Przewodnik wizowy Panama: najlepsze sposoby pracy i życia w Panamie

Oto ostateczny przewodnik po wizach Panama. Rozpocznij nowe życie w tym wspaniałym kraju # panama # visas # guide via @ wherecanilivePanama To niesamowite miejsce do życia i pracy. Oto najlepszy przewodnik po wizach w Panamie, który pomoże Ci wykonać ruch # panama # wizy # przewodnik przez @ wherecanilive

wymagania wizowe do Panamy ; wizy do Panamy ; rezydencja w Panamie ; imigracja z Panamy.

przyjrzeliśmy się wielu powodom, dla których emigranci kochają mieszkać w Panamie. I jest wspaniała wiadomość. Panama wita turystów i długoterminowych gości z szeroką gamą wiz i zezwoleń na pobyt. Od studentów do emerytów i profesjonalistów, istnieje legalna ścieżka imigracyjna dla prawie każdego.

podzielimy Twoje opcje na dwie sekcje.

 • krótkoterminowa Imigracja do Panamy: do 180 dni (lub 90 dni w przypadku niektórych narodowości).
 • długotrwała imigracja w Panamie: ponad 180 dni (lub 90 dni w przypadku niektórych narodowości).

wszystkie wizy i pozwolenia na pobyt są zarządzane przez Departament imigracji Panamy (Servicio Nacional de Migración).

 Szczęśliwa dziewczyna śmieje się w Panamie

krótkoterminowe wizy i pozwolenia na pobyt

te Panama wymagania są dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od narodowości.

 1. ważny paszport.
 2. co najmniej $500 dostępne (karta kredytowa, wyciąg bankowy, lub czeki podróżne są w porządku.)
 3. bilet z Panamy na koniec wizyty.
 4. jeśli przyjeżdżasz z kraju zagrożonego, możesz zostać poproszony o okazanie świadectwa szczepienia przeciwko żółtej febrze po przyjeździe.

Panama wydaje również kartę turystyczną w wysokości 5 USD wszystkim turystom, niezależnie od ich pochodzenia. Czasami jest to część kosztu lotu, ale może być konieczne wypełnienie formularza i zapłacić po przylocie. Według Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, właściciele prywatnych łodzi są również pobierane 110 dolarów w dniu przyjazdu.

kto może odwiedzić Panamę bez wizy?

trzy grupy mogą podróżować do Panamy bez wizy.

1. Obywatele 118 krajów mogą odwiedzić Panamę przez 180 dni bezwizowo. Grupa Ta Obejmuje USA, Unię Europejską, Kanadę i Australię; Pełny wykaz znajduje się w załączniku 1. Musisz tylko okazać paszport urzędnikowi imigracyjnemu w Panamie po przyjeździe. Możesz ubiegać się o przedłużenie wizyty w Panamie.

2. Każdy, kto ma ważną wizę wielokrotnego wjazdu lub pozwolenie na pobyt w jednym z krajów wymienionych poniżej, może odwiedzić bezwizowy przez 30 dni. Prawo to jest niezależnie od obywatelstwa i paszportu. Musisz okazać paszport i wizę lub pozwolenie na pobyt, które są nadal ważne przez ponad 180 dni.

 • Australia
 • Kanada
 • Japonia
 • Singapur
 • Korea Południowa
 • Wielka Brytania
 • Stany Zjednoczone (USA)
 • wszystkie 27 krajów Unii Europejskiej
 • wszystkie kraje strefy Schengen

3. Każdy, kto posiada paszport dyplomatyczny lub służbowy tych krajów.

 • Chiny
 • Kuba
 • Dominikana
 • Haiti
 • Filipiny

jeśli nie kwalifikujesz się jedną z powyższych dróg, będziesz potrzebować wizy turystycznej lub innej wizy krótkoterminowej. Może to być na przykład Wiza biznesowa na krótki pobyt lub Wiza Relatywna na krótki pobyt.

wiza turystyczna do Panamy

Panama wydaje wizę turystyczną na 90 dni. Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizy turystycznej przed podróżą do Panamy, skorzystaj z poniższego narzędzia iVisa ->>

wniosek należy złożyć w najbliższym konsulacie lub ambasadzie Panamy.

wymagania dotyczące wizy turystycznej

aby ubiegać się o wizę turystyczną do Panamy, są to niektóre dokumenty wymagane.

 • wypełniony Formularz zgłoszeniowy.
 • ważny paszport.
 • zaproszenie od gospodarzy w Panamie (może to być organizator wycieczek lub przewodnik).
 • dwa zdjęcia paszportowe.
 • wszelkie inne dokumenty specyficzne dla Twojej aplikacji.

opłata za wizę turystyczną wynosi 60 USD.

wizy długoterminowe

Liczba długoterminowych wiz do Panamy, Zezwoleń na pracę i zezwoleń na pobyt w roku.

Wiza przyjazna Panamie

ten program przeszedł duże zmiany w sierpniu 2021 r. – Informacje te obejmują te zmiany.

Posiadacze paszportów z 50 krajów mogą kwalifikować się do uproszczonego programu stałego pobytu w Panamie. I ma pozwolenie na pracę w Panamie. Pełna lista krajów objętych promocją znajduje się tutaj.

oto inne wymagania, które musisz spełnić, aby się zakwalifikować:

 • bądź obywatelem jednego z 50 przyjaznych Narodów.
 • Istnieją trzy opcje:
  • zostać zatrudnionym w charakterze profesjonalnym przez Panamską firmę
  • zakup panamskiej nieruchomości o wartości ponad 200 000 USD
  • Wpłać 300 000 USD na stałe konto depozytowe przez co najmniej trzy lata.

po dwóch latach możesz ubiegać się o pobyt stały w Panamie. Po pięciu latach możesz ubiegać się o obywatelstwo panamskie, obywatelstwo i paszport.

jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj nasz szczegółowy artykuł tutaj na temat wizy przyjazne Panama Narodów. Zajmujemy się kwalifikacjami, procesem aplikacyjnym i pułapkami, na które należy uważać.

Wiza pracownika zdalnego / freelancera w Panamie

jest to świetna opcja tymczasowa dla pracowników zdalnych, freelancerów, cyfrowych nomadów i samozatrudnionych właścicieli firm niezależnych od lokalizacji.

Wiza jest ważna przez dziewięć miesięcy i można ją odnowić raz na łącznie osiemnaście miesięcy. Pod koniec tego czasu możesz przenieść się do innej wizy do Panamy lub zezwolenia na pobyt.

Wiza kosztuje $300 ($250 za wniosek i $50 za wydanie karty.)

wiza krótkoterminowa dla pracowników zdalnych wymagania

praca zdalna pracownik firmy

 1. Umowa o pracę z firmą spoza Panamy.
 2. list pokazujący, że:
  1. zarabiasz więcej niż $ 36,000 rocznie.
  2. masz pracę, która pozwala na pracę zdalną.

Freelancer / właściciel firmy / Digital Nomad

 1. dowód własności firmy lub dowód twojej zdolności do zarobienia kwalifikującej się kwoty.

istnieje plan portalu internetowego do zarządzania aplikacjami, ale Panama Immigration service nie uruchomiła jeszcze usługi. Musisz użyć prawnika imigracyjnego w Panamie, aby złożyć wniosek.

Panama Pensionado (emeryt) Wiza

ta Wiza jest bezpośrednią drogą do stałego pobytu w Panamie. Istnieją dwa sposoby, aby zakwalifikować się do tego programu imigracyjnego:

 • jeśli możesz pokazać, że masz regularny miesięczny dochód w wysokości $1,000, kwalifikujesz się do stałego pobytu w Panamie. Kwota ta jest zmniejszona do $ 750 miesięcznie, jeśli kupisz nieruchomość za co najmniej $100,000 w Panamie. Dodatkowe 250 USD jest potrzebne dla każdego zależnego od aplikacji.
 • lub
 • masz więcej niż $170,000 do zdeponowania w pięcioletnim certyfikacie depozytu w Narodowym Banku Panamy. Zasadniczo przyniesie to około $750 miesięcznie na koszty utrzymania. To pokazuje panamskiemu rządowi, że możesz się wspierać, biorąc pod uwagę, że jest to kwota, którą rząd wykorzystuje jako standard. Ponownie dodaj $250 dla każdego zależnego.

istnieje również szeroki zakres zniżek dla emerytów, którzy kwalifikują się do programu. Zaoszczędzisz na wszystkim, w tym żywności, transporcie, elektryczności i rozrywce.

chociaż ten program nazywa się wizą Pensionado, jest otwarty dla każdego, kto ma 18 lat i więcej.

opłata za wniosek o wizę Pensionado Panama wynosi około $250 – $600 w zależności od sytuacji i wymagań.

scena plażowa w Panamie

Wiza zawodowa

wykwalifikowani specjaliści w niektórych dziedzinach mogą ubiegać się o dwuletnią wizę odnawialną. Możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę, a to jest droga do stałego pobytu i obywatelstwa.

jeśli masz wyższe kwalifikacje, sugerujemy użycie prawnika imigracyjnego w Panamie, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do tej wizy.

opłata za wniosek o wizę wynosi $250.

Wiza małżeńska Panama

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli współmałżonek jest obywatelem lub stałym rezydentem Panamy, kwalifikujesz się do tymczasowego pobytu. A po roku możesz ubiegać się o pobyt stały.

kwalifikujesz się do dwuletniego, odnawialnego zezwolenia na pracę jako współmałżonek obywatela.

co istotne, możesz ubiegać się o obywatelstwo po trzech latach pobytu w Panamie. Panama musi uznać twój status małżonka w Panamie (biorąc pod uwagę, że definicja tego, co stanowi małżonka, różni się w zależności od kraju.) Panama nie uznaje obecnie małżeństw osób tej samej płci.

Wiza studencka

Wiza studencka jest dostępna dla każdego zarejestrowanego na studiach stacjonarnych. Możesz pracować tylko zgodnie z wymaganiami kursu.

wraz z wymaganymi dokumentami będziesz potrzebować listu przyjęcia i dowodu zapłaty za studia. Musisz również mieć dokumenty potwierdzające, że możesz wspierać się finansowo podczas studiów.

Wiza jest na okres jednego roku i można ją odnowić na maksymalnie sześć lat.

Panama Residency By Investment or Investor Visa

Panama wita inwestorów z programami rezydencyjnymi dla szeregu klas inwestycyjnych i firm. Oto najpopularniejsze programy.

Wiza samozatrudniona lub osoba niezależna oznacza wizę

istnieją trzy opcje inwestycyjne dla tej wizy.

 1. trzyletnia lokata terminowa w banku Panamskim.
 2. połączenie nieruchomości z lokatą na czas określony.

aby się zakwalifikować, musisz zainwestować co najmniej $300,000 w jedną z powyższych opcji. Możesz uwzględnić zależności od aplikacji,ale minimalna kwota inwestycji wzrasta o $2,000 dla każdego.

i musisz udokumentować, że możesz utrzymać siebie i swoich krewnych w czasie wizy. Może być również zobowiązany do wykazania, że masz odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne Expat.

Wiza jest ważna przez dwa lata, a po tym czasie możesz ubiegać się o stały pobyt. Po pięciu latach PR możesz ubiegać się o obywatelstwo.

widok na miasto Panama

Panama Business Investor Visa

rząd stworzył program Panama Business Investor, aby zachęcić do inwestycji przychodzących. Istnieją dwie części programu, które obejmują różne wielkości firm, z których jedna będzie pasować do większości przedsiębiorców.

makro business investor

aby ubiegać się o tę wizę, musisz:

 • Zainwestuj ponad $160,000 w Nowy, kwalifikujący się biznes.

możesz dodać osoby pozostające na utrzymaniu do tej wizy, ale do inwestycji dodaje się dodatkowe 2000 usd dla każdego osoby pozostającej na utrzymaniu.

Wiza jest na dwa lata i jest odnawialna. Jest to również droga do stałego pobytu i obywatelstwa.

opłata rządowa za tę wizę wynosi 600 USD, z dodatkową opłatą zwrotną za repatriację w wysokości 800 USD. Jednak opłata za repatriację zostanie zwrócona, jeśli uzyskasz stały pobyt lub opuścisz Panamę po wygaśnięciu wizy. Ta sama kwota jest wymagana dla każdego zależnego od wniosku.

Wiza inwestycyjna dla małych firm (mikro-biznes)

ta Wiza jest podobna do powyższej wizy Makro-biznesowej, ale istnieją trzy kluczowe różnice.

 1. kwota inwestycji wynosi $40,000.
 2. musisz zatrudnić tylko trzech obywateli Panamy.
 3. Wiza jest tylko na rok i musisz ją odnawiać co roku.

Panama zalesianie Wiza inwestorska

ta Wiza ma atrakcyjnie niski koszt wjazdu. Za jedyne $100,000 możesz się zakwalifikować i być w drodze do Paszportu Panamy.

inwestycja musi być w certyfikowanym projekcie zalesiania Panamy, a będziesz musiał zakupić co najmniej 5 hektarów. Projekty te historycznie stworzyły doskonałe zwroty dla Inwestorów, a także wizę i paszport.

opłata rządowa za tę wizę wynosi 600 USD, z dodatkową opłatą zwrotną za repatriację w wysokości 800 USD. Ponownie, opłata ta jest zwracana, jeśli uzyskasz stały pobyt. Ta sama kwota jest wymagana dla każdego zależnego od wniosku.

oryginalna Wiza jest na dwa lata i jest odnawialna. Po dwóch latach możesz ubiegać się o konwersję wizy do Panamy stałego pobytu.

Panama Agricultural Investor program

aby się zakwalifikować, musisz zainwestować co najmniej $60,000 w zatwierdzone przedsięwzięcie agrobiznesu lub akwakultury.

możesz dołączyć do aplikacji osoby pozostające na utrzymaniu, ale kwota inwestycji wzrasta o 500 usd dla każdego.

Wiza jest wydawana na dwa lata, po czym można ubiegać się o PR i obywatelstwo.

opłata za wniosek wizowy wynosi 600 USD, a zwrotna kaucja wynosi 800 USD.

Panama program dla inwestorów kwalifikowanych

jest to droga do bezpośredniego stałego pobytu w Panamie. Co więcej, istnieje specjalna 30-dniowa dostawa na tę wizę dla udanych wnioskodawców. I nie musisz nawet odwiedzać Panamy, aby uzyskać stały pobyt.

trzy opcje inwestycyjne kwalifikują się do tego wniosku o wizę do Panamy.

 1. Zainwestuj 750 000 USD w pięcioletnią lokatę terminową w banku Panamskim.

jako Stały rezydent Panamy możesz ubiegać się o obywatelstwo po pięciu latach.

twój małżonek i osoby pozostające na utrzymaniu mogą być uwzględnione we wnioskach.

opłaty aplikacyjne za ten program wynoszą $5,000 i $1,000 dla każdego zależnego.

pozwolenie na pracę w Panamie

istnieje wiele sposobów legalnej pracy w Panamie. Omówimy najbardziej popularne tutaj. Opłaty wahają się w cenie, ale większość z nich to 500 USD za aplikację.

Nasza lista nie jest kompletna . Jeśli nie możesz znaleźć opcji, która Ci odpowiada, porozmawiaj z prawnikiem imigracyjnym w Panamie, ponieważ może być w stanie pomóc. Warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć najlepszego partnera do porad prawnych imigracyjnych. Mądry wybór jest ważny, ponieważ musisz skorzystać z prawnika, aby złożyć wniosek do Ministerstwa Pracy i rozwoju zatrudnienia.

bądź stałym rezydentem

jeśli jesteś stałym rezydentem kraju w wielu przypadkach możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę. Zezwolenie jest na okres trzech lat i jest odnawialne. Jednym z wyjątków jest Wiza Pensionado, która nie daje Ci prawa do pracy.

małżonkowie obywateli Panamy

jeśli jesteś żonaty z obywatelem Panamy, możesz ubiegać się o dwuletnie odnawialne pozwolenie na pracę.

rodzice dzieci urodzonych w Panamie

rodzice dzieci urodzonych w Panamie kwalifikują się do uzyskania pozwolenia na pracę. Zezwolenie zostanie wydane na okres jednego roku i można je przedłużyć na czas nieokreślony.

obywatelstwo włoskie

Włochy i Panama mają traktat, który daje wzajemne prawa swoim obywatelom. Jako Włoch możesz ubiegać się o pozwolenie na pracę w Panamie.

pracownicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej

 • Panama City of Knowledge Work Visa

rząd Panamy odmłodził teren emerytowanej bazy wojskowej Fort Clayton. W ramach tego wysiłku firmy oparte na miejscu mogą zatrudniać zagranicznych pracowników z dedykowanym pozwoleniem na pracę.

 • Wiza do pracy w strefie wolnej od okrężnicy i strefa przemysłowa Pacifico w Panamie

podobnie firmy z siedzibą w tych strefach mają większą elastyczność w ubieganiu się o pozwolenie na pracę.

pozwolenie na pracę z regułą 10% (15% dla ról technicznych)

firmy, w których mniej niż 10% siły roboczej jest zagranicą, mogą ubiegać się o pozwolenie na pracę dla zagranicznych pracowników. Twoja praca musi płacić więcej niż $ 850 miesięcznie, aby zakwalifikować się do odnawialnego dwuletniego pozwolenia na pracę.

jeśli firma ma wyraźne zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników, których nie może znaleźć w Panamie, limit zostaje podniesiony do 15%.

dziewczyna z widokiem na wodospady w Panamie

Zezwolenie na pracę w Marrakeszu

firmy zatrudniające od trzech do dziesięciu pracowników mogą ubiegać się o jedno zezwolenie na pracę dla pracowników zagranicznych. Wynagrodzenie za stanowisko musi wynosić więcej niż $1,000 miesięcznie.

Wiza jest na okres jednego roku i może być odnawialna maksymalnie do pięciu lat.

firmy i miejsca pracy zarezerwowane dla Panamczyków

rząd Panamy rezerwuje niektóre obszary gospodarki dla obywateli Panamy. Lista zmienia się z czasem, ale są to przykłady zawodów o ograniczonym dostępie. Porozmawiaj z wykwalifikowanym prawnikiem imigracyjnym w Panamie, aby sprawdzić, czy twój zawód jest ograniczony.

 • lekarze
 • prawnicy
 • dentyści
 • Piloci
 • psycholodzy

Rezydencja podatkowa w Panamie

jeśli masz Panamę jako główny dom i więzi gospodarcze z krajem, możesz być w stanie złóż wniosek o rezydencję podatkową. Nie ma wymogu prawnego do spędzenia 6 miesięcy w roku w Panamie.

biorąc pod uwagę atrakcyjną politykę podatkową Panamy, jest to świetna opcja dla wielu osób.

ubieganie się o wizy do Panamy, pozwolenia na pobyt i pozwolenia na pracę

musisz zaangażować prawnika imigracyjnego Panamy, aby złożyć wizę, pozwolenie na pobyt lub wniosek o pozwolenie na pracę. Jest to wymóg lokalnego prawa imigracyjnego. Twój prawnik udzieli Ci aktualnych informacji dotyczących dokumentów wymaganych do złożenia wniosku.

oto kilka ogólnych dokumentów wymaganych dla wielu aplikacji. W wielu przypadkach dokument musi być przetłumaczony i opatrzony apostille.

 • Kontrola policyjna lub przeszłość kryminalna
 • akt małżeństwa (apostille)
 • akt urodzenia (apostille)
 • raport medyczny od certyfikowanego pracownika służby zdrowia w Panamie
 • dowód funduszy na pokrycie Twojego pobytu

imigracja w Panamie ma wiele ścieżek

liczba emigrantów eksplodowała w Panamie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. A rząd Panamy zachęcił ten napływ szeroką gamą opcji imigracyjnych.

ten artykuł dał ci szerokie spojrzenie na najczęstsze ścieżki imigracji, które są dla ciebie otwarte.

w następnym kroku sugerujemy zarezerwowanie konsultacji z naszym zaufanym prawnikiem imigracyjnym Panama. Będą polecać najlepszą wizę dla Ciebie i Twojej rodziny i mogą przedstawić wszystkie wymagane dokumenty i kolejne kroki. Jeśli uznasz je za pomocne, z przyjemnością zajmą się całym procesem za Ciebie.

Dodatek 1

kraje z 90-dniową wizą do Panamy

Andora

Angola

Antigua i Barbuda

Argentyna

Armenia

Australia

Austria

Bahamy

Barbados

Białoruś

Belgia

Belize

Bhutan

Boliwia

Bośnia I Hercegowina

Botswana

Brazylia

Brunei

Bułgaria

Kambodża

Kanada

Republika Zielonego Przylądka

Chile

Kolumbia

Komory

Kostaryka

Chorwacja

Cypr

Czechy

Dania

Dominika

Ekwador

Salwador

Estonia

Fidżi

Finlandia

Francja

Gabon

Gruzja

Niemcy

Grecja

Grenada

Gwatemala

Gujana

Honduras

HongKong

Węgry

Islandia 1

Irlandia

Izrael

Włochy

Jamajka

Japonia

Kenia

Kuwejt

Łotwa

Liechtenstein

Litwa

Luksemburg

Madagaskar

Malezja

Malediwy

Malta

Wyspy Marshalla

Mauritius

Meksyk

Mikronezja

Mołdawia

Monako

Mongolia

Czarnogóra

Namibia

Nauru

Holandia

Nowa Zelandia

Nikaragua

Macedonia Północna

Norwegia

Palau

Papua-Nowa Gwinea

Paragwaj

Peru

Polska

Portugalia

Katar

Rumunia

Rosja

Saint Kitts i Nevis

Saint Lucia

Saint Vincent i Grenadyny

Samoa

San Marino

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Arabia Saudyjska

Serbia

Seszele

Singapur

Słowacja

Słowenia

Wyspy Salomona

Republika Południowej Afryki

Korea Południowa

Hiszpania

Szwecja

Szwajcaria

Tajwan

Tajlandia

Tonga

Trynidad i Tobago

Turcja

Ukraina

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wielka Brytania

Stany Zjednoczone1

Urugwaj

Vanuatu

Watykan

Wietnam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.