odbudowa po romansie: zrozumienie wyzwala

nie może być nic bardziej niszczącego dla małżeństwa lub długotrwałego związku niż romans. Ale jeśli ty i twój partner jesteście jedną z wielu par, które decydują się spróbować wyleczyć z romansu, jest nadzieja.

odzyskiwanie romansu może być długim, stopniowym procesem, czasami okrężnym, a czasami obfitującym w frustrujące cofanie się w świeże fale gniewu i rozpaczy ze strony zdradzonego partnera, gdy wydaje się, że najgorsze się skończyło. I dla wielu par, które przychodzą do mnie, sama wiedza może być pomocna.Affair Recover Georgetown Texas

zanim szukali profesjonalnej pomocy w uzdrowieniu z romansu, wiele par błędnie wierzyło, że jeśli proces odzyskiwania romansu był skalisty i nieprzewidywalny (jak powiedział jeden mąż: „czułem się, jakbyśmy nie byli bliżej rozwiązania sześć miesięcy później niż byliśmy w sześciu tygodniach”), oznacza to, że „robili to źle” lub że ich małżeństwo nie było możliwe do uratowania. Ponieważ to założenie zamyka dalsze próby uzdrowienia małżeństwa/związku, jest to niebezpieczne założenie, do którego należy się trzymać.

i oczywiście pierwszym krokiem w odwróceniu jakichkolwiek założeń jest patrzenie na nie delikatnie i bez osądu … ale ze zrozumieniem.

odzyskiwanie romansu: zrozumienie wyzwalaczy emocjonalnych

jednym z aspektów odzyskiwania romansu najważniejszym do zrozumienia (dla obu partnerów) jest kwestia wyzwalaczy emocjonalnych. Wyzwalacze to wydarzenia / doświadczenia, które przypominają o romansie; czasami czują się nieproszone i znikome.

możesz czuć się bezsilny wobec fal świeżego bólu, które Cię uderzają. I możesz myśleć, że nagła surowość uczuć oznacza, że nie osiągnąłeś postępu w swojej uzdrawiającej podróży – ale to nie jest prawda. Uczucia żalu, szoku i zdrady, które składają się na pokłosie romansu, są ogromne…każdy emocjonalny wstrząs na taką skalę nie jest rozpatrywany po prostu lub liniowo (pomimo ludzkiego pragnienia, aby umieścić wszystko w schludnych „etapach”), ale raczej występuje w spirali. To normalne.

zrozumienie, dlaczego pewne rzeczy mogą powodować twój ból, jest ważnym środkiem wzmocnienia siebie w drodze ku pełni.

rodzaje wyzwalaczy doświadczonych podczas leczenia po romansie

1) miejsca

być może dowiedziałeś się, że twoja żona poznała swojego partnera w romansie na siłowni. A może dowiedziałaś się, że twój mąż poznał swoją partnerkę w szpitalu, gdzie pracuje. Więc teraz, kiedy przejeżdżasz obok siłowni – lub szpitala, lub dowolnego miejsca, które twój umysł kojarzy, bezpośrednio lub pośrednio, z bólem romansu-czujesz się wyrzucony z powrotem do momentu, kiedy po raz pierwszy dowiedziałeś się o zdradzie partnera.

i być może twoje myśli nie tylko powracają do tego początkowego momentu szoku i zdrady, ale idą jeszcze dalej, próbując wypełnić szczegóły dotyczące samego romansu. („Gdzie dokładnie spotkali się w budynku?”) Możesz czuć się jak twój partner zrujnował coś innego dla ciebie, poza oczywistym i natychmiastowym bólem romansu. („Zabrałeś ją na plażę? Jak mogłeś? Kiedyś kochałem plażę, ale teraz zawsze będę jej nienawidził.”)

2) Czas

możesz oglądać kalendarz, mając nadzieję na punkt zwrotny obok bólu, czekając, aby znów poczuć się „normalnie” i nie przepełniony niepokojem, nieufnością lub gniewem.

to prawda, że czas może ostatecznie dać ci bardzo potrzebny dystans od momentu, w którym odkryłeś niewierność, a zatem może dać ci bardziej zrównoważony sposób radzenia sobie z uczuciami, ale czas potrzebny na osiągnięcie tej równowagi będzie różnił się od osoby do osoby.

i oczywiście wyzwalacz może sprawić, że czas się zapada i od razu wróci na początek. Oczywiście nie będziesz na początku, ale możesz mieć na to ochotę.

sam czas może służyć jako wyzwalacz. Na przykład, możesz być świadomy markerów („minęły dokładnie cztery miesiące, odkąd się o tym dowiedziałem”;” to jest dzień, w którym rok temu Go poznała”; ” to było sześć miesięcy temu, że powiedział, że zerwał z nią.”)

3) zachowanie

możesz mieć wrażenie, że pewne zachowania wywołują Twoje surowe emocje. Może wróci późno z pracy, a Ty przekonasz siebie, że znowu oszukuje. A może zabiera ze sobą telefon, kiedy wyprowadza psa przed snem, a ty martwisz się, że znów się z nią skontaktuje.

komunikacja jest ogromną częścią uzdrowienia z niewierności. A przy całej komunikacji idzie to na dwa sposoby: zdradzony partner musi czuć się bezpiecznie, pytając drugiego o zachowania, które mogą być niepokojące, a partner, który był niewierny, musi odpowiedzieć na te pytania z otwartością, zrozumieniem i cierpliwością—a nie defensywą lub irytacją.

4) Ludzie

Może stajesz się bardzo zdenerwowany, gdy słyszysz, że przydzielono mu asystenta płci przeciwnej. Być może dowiesz się, że najlepszy przyjaciel twojego kolegi wiedział o romansie od miesięcy, a teraz nie możesz znieść, aby zobaczyć lub usłyszeć o nim/niej.

poza tym, co może wydawać się potworną możliwością wpadnięcia na osobę, z którą twój partner miał romans, inne sytuacje z udziałem innych ludzi mogą służyć jako wyzwalacze.

5) Obiekty

żona, z którą kiedyś pracowałem, opowiadała o tym, jak po odkryciu romansu męża i dowiedzeniu się, że jego partnerka prowadzi niebieską Hondę Civic, nagle zaczęła wszędzie widzieć te samochody. Ta świadomość zamieniła prosty napęd w emocjonalną minę lądową dla niej.

rzeczy, których nigdy wcześniej nie zauważyliśmy, mogą nabierać nowego znaczenia.

podobnie jak w przypadku wszystkich aspektów powrotu do zdrowia po romansie, nie musisz się kłócić ze sobą ani narzekać („nie bądź głupi, samochód to tylko samochód, przestań je wszystkie zauważać!”), ale raczej staraj się obserwować siebie, widząc Samochody, i spróbuj oprzeć się osądzaniu siebie lub wmawianiu sobie, że „powinieneś” w określony sposób.

czasami subtelny wewnętrzny akt cofania się i obserwowania siebie wystarcza, aby dać ci trochę potrzebnego oddechu.

wyzdrowienie z niewierności wymaga zrozumienia, a nie akrobacji

pamiętaj, że celem zrozumienia wyzwalaczy jest oświecenie własnej drogi ku uzdrowieniu—celem nie jest zejście z drogi, aby uniknąć wyzwalaczy.

życie jest niechlujne, ciągle poruszające się, a zatem nieprzewidywalne, więc nigdy nie możesz całkowicie ukształtować otaczającego Cię świata, aby zagwarantować, że coś cię nie wyzwoli.

oczywiście, jeśli twój kolega miał romans z kimś, kogo znasz i jesteś w stanie przestać spotykać się z tą osobą (na przykład nie pracujesz z nią), to powinieneś zrobić ten krok. Ale w sensie wyzwalaczy, których nie można przewidzieć (jak wszędzie niebieskie Honda Civic), kluczem jest traktowanie siebie z życzliwością, gdy czujesz się wyzwalany, a nie próba stworzenia świata, w którym wyzwalacze nie istnieją.

do następnego razu,

Richard Nicastro, Ph.D.

(jeśli ty i twój małżonek/partner zmagacie się z odbudową po romansie i potrzebujesz porady indywidualnej lub par, skontaktuj się z dr Nicastro na spotkanie konsultacyjne. Dr Nicastro oferuje sesje telekonferencyjne dla osób indywidualnych i par w całych Stanach Zjednoczonych).

wyróżnione Zdjęcie dzięki uprzejmości David Castillo Dominic at FreeDigitalPhotos.net

odbudowa po romansie: zrozumienie wyzwalaczy
otagowane: uzdrowienie z niewierności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.