokoju hotelowym-konkurencyjne Zwalczanie szkodników

gdzie szukać pluskw?

1. Materac i rama łóżka:

najbardziej oczywistym miejscem do poszukiwania pluskw jest materac, ale plamienie ich jest nieco bardziej zaangażowane niż tylko podnoszenie materaca i szukanie ciemnych plam. Pluskwy mają tendencję do ukrywania się w stawach ramy i wzdłuż listew. Więc najpierw sprawdź te z latarką. Następnie spójrz w szczelinach zagłówka, w skomplikowanych detalach i konstrukcji, a następnie wzdłuż szwów materaca i na zamek błyskawiczny. Jeśli wszystko jest jasne, podnieś materac i zajrzyj pod niego, co było prawdopodobnie jedynym ruchem, o którym myślałeś do tej pory.

2. Sofy i rzucać poduszki:

tak, pluskwy mogą wykraczać daleko poza łóżka. Często można je znaleźć w miękkich siedzeniach, ale nie w łóżku. Upewnij się, aby sprawdzić te obszary, jak również. Rozejrzyj się wokół szwów, wewnątrz wykładzin, a wzdłuż zamków wszelkich poduszek dekoracyjnych lub poduszki sofa.

3. Szafy i deski podłogowe:

pluskwy nie potrzebują nawet miękkich, wygodnych przestrzeni, aby znaleźć dom. Mogą chować się w Twojej szafie, co może prowadzić do tego niefortunnego gotowania ubrań, o których wspominaliśmy wcześniej, aby je zabić. W szafach spójrz na uszczelki drzwi i szuflad, a także Złącza i narożniki szafy. Sprawdź miejsca, w których deski podłogowe lub listwy podłogowe spotykają się ze ścianą. Te małe zakątki to popularne miejsca spotkań dla pluskwiaków. Prawie wszędzie, gdzie można znaleźć pajęczynę, można również znaleźć pluskwy.

4. Szafki nocne:

spójrz na uszczelki szuflad i narożniki szafki nocnej. Sprawdź również wewnątrz abażurów lub miejsca, w których lampa styka się z szafką nocną. To samo dotyczy ramek do zdjęć,budzików lub innych dekoracji nocnych.

5. Stojaki na bagaż i bagaż:

spójrz na taśmę na składanym stojaku na bagaż, szczególnie tam, gdzie owija się wokół ramy. I dla bezpieczeństwa, nigdy, przenigdy nie kładź bagażu na łóżku. Te robaki wskoczą prosto do środka i mogą nigdy nie odejść.

wiele hoteli nie ma pluskw. Ale nigdy nie można być zbyt pewnym. Oszczędź sobie kłopotów z pozbyciem się tych buggers i Zakładki te kroki!

pluskwy mogą przenosić pasożyta, który powoduje chorobę Chagasa

Ewolucja pluskw

jak zapobiegać pluskwom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.