Sposoby szkolenia Rottweilera do ataku na komendę ?

pociąg Rottweiler do ataku
pociąg Rottweiler do ataku

czy Twój Rottweiler, który powinien chronić rodzinę, nie odróżnia ich od innych? Czy cieszy się, że może spotkać nie tylko ciebie, ale także pracowników użyteczności publicznej? Musimy więc pilnie poprawić sytuację, aby podnieść prawdziwego obrońcę! Więc musimy szkolić Rottweilera do ataku na rozkaz ?

  • pociąg Rottweilera do ataku

stosunkowo pies i właściciel, przede wszystkim do szkolenia Rottweilera do ataku na komendę ?

musisz być zaangażowany w wychowanie psa z dzieciństwa, niezależnie od jego rasy. Właściciel jest przywódcą, więc wszelkie próby dominacji należy natychmiast przerwać. Tworzenie relacji między tobą a Twoim pupilem to dyscyplina i niekwestionowana realizacja zleceń.

nie oznacza to jednak, że nie można okazywać miłości do zwierzęcia. Pies, który poczuje wrażliwość i troskę, stanie się zdecydowanym obrońcą i dobrym przyjacielem. Jeśli właściciel jest w bliskim kontakcie ze swoim zwierzakiem, proces szkolenia nie przyniesie żadnych specjalnych problemów.

najlepszy czas na rozpoczęcie nauki

wybór czasu na szkolenie zależy od cech rasy psów i ich indywidualnego charakteru. Cechy ochronne agresywnych psów manifestują się na poziomie automatycznym, więc nie musisz próbować ich rozwijać. Wręcz przeciwnie, popraw i kontroluj przejawy psotności psów.

  • pociąg Rottweilera do ataku

eksperci od psów twierdzą, że przed pół roku nie ma sensu uczyć psa szczekania na innych. Pies nadal nie wie, jak poradzić sobie z agresją, aby w przyszłości stał się zbyt zły i niekontrolowany. Przykładem takich działań może być prezentacja właścicielowi i przejaw agresji wobec innych członków rodziny.

jeśli nie chcesz, aby pies pokazał „Puppy delight” w odniesieniu do ludzi, którzy zwracają na to uwagę, poczekaj do 9-12 miesięcy. Następnie możesz rozpocząć szkolenie psa. Zwierzę stanie się bardziej zwężone w miarę wzrostu, więc trening będzie łatwiejszy.

regulamin Rady Pedagogicznej

zanim zaczniesz naukę, musisz nauczyć się rozróżniać polecenia „twarz” i „obce”. Sygnał niebezpieczeństwa jest uważany za wykrzyknik” zagranicznego ” właściciela. Reakcja psa powinna być stłumiona lub szczekana na nieznajomego. Próby ataku pierwszego muszą zostać powstrzymane. W ten sposób zwierzę stara się chronić siebie i właściciela.

w następnym kroku znajdź polecenie „twarz”. Jeśli zwierzę to usłyszy, będą spieszyć się ugryźć lub psa, próbując ugryźć. Drużyna ta składa się zazwyczaj z psów stróżujących lub psów służbowych. Ale możesz rozpocząć szkolenie dopiero po przejściu przez psa głównego kursu szkoleniowego. Powinien znać wszystkie główne polecenia i natychmiast reagować.

metody szkolenia Rottweilerów

pamiętaj, że rasy psów służbowych i stróżujących stanowią zagrożenie dla ludzi wokół nich. Dlatego proces uczenia się psa powinien być traktowany odpowiedzialnie. Zwierzę powinno wykazywać agresję tylko wtedy, gdy:

pytanie, które rozważamy, dotyczy oddania psa” obcemu ” psu, ponieważ musi on złościć się na obcych.

  • właścicielowi grozi niewłaściwa osoba na ulicy;
  • zwierzę bez mistrza próbuje cię zaatakować;
  • złodzieje próbują dostać się do mieszkania lub samochodu.

kapitulacja drużyny „obcych” powinna rozpocząć się w domu. Poproś kogoś, kogo znasz, żeby zapukał do frontowych drzwi. Kiedy zwierzę zaczyna szczekać, właściciel musi wyraźnie powiedzieć „obcy” i chwalić zwierzę za reakcję. Aby wzmocnić wynik, takie działania muszą być powtarzane kilka razy.

wtedy możesz iść na treningi na świeżym powietrzu. Musisz mieć asystenta, który zbliża się do psa, uderza kijem i próbuje cię zaatakować. Musisz wyraźnie powiedzieć ” obcy!”I popchnąć wyimaginowanego napastnika. Jeśli pies się śmieje lub szczeka, zachęć go. Ale nie traktuj psa, ponieważ odwróci to jego uwagę od procesu szkolenia. Po pewnym czasie pies będzie miał połączenie między tym zespołem a potrzebą odpowiedzi na niego.

ale nie należy wykluczać faktu, że zwierzę może zareagować na sytuację w zupełnie inny sposób. Może się przestraszyć, zacząć pić i próbować się ukryć. Asystent musi podejść do niej od tyłu, szczypając jej skórę, znajdującą się blisko jej tylnej łapy. Ból spowoduje, że zwierzę zareaguje prawidłowo, więc stanie się wściekłe. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z opisanej metody, upewnij się, że nosisz but psa, ponieważ może on ugryźć osobę.

trenuj Rottweilera do ataku

kiedy uczysz Rottweilera, nie zapomnij o istnieniu ważnych zasad:

  1. wszystkie podstawowe szkolenia powinny odbywać się w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Jeśli w Twojej okolicy nie ma takich miejsc, opuść miasto.
  2. Bullmastify, Dogi Niemieckie, Rottweilery i inne duże psy stają się dorosłymi psami w wieku 2-3 lat. Dlatego warto zacząć trenować je w wieku dorosłym. W przeciwnym razie złamaj psychikę zwierzęcia, która stanie się zbyt agresywna i niekontrolowana.
  3. rolę „przestępców” nie powinni odgrywać przyjaciele ani członkowie rodziny. Zwierzę ma fenomenalną pamięć, więc zacznie postrzegać je jako wrogów, nawet w życiu codziennym.
  4. przed rozpoczęciem treningu upewnij się, że zwierzę cię słucha bezwarunkowo. Tylko w tym przypadku będziesz mógł go wyłączyć, jeśli to konieczne. Nie pozwól zwierzęciu zaatakować wyimaginowanego napastnika, ponieważ w przyszłości przestanie cię podporządkowywać.
  5. trening na świeżym powietrzu musi być całkowicie bezpieczny dla asystenta i widzów. Aby to zrobić, trzymaj zwierzę blisko lekcji,nie puszczając.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.