Sześć wskazówek dotyczących marketingu dla Super bogatych

w marketingu ważne jest, aby wiedzieć, komu sprzedajesz, tak samo jak wiedzieć, co sprzedajesz. Niezależnie od tego, czy jesteś B2B, czy B2C, klienci będą mieli różne kształty i rozmiary. Do ciebie należy analiza klientów, abyś mógł zapewnić im najlepszą możliwą obsługę. Od małych firm po bardzo bogate-warto wiedzieć, z kim rozmawiasz.

w tym artykule przyjrzymy się bliżej „białemu wielorybowi” świata biznesu, a ja przedstawię kilka ważnych wskazówek dotyczących marketingu dla super-bogatych, w oparciu o doświadczenie mojej agencji w pracy z firmami z listy Fortune 500 w ciągu ostatnich 10 lat.

zrozum, że pieniądze to przedmiot

kiedy rozmawiasz z gigantem, trudno sobie wyobrazić, że może mieć lęk wysokości. Ale stare powiedzenie stoi: „im większe są, tym trudniej upadają.”I nikt nie wie o tym bardziej niż ultra-bogaci.

nie zakładaj, że tylko dlatego, że mają pieniądze do wydania, oznacza to, że zamożni ludzie są gotowi zapłacić każdą cenę za Twoje produkty lub usługi. W dekadzie naszej firmy na tej planecie nauczyliśmy się kilku ważnych rzeczy o prowadzeniu biznesu, a jedną z najważniejszych jest nigdy nie zakładać założeń dotyczących klienta.

większość super bogatych klientów dotarła tam, gdzie są, będąc doświadczonymi, wymagającymi nabywcami. Nie przeszkadzaj sobie, zakładając, że mogą (lub będą chcieli) po prostu zapłacić za rozwiązanie problemu lub rozwiązanie problemu.

wygląd ma znaczenie (w pewnym sensie)

na początku marketingu pojawi się jedno pytanie: czy wyglądam na kogoś, komu ludzie powinni dawać worki pełne pieniędzy? Jeśli nie wyglądasz profesjonalnie, to czemu miałoby to kogoś obchodzić?

nikt nie chce być nazywany „outsiderem”. to absolutna prawda, że Twój wygląd może cię złamać. Ale zanim zaczniesz się ścigać, aby wysadzić swój cenny kapitał startowy na niestandardowe garnitury i tytanowe spinki do mankietów, pamiętaj o jednym: Klienci cenią zaufanie i szacunek ponad wszystko inne. Jeśli elegancka nowa szafa nie jest jeszcze w budżecie, nie masz kłopotów. Powinieneś skupić się na rozwijaniu rzeczywistych relacji z klientami.

bądź cierpliwy

gdybym mógł sprowadzić „dobry biznes” do jednej prostej zasady, byłoby tak: zawsze pamiętaj, że klienci-nawet bogaci-to też ludzie. Nikt nie lubi być wspierany w rogu, a ludzie zareagują negatywnie, jeśli zaatakujesz ich większymi niż życie ofertami sprzedaży, szumem i presją. To ta drapieżna energia sprawia, że potencjalni nabywcy są zaniepokojeni.

traktuj umowę jak łowienie ryb na jeziorze. Cierpliwość jest kluczem. W tym okresie ważne jest, aby pokazać swoją wartość w sposób, który pokazuje klientowi, że jesteś jedyną opcją, która ma jakikolwiek sens.

można się tego nie spodziewać, gdy mamy do czynienia z korporacją high-end, ale z mojego doświadczenia wynika, że często poruszają się wolniej niż „Mali faceci.”Nie można po prostu skupić się na zamknięciu transakcji; trzeba dostosować się do ich przepływu pracy, a to może zająć trochę czasu. Ostatnio pracowałem z dużą firmą, w której Faza regulacji trwała około 13 miesięcy. Większość tego czasu spędzano na jednym spotkaniu po drugim, w tym Po godzinach biznesowych.

ćwicząc cierpliwość, możesz zostawić ich, aby podjęli decyzję, gdy będą gotowi. Chcesz wciągnąć ich do swoich usług, zamiast zrzucać je z deski, a czy to nie brzmi jak dużo zdrowsze relacje z klientami?

pamiętaj, że nie wszyscy są tacy sami

wszyscy słyszeliśmy, że bogaci ludzie są klasyfikowani jako „nowe” lub „stare” pieniądze. Ale prawda jest taka, że jak Wszystko inne w życiu, bogactwo nie zawsze może być tak łatwo skategoryzowane. W końcu są to prawdziwi ludzie, z subtelnymi motywacjami i wszechstronnymi historiami. Jest wiele do rozważenia, co sprawia, że absolutnie kluczowe znaczenie ma pełne zbadanie ich firm przed próbą ich sprzedaży.

na przykład, Czy wiesz, że w 2018 roku 241 z 400 najlepiej zarabiających miliarderów zbudowało swoje fortuny od zera? To ogromna część ultra bogatych profesjonalistów, którzy swoją drogę w świecie dzięki ambicji i ciężkiej pracy. To sprawia, że wielkim błędem jest zakładanie, że są rozpieszczane, łatwe do życia lub miękkie.

lekcją jest przygotowanie się do odwołania do każdego rodzaju osoby, ponieważ bycie bogatym nie powstrzymuje klientów przed posiadaniem unikalnych, solidnych zapleczy.

poznaj ich motywacje

jak już mówiłem, nie ma dwóch takich samych przedsiębiorców. Każdy jest wyjątkowy, a jego motywacje odnoszą się do własnego produktu lub usługi. Wszystkie mają jednak kilka wspólnych kluczowych czynników: Założyli firmę w pewnym momencie, aby tworzyć produkty lub usługi, które rozwiązują problemy i w jakiś sposób chcą wykorzystać ten biznes do zarabiania pieniędzy.

Twoim zadaniem jest szukanie tego, co napędza te firmy-zbadanie ich unikalnych potrzeb i problemów oraz zrozumienie, co sprawia, że są zmotywowani i konkurencyjni. Następnie, po zbadaniu ich, pomóż rozwiązać ich problemy za pomocą swojej wiedzy. Pamiętaj, wszyscy jesteśmy ludźmi biznesu, ale nie wszyscy jesteśmy w tym samym biznesie. Podchodź do nich z unikalnym rozwiązaniem (i swoją wiedzą), aby pomóc im osiągnąć ich cele, a staniesz się atutem.

muszą być priorytetem

w momencie, gdy robisz interesy z mega bogatym klientem, prawdopodobnie również zbudowałeś swoją agencję do tego, gdzie toniesz w pracy. Jest to pracowity czas w każdej firmie, ale nigdy nie powinien przeszkadzać w pracy, którą powinieneś wykonywać.

nigdy nie sugeruj, że nie masz czasu ani zasobów, aby upewnić się, że twój Klient otrzymuje najlepszą usługę, jaką możesz zaoferować-bogatą lub nie. Ustalaj priorytety potrzeb zamożnych klientów i zawsze pamiętaj, aby komunikować się, gdy jesteś naprawdę zbyt zajęty, aby dotrzymać terminu. Zawsze można coś zrobić.

Forbes Agency Council jest zaproszoną społecznością dla kadry zarządzającej w udanych agencjach public relations, strategii mediowej, kreatywnych i reklamowych. Czy się kwalifikuję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.