opcje rezydencji w Malezji

opcje rezydencji w Malezji.

Malezja jest krajem Azji Południowo-Wschodniej znanym z plaż, tropikalnych lasów deszczowych i kolorowej Kultury, łączącej wpływy chińskie, indyjskie i europejskie. Jeśli chcesz wziąć swoje życie na arenie międzynarodowej i przenieść się za granicę do Malezji, będziesz szczęśliwy, aby wiedzieć, że istnieje wiele możliwości uzyskania legalnego pobytu w kraju.

Uwaga: obecnie Malezja jest narodem jednoizbowym. Oznacza to, że jeśli chcesz uzyskać drugi paszport w kraju, musisz zrezygnować z podstawowego obywatelstwa. Na szczęście długoterminowe i stałe rezydencje dadzą ci prawie wszystkie wolności obywatelstwa bez konieczności utraty paszportu.

wiza krótkoterminowa

osoby, które chcą spędzić trzy miesiące lub mniej w Malezji, mogą to zrobić pod wizą krótkoterminową. Obywatele USA mogą obecnie odwiedzić Malezję bez wizy przez okres do 90 dni. Każdy okres dłuższy niż 90 dni będzie wymagał zgody rządu.

jeśli podróżujesz z kraju, który nie uzyskał bezwizowego wjazdu, ale ma możliwość otrzymania wizy on arrival, można ją uzyskać na lotnisku w Malezji. Wystarczy mieć ważny paszport, bilet powrotny i wypełniony IMM.Formularz 55.

ogólnie rzecz biorąc, najprostszym sposobem otrzymania tej wizy jest turystyka, ale za zgodą rządu wiza krótkoterminowa może również przyznawać prawo do wykonywania pewnych tymczasowych przywilejów pracy (na przykład dziennikarz w Malezji lub sportowiec odwiedzający zawody).

przepustka zatrudnienia w Malezji

przepustka zatrudnienia w Malezji przyznaje zagranicznym pracownikom w zatwierdzonych rolach biznesowych możliwość życia i pracy w kraju przez okres do 60 miesięcy na umowę o pracę. Jest on stosowany we współpracy z malezyjskim pracodawcą, więc umowa o pracę i dowód zatrudnienia jest konieczne. Po otrzymaniu, przepustka jest ważna tylko dla firmy, w której złożyłeś wniosek. Zmiana firmy będzie wymagać ponownego złożenia wniosku o kolejną przepustkę i nie będziesz mógł pracować, dopóki nie otrzymasz nowego zezwolenia.

oto świetny podcast z Expat Money Show – Ladislas Maurice od wędrownego inwestora

Dependent Pass

po otrzymaniu ważnej przepustki pracowniczej masz prawo ubiegać się o przepustkę zależną lub długoterminową przepustkę do wizyty społecznej dla współmałżonka, dzieci (poniżej 18 roku życia) i rodziców (powyżej 60 roku życia). Możesz również ubiegać się o zezwolenie na wizytę społeczną, które pozwala zabrać zagraniczną gosposię lub au pair do Malezji (w wieku od 21 do 45 lat, do 12 miesięcy). Wizy te są również ważne tylko tak długo, jak Wiza Posiadacza Karty zatrudnienia pozostaje ważna.

wymagane dokumenty

aby uzyskać przepustkę zatrudnienia w Malezji, musisz dostarczyć następujące dokumenty do działu imigracji:

 • ważny paszport plus kserokopie
 • dodatkowe zdjęcia w stylu paszportowym
 • list od pracodawcy, potwierdzenie zatrudnienia
 • szczegóły dostarczone przez pracodawcę, aby pokazać, że firma jest zgodna z przepisami i działa zgodnie z prawem

stały pobyt

od Malezji jest jednym obywatelstwem kraju, uzyskanie paszportu nie jest tak kuszące. Jednak stały pobyt w kraju jest świetną alternatywą, umacniając Malezję jako stałe miejsce, aby zadzwonić do domu bez rezygnacji z obywatelstwa urodzenia.

aby uzyskać stały pobyt, emigranci zwykle muszą żyć nieprzerwanie przez co najmniej 5 lat w kraju w ramach prawnej formy dokumentacji (Wiza pracownicza, odnowiona wiza długoterminowa itp.). Do złożenia wniosku potrzebny jest wypełniony formularz stałego pobytu (IMM.4), paszport, który obejmuje poprzednie 5 lat życia w Malezji, zdjęcia w stylu paszportowym i sponsorowanie od obywatela Malezji lub posiadacza stałego pobytu.

samo życie na wsi przez określony czas nie zawsze kwalifikuje cię do stałego pobytu. Podobnie istnieją pewne metody, dzięki którym można uzyskać stały pobyt w jeszcze krótszym czasie.

EA Bookstore-720 x 300

rząd malezyjski wymienia następujące kategorie, w ramach których można przyznać stały pobyt:

 • osoby o wysokiej wartości netto

  • muszą otworzyć konto bankowe w kraju i wpłacić minimum 2 miliony USD, utrzymując je przez pięć lat. Zapewnia to natychmiastowe stałe miejsce zamieszkania, daje dzieciom i współmałżonkowi wizę długoterminową i przyznaje im stałe miejsce zamieszkania również po 5 latach.
 • eksperci / specjaliści

  • oferowany posiadaczom wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych przepustek pracowniczych. Minimum 5 lat życia na wsi. Będzie potrzebował zgody rządu, sponsoring obywatela/posiadacza PR i referencje pracodawcy.
 • małżonkowie obywateli Malezji

  • przed złożeniem wniosku musisz być żonaty z obywatelem Malezji przez pięć lat, mieć sponsora i mieć ważną wizę długoterminową przez 5 lat.
 • ci, którzy uzyskują wystarczająco wysokie wyniki w systemie punktowym

  • Malezja oferuje system punktowy dla stałego pobytu, w którym wnioskodawcy muszą zdobyć co najmniej 65 z możliwych 120, a także mieć sponsora. Kategorie uzyskiwania punktów obejmują wynagrodzenie, wiek, doświadczenie zawodowe, biegłość językową, inwestycje, czas życia w Malezji itp.

program MM2H

program MM2H (mój malezyjski 2nd Home) jest zasadniczo wizą emerytalną i inwestycyjną dla obcokrajowców. Dla tych, którzy mogą okazać dowód znacznego kapitału lub dochodów, emigranci mogą otrzymać dziesięcioletnią wizę wielokrotnego wjazdu w Malezji. Można to również rozszerzyć na rodzinę i umożliwia bezpłatne podróżowanie do i z kraju przy minimalnych ograniczeniach.

istnieją dwie kategorie dla programu MM2H, oznaczone według wieku wnioskodawcy:

poniżej 50 lat

wnioskodawcy poniżej 50 lat będą musieli wykazać, że mają aktywa płynne w wysokości co najmniej 135 000 USD lub że generują miesięczny dochód za granicą w wysokości co najmniej 10 000 USD.

 • minimum $40,000 USD musi być obecny przez cały czas na koncie w przyszłości, aby utrzymać ważność zezwolenia.

powyżej 50 roku życia

nauczę cię języka

wnioskodawcy w wieku powyżej 50 lat będą musieli wykazać, że mają aktywa płynne w wysokości co najmniej $95,000 USD lub że generują miesięczny dochód/emeryturę za granicą w wysokości co najmniej $3,000 USD. Malezyjskie konto bankowe będzie również musiało zostać otwarte z depozytem w wysokości co najmniej 40 000 USD. Po roku, $13,000 USD może zostać wypłacone do zatwierdzonych zastosowań w kraju. Minimalne saldo w wysokości 27 000 USD musi być przechowywane na koncie przez cały czas. Stały depozyt może zostać uchylony dla osób ubiegających się o 3000 USD miesięcznej emerytury za granicą.

oto prawdopodobnie najbardziej obszerny ebook o wszystkim, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o wyeliminowaniu podatków, ochronie aktywów i odzyskaniu Prywatności przez całe życie i inwestycje. Nazywa się to najlepszym przewodnikiem po morzu.

mam nadzieję, że podobało ci się czytanie tego artykułu: opcje Rezydencyjne w Malezji. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszym biurem tutaj.

dodałem kilka świetnych artykułów do przeczytania, ciesz się!

uzyskanie wizy podróżnej w Malezji

spojrzenie na styl życia w Malezji

Zarządzanie szokiem kulturowym w Malezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.